Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    nie uwierzę bez zdjęcia :-)
    Nieco odkopię temat, potwierdzam Google Maps przez Android Auto, rzuca komunikaty na środkowy wyświetlacz, mam 7 calowy, chciałem zrobić zdjęcie, ale miałem za krótki kabel, którym był podłączony telefon, ale na bank

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    to wiemy, u mnie zniknęła ta funkcja po wymianie radia (fw 059.) na nowe z nowym firmwarem(080.). u innego kolegi, który ma auto też z nowszym firmwarem (072) niż mój poprzedni, też nie ma tego.
    daj znać jaką masz wersję firmwaru (0.56.xxx.xxx, 059.xxx.xxx, 0.72.xxx.xxx czy 080.xxx.xxx czy 081.xxx.xxx bo to obecnie jedyne które wspierają AA) i czy masz radio z Navi czy bez, a jeśli bez to czy w menu radia masz ustawienie na Navi Repetition (nie pamiętam jak to w polskiej wersji jest przetłumaczone, na pewno jest w wersjach z Navi, w mojej poprzedniej bez nie było, ale działało dla AA).

    I tak będę udeżał do ASO, może znajdą ustawienie na włączenie tego (bo w MESie jest takie ustawienie, i możliwe że zadziałą też dla radia bez Navi)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Radio mam z nawigacją. Wersja oprogramowania na zdjęciu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190219_075245.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	59.8 KB
ID:	255049  

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dzięki, no właśnie z navi ta opcja navi repetition jest na pewno dostępna, bo po to jest, natomiast przy wymianie radia gdy nie ma się navi, pewnie trzeba ja aktywować, podobnie jak trzeba było aktywować android auto (bo jest to samo radio dla bez AA i z AA i przy pierwszym ta funkcja powinna być wyłączona, przy drugim konfigu włączona). dam znać czy w czwartek w ASO uda się to gdzieś aktywować.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    podobnie jak trzeba było aktywować android auto (bo jest to samo radio dla bez AA i z AA i przy pierwszym ta funkcja powinna być wyłączona, przy drugim konfigu włączona).
    to znaczy każde radio ma wbudowane AA i "można" to aktywować ?

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    to znaczy każde radio ma wbudowane AA i "można" to aktywować ?
    czy ja to wiem na 100%? domyslam sie jednak ze w przypadku przynajmniej tych nowych wersji radioodbiornikow (od firmwaru 051. oczywiscie po updatcie do 056. bo to pierwszy ktory ma ta funkcjonalnosc w firmwarze) jak najbardziej. i nie sadze zeby trzeba bylo wymieniac panel z USB w schowku na inny (z drugim USB) jak to niektorzy na alfaowner uwazaja (bo w ePerze jest inny dla opcji z AA/CP) - IMHO jest dodatkowy USB bo jeden zajmuje telefon podlaczony. dlaczego tak mysle, pisalem o wymianie swojego radia w serwisie wiecej w kilku watkach a jeden nawet zalozylem tu - jest obecnie na pierwszej stronie - slabo kolega sledzi forum:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul..._car_play.html

    dla starych radioodbiornikow zapewne trzeba wymienic radio. na 99.9% podejdzie kazde nowe (schematy sa te same), jedyna watpliwosc jaka mam to ze radio na ktore moje wymienili ma ciut inny firmware niz te ktore leca na produkcje (ja dostalem 080. prod 12/2018, podczas gdy na produkcje dla aut ktore przyjezdzaly do salonow w jesieni byly juz 081)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to wiemy, u mnie zniknęła ta funkcja po wymianie radia (fw 059.) na nowe z nowym firmwarem(080.). u innego kolegi, który ma auto też z nowszym firmwarem (072) niż mój poprzedni, też nie ma tego.
    daj znać jaką masz wersję firmwaru (0.56.xxx.xxx, 059.xxx.xxx, 0.72.xxx.xxx czy 080.xxx.xxx czy 081.xxx.xxx bo to obecnie jedyne które wspierają AA) i czy masz radio z Navi czy bez, a jeśli bez to czy w menu radia masz ustawienie na Navi Repetition (nie pamiętam jak to w polskiej wersji jest przetłumaczone, na pewno jest w wersjach z Navi, w mojej poprzedniej bez nie było, ale działało dla AA).

    I tak będę udeżał do ASO, może znajdą ustawienie na włączenie tego (bo w MESie jest takie ustawienie, i możliwe że zadziałą też dla radia bez Navi)
    daję znać, byłem w ASO, grzebaliśmy po kilku kompach (BCM/IPC/ETM) w poszukiwaniu ustawień aktywujących z powrotem strzałki nawigacyjne dla AA dla radia bez Navi, niestety nic nie znaleźliśmy. sprawa zostanie przekazana do TESEO, niech próbują uzyskać jakieś informacje od Włochów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam,

    To moj pierwszy post. Przymierzam sie do zakupu Stelvio 2.0 280km ze stocku. mam kilka pytan.

    1. Wersja ze stocku nie ma przyciemnionych tylnich szyb. Jeżeli chciałbym przyciemnić to ile folia powinna mieć % przepuszczalności światła żeby byla zblizona do orginalu ?
    2. Na ile starczają (średnio) klocki/tarcze?
    3. Jak gra ten pośredni zestaw audio ?
    4. Czy warto sprawdzać przy odbiorze samochodu wersje firmware nawigacji/skrzyni biegów itd. ?

    z góry dziekuje za pomoc

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    Na ile starczają (średnio) klocki/tarcze?
    To zależy jak jeździsz. Niektórzy potrzegują wymiany przed pierwszym przeglądem a inni prawdopodobnie dojadą do następnego.

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    Jak gra ten pośredni zestaw audio ?
    Bardzo dobrze jak za tę cenę. Imho nie opyla się HK (który ma kartonowe głośniki ) mimo że go mam to jestem na nie.

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    Czy warto sprawdzać przy odbiorze samochodu wersje firmware nawigacji/skrzyni biegów itd. ?
    Oczywiście. Zleć żeby przygotowali samochód z najnowszym softem. Sami powinni tak robić ale różnie to bywa w praktyce.

    Powodzenia i najlepszego dla potencjalnego nowego Alfisty
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    1. Wersja ze stocku nie ma przyciemnionych tylnich szyb. Jeżeli chciałbym przyciemnić to ile folia powinna mieć % przepuszczalności światła żeby byla zblizona do orginalu ?
    tak trochę na oko starałem się porównać w przypadku Giulii, to jakieś 75% mi się wydawało

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    2. Na ile starczają (średnio) klocki/tarcze?
    nie odpowiem, ale skoro automat i mocniejsze auto, może z 50k dadzą rade?

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    3. Jak gra ten pośredni zestaw audio ?
    na podstawie Giulii - znośnie, ale pewnie kiedyś zmienię głośniki. U siebie brałem go z taką myślą żeby był wzmak i dodatkowe kable, pogra trochę a kiedyś sobie zupgraduje same głośniki. motywacji na HK nie miałem min dlatego że głośniki dobrego wrażenia nie robiły (takie papierki)

    Cytat Napisał spp Zobacz post
    4. Czy warto sprawdzać przy odbiorze samochodu wersje firmware nawigacji/skrzyni biegów itd. ?
    niech podłaczą Witech2 i sprawdzą czy są jakieś updaty (różnie to z dealerami bywa), i niech przeglądną Ci (za wczasu) czy nie ma jakis kampani na Twoje auto (to nie wyskakuje samo w kompie, trzeba przeglądnąć listę z bodajże Service News albo TESEO builetins.

    Map Ci nie zupdatują, to się robi samemu po zarejestrowaniu na strona AR auta.
    Firmware Infotainmentu tylko jeśli była kampania (były 2 na najstarsze firmwary 001.xxx.xxx do 002.xxx.xx i potem na 002.xxx.xxx do najnowszego dla starszego typu radioodbiorników - do wersji 002.xxx.055). Nowszych typów radioodbiornikó (051.xxx.xxx w górę) nie updatują, mimo że niby są nowsze firmwary (ale dealerzy nie mają do nich dostępu, a AR nie chce ich udostępniać).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory