Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 TI Sportwagon
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witajcie, podpinam się pod ten wątek gdyż również mam kilka pytań. Mam na imię Sławek i wszystkich pozdrawiam na starcie mojej obecności tutaj i obcowania z Wami. Pięknymi bellami jeżdżę od 15 lat ostatnio 159 2.4 TI Sprtwagon, którą postanowiłem dzisiaj wystawić na sprzedaż za parę groszy gdyż czas na zakup czegoś nowego w obliczu planów wakacyjnych i powiększającej się niebawem rodziny. I tak z oczywistych powodów padło na Stelvio choć moje serce skradła Giulia i tak pozostanie. Wybrałem 280KM z bardzo ładnym wyposażeniem w brązie w tym deska skórzaną. Oczywiście łopatki, carplay, szyberdach, sportowe fotele i takie tam. Niestety jest ale: brak tempomatu adaptacyjnego, Harmana (tylko zwykłe audio) i dużego wyświetlacza 8,8''pomijam kolor biały, który nie jest moim ulubionym. Z drugiej strony cena, którą mi zaproponowano jako staremu klientowi jest myślę atrakcyjna 199 000 + trochę innych korzyści finansowych (wyjściowo było 254 000).Nie wiem czy to jest to dobra oferta i brak wymienionych rzeczy jest tak istotne w eksploatacji. Jednym słowem potrzebuję rady co zrobić. Brać czy może poczekać i wybrać idealnie pod siebie jednak już za inną kasę. Czy jest aż taka różnica pomiędzy dużym i małym wyświetlaczem(nie mówię o tym pomiędzy zegarami). Trochę zależy mi na czasie dlatego będę wdzięczny za szybkie reakcje z Waszej strony.
    Ostatnio edytowane przez Howard ; 05-02-2019 o 23:20

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Howard Zobacz post
    Niestety jest ale: brak tempomatu adaptacyjnego, Harmana (tylko zwykłe audio) i dużego wyświetlacza 8,8''pomijam kolor biały, który nie jest moim ulubionym.
    co my CI tu tak naprawdę doradzimy? każdy będzie miał inne zdanie a Twoje odczucia po czasie mogą być jeszcze inne. Musisz podjąć decyzję sam. Ja długo szukałem okazji ze stocku, ale zawsze było coś nie tak, czegoś brakowało a z drugiej storny było trochę dla mnie zbędnych spraw (typu 8.8" + navi a nie zależało mi), był niby dobry upust np typu 40-50 tyś ale tak naprawdę jak liczyłem swoją konfigurację po rabacie to wychodziło niewiele więcej a miałem auto 2018 a nie 2017. Wybrałem auto do produkcji i mam każdy szczegół tak jak chcę - kolory, felgi, tapicerki, światła, pakiety, dodatki itp itd (no może dzisiaj jeszcze wziąłbym HK zamiast średniego audio po to żeby dobrać skórzaną deskę/boczki które wymuszaja wzięcie HK w Giulii).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Howard Zobacz post
    zy jest aż taka różnica pomiędzy dużym i małym wyświetlaczem(nie mówię o tym pomiędzy zegarami)
    ja wziąłem mały 6.5" mi wystarcza, w Giulii trzeba go brać z Navi (w Stelvio można za ok 1tyś zł bez) a ja navi nie chciałem. Brałem za to z AA/CP. W przypadku AA obecnie (choć teraz mówi się że może się to zmienić za jakiś czas) AA i tak wyświetla obraz wielkości jak 6.5", reszta to logo AA. Inaczej jest w przypadku CP - tu Apple bardziej się postarało niż Google, i wyświetla na całym ekranie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Jestem po próbnych jazdach Giulią. Parę miesięcy temu w wersji Super a niedawno w wersji Veloce. Według mnie to dwa różne auta - jeżeli chodzi np. o prowadzenie. Wybór padły na wersję Veloce. Jedyne co trochę mnie niepokoi, to twardość zawieszenia w Veloce. Jakie macie odczucia w codziennym użytkowaniu tej wersji ale w ruchu miejskim. Nie piszcie że musi być twarde - to wiem. Chodzi mi o opinie użytkowników mających Veloce- czy w normalnym miejskim użytkowania to nie przeszkadza.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    nie wiem czy twardosc veloce jest inna przez sprezyny (choc w Veloce Q4 sa inne bo auto stoi 14mm wyzej) czy nie prz3z to ze w veloce masz wieksze felgi i zawsze opony run flat? na jakich kolach byla ta super?standard to 17 bez run flat.

    na 19 z rf juz jest mi ciut niekomfortowo, czuc kazda studzienke czy nierownosci/popekania asfaltu.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem czy twardosc veloce jest inna przez sprezyny (choc w Veloce Q4 sa inne bo auto stoi 14mm wyzej) czy nie prz3z to ze w veloce masz wieksze felgi i zawsze opony run flat? na jakich kolach byla ta super?standard to 17 bez run flat.

    na 19 z rf juz jest mi ciut niekomfortowo, czuc kazda studzienke czy nierownosci/popekania asfaltu.
    Nie jest aż tak zle, wybiera nierówności sztywno i dobrze tłumi. Napewno to zawieszenie jest bliżej sportowego niż komfortowego.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie pytania przed zakupem

    [MENTION=81518]Howard[/MENTION]

    Pogodziłbym się z brakiem HK choć gra bardzo zacnie, jednak tempomat adaptacyjny bardzo mi się sprawdza, jednak nie w trasie tylko w mieście w korkach, duży komfort jak nie musisz ciagle trzymać nogi wciskającej hamulec.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    w trasie generalnie tempomat adaptacyjny mi się nie sprawdza. Zwalnia kiedy ja mam jeszcze poczucie komfortu :-) Wolę sobie aktywować i z wyprzedzeniem wyłączać tradycyjny tempomat dojeżdżając na odciętym paliwie.
    HK gra super, zwłaszcza na FLAC z pendrive.
    wyświetlacz 8,8" powinien być standardem. Zwłaszcza w Carply lub AA (jak tylko wypuszczą oficjalnie wersję widescreen - rok temu Google prezentował taką wersję na CES 2018 właśnie w Giulia)

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Harman Kardon jeśli FLAC (pendrive, Tidal), to może mieć sens. Przy Spotify nawet premium (mp3) może nie mieć sensu - na forum były opinie że HK nie opłaca się dopłacać bo gra słabo, podejrzewam że właśnie przez źródło muzyki typu mp3.

    Wyświetlacz - ostatnio stwierdziłem po pół roku użytkowania auta że dla mnie to 6.5'' zupełnie wystarcza, przed zakupem myślałem że jakbym miał opcję większego za dopłatą brałbym jako mus. Poza tym wymiana wyświetlacza na większy jest bezproblemowa, wystarczy przełożyć - trzeba tylko skądś kupić wersję 8.8''.

    Tempomat adaptacyjny - nie wiem, ja w ogóle go nie rozważałem przy konfiguracji nawet wypas wersji. Tak lubię prowadzić to auto, że prawie nie używam zwykłego tempomatu.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Poza tym wymiana wyświetlacza na większy jest bezproblemowa, wystarczy przełożyć - trzeba tylko skądś kupić wersję 8.8''.
    ale raz że kupić używkę za dobre pieniądze to dzisiaj musi być super fuks (jednemu koledze parę dni temu się udało), normalnie ceny ok 2-2.5tyś zł uzywka, nowy w ASO to ok 5tyś.

    druga sprawa to gwarancja

    trzecia trzeba zrobic Proxi, a to w autach z SGW (produkcja >=02.2018) wymaga dużego demontażu wszystkiego pod kierownicą, wypięcia SGW i wpięcia się w złącze wyjściowe SGW tylko kto zna pinout?) bądź zakup mostka SGW - w USA są dostępne za ok $80.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem czy twardosc veloce jest inna przez sprezyny (choc w Veloce Q4 sa inne bo auto stoi 14mm wyzej)
    Jeździłem jedną i drugą. Nie ma znaczącej różnicy w zawieszeniu. Jest w napędzie. W sumie każda alfa ma dość sztywne zawieszenia. Mówił mi to każdy kto jechał jedną z moich Alf jako pasażer

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    HK nie opłaca się dopłacać bo gra słabo, podejrzewam że właśnie przez źródło muzyki typu mp3.
    Nie gra słabo Gra dobrze ale nie za tyle hajsu. Po prostu cena jakość jest średnia.

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Wyświetlacz - ostatnio stwierdziłem po pół roku użytkowania auta że dla mnie to 6.5'' zupełnie wystarcza,
    Mi też. Ja to bym w ogóle z niego zrezygnował bo tam nic nie ma. Spokojnie te kilka opcji menu można przenieść na ekran przed kierowcą (na którym teraz jest tyle rzeczy do wyświetlania że da się je policzyć na palcach jednej ręki ). W miejsce ekranu bym wolał miejsce na telefon
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory