Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw dlaczego rozglądasz się za crossoverem?
    To nie jest tak, że musi być crossover, ale jak chcesz zostać przy Alfie to nie masz zbytniego wyboru Nie wiem czy zdecydowałbym się na kolejną Giulię. Szczerze mówiąc, jestem też trochę zawiedziony, bo liczyłem na jakiś lifting, nowe silniki (ta słynna miękka hybryda 350 hp), czy jakieś zmiany w wyposażeniu, itp. A tu nic. Dołożyli jakieś 'carbonium' i zrobili Veloce TI...
    Stąd też pomysł na Stelvio, bo niby bardziej praktyczne i komfortowe, miejsca trochę więcej no i można przycisnąć jak się chce A do latania bokiem czy po torze, zawsze można dokupić jakiegoś gruza, bo w Giuli i tak TC nie wyłączysz ¯\\\_(ツ)\_/¯
    Nie wiem, szczerze mówiąc ostatnio pojawiło lub pojawi się tyle nowości, że już sam nie wiem czego chcę Póki co powiedzmy że "sonduję rynek".

    Poza tym, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Odnośnie samego Stelvio - jest tu może ktoś kto ma adaptacyjne zawieszenie i może mi powiedzieć jak się sprawuje?

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    ale jak chcesz zostać przy Alfie to nie masz zbytniego wyboru
    Nawet jak nie chcesz zostac przy Alfie to i tak za bardzo nie ma wyboru. Przed wzieciem Giulii jezdzilem BMW 420, Audi S4, Arteon. Do mercedesa i volvo nawet nie zachodzilem bo wiedzialem czego sie spodziewac. Moj wniosek jest taki, ze producenci poszli w gadzety pozostawiajac inne aspekty w takim samym stanie jak nawet w tamtym stuleciu.

    Moze Ghibli? Taka przedluzona Giulia
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    No ale właśnie panowie jedna rzecz, audi wszystkie serie "S" to teraz diesle...

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Możecie powiedzieć jak się sprawują w użytkowaniu fotele sportowe?
    Po przymiarkach do kilku modeli Stelvio i jeździe próbnej sportowe zdecydowanie najbardziej mi pasują ze względu na komfort i trzymanie ale pełna skóra nie jest imho idealnym rozwiązaniem. Brak wentylacji na lato a na podgrzewanie zimą widziałem wiele narzekań że słabo działa i długo startuje. Idealnie by było z alcantarą w środku fotela ale takie rozwiązanie dostępne tylko w wersji Q...
    Proszę użytkowników foteli sportowych o komentarz. Czy perforacja środka fotela wystarcza żeby latem nie pocić się i nie przyklejać do skóry? Czy na nagranie fotela zimą faktycznie długo się czeka i jest ono mało wydajne?
    W obecnym aucie mam fotele z tapicerką materiałówą i 3stopniowym podgrzewaniem. Od momentu odpalenia zimnego auta i uruchomienia grzania stołków mija dosłownie kilkanaście sekund kiedy przez zimową odzież dociera już przyjemne ciepełko...
    Jesteście zadowoleni z tych foteli czy macie może jakieś własne patenty na upały i na zimę? Poza garażem oczywiście bo chodzi o sytuacje kiedy wsiadam do auta po pracy gdzie stoi cały dzień pod chmurką.

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Z tego co masz do wyboru (nie licząc wersji Q), to sportowe fotele są najlepszym wyborem. Ich wady i zalety znasz, bo je już sam wymieniłeś. Jak startujesz przy -10 i włączasz od razu wszystkie ogrzewacze (nadmuch, lusterka, tylna szyba, spryskiwacze, kierownica i fotele) to działanie ogrzewania foteli poczujesz po 2 minutach, a po 5 minutach sam je wyłączysz, bo odczujesz już komfort termiczny w całej kabinie. W lecie jest trochę gorzej, szczególnie jeśli wsiadasz w krótkich spodenkach . Musisz odczekać, aż klimatyzacji schłodzi Ci wnętrze auta, ale to dotyczy wszystkich wersji foteli dostępnych w Giulii/Stelvio. Mnie bardziej denerwowało, że nikt jeszcze nie opracował chłodzonej kierownicy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ja nie narzekam na jasnobrazowe skory w giulii, w 159 mialem czarne i bez dziurek i tam bylo bardzo zle w lecie, w zimie tez gorzej niz w giulii. teraz mam szybe z filtrem ir (pakiet komfot) tez w lecie to pewnie poprawia komfort

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jednym z głównych powodów zmiany super na Veloce były dla mnie fotele. Już wiele razy się wypowiadałem na temat standardowych i nie chcę do tego wracać. Nie chcę się denerwować

    Fotele Veloce są warte każdych pieniędzy i powinny byś w standardzie.

    Grzeją ... jak to w Alfach trzeba poczekać
    W lecie jest ok. Z trwałością jest super. Na serwisie dziwili się, że fotel kierowcy może tak wyglądać po 1.5roku codziennego używania. Dodam, że jeżdżę w niebieskich jeansach. Tylko od razu przed wyjazdem z salonu zabezpieczyłem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #118
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] - czym zabezpieczałeś? jaki masz kolor foteli?

  9. #119
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie info!
    Hmm 2 minuty trochę długo, szkoda...
    Startując zimą spod chmurki nie włączam nic więcej poza światłami radiem i właśnie grzaniem fotela więc może będzie troszkę szybciej
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] tak na serio to maty grzejne nie mają dużego poboru prądu więc to raczej kwestia słabych parametrów mat w Alfie albo dużej bezwładności cieplnej tapicerki skórzanej. Jeśli jest ktoś kto ma w Gulii/Stelvio grzane stołki materiałowe to mógłby powiedzieć jak to wówczas wygląda.
    No nic, zalety tych foteli i tak przeważają i tego będę się trzymał
    Aaa nie mam teraz grzania kiery więc pewnie będzie to gwoździem programu
    Jeśli na zagrzanie wnętrza potrzeba 5 minut to o krótkim obiegu czy nagrzewnicy elektrycznej można tu zapomnieć?
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ten filtr ir w Gulii to jest to samo co filtr uv szyby przedniej w Stelvio? (dostarczany z pakietem Convenience). Faktycznie odczuwasz różnicę? Bo uv to na komfort termiczny wpływu nie ma z tego co wiem.
    Swoją drogą kompozycja tego pakietu to dla mnie jakiś odlot - wstawki drewniane plus tajemniczy czujnik jakości powietrza z zewnątrz plus szyba przednia z filtrem uv plus keyless... Dobrze że manetek zmiany biegów przy kierownicy nie trzeba zamawiać z dachem panoramicznym...
    [MENTION=73165]azar[/MENTION] ja też proszę o info czym dobrze zabezpieczyć skórę w aucie.
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 27-05-2019 o 01:04

  10. #120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Swoją drogą kompozycja tego pakietu to dla mnie jakiś odlot - wstawki drewniane plus tajemniczy czujnik jakości powietrza z zewnątrz plus szyba przednia z filtrem uv plus keyless... Dobrze że manetek zmiany biegów przy kierownicy nie trzeba zamawiać z dachem panoramicznym...
    A gdzie niby w specyfikacji tego pakietu dla Stelvio widzisz drewno?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory