Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: "System bezpieczeństwa" w stelvio. I żądanie zapłaty na gwarancji.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Pisze do FCA. Jestem za stary i znam siebie. Szkoda mi dzieci moich , mojego zdrowia i stresu żeby za 104 PLN . Zapłaciłem żeby jezdzic bo potrzebuje auta. Ale nie odpuszczę i napisalem do centrali. Kilka albo kilkanaście razy mi zamarzał plyn. I odnarzal potem. Ale wiecie co ? Tak jest wszędzie w tym kraju niestety. Nie chroni przed tym ani gwiazda mercedesa gdzie półroczny Mercedes V żony nie podnosil klapy bagażnika a ASO twierdziło że to z powodu stylu jazdy żony .. że Aku za mało się doładowuje...przed końcem gwarancji zajechałem i się okazało że jednak po zmianie siłowników do dziś (1.5 roku i 30 tys) klapa chodzi jak w zegarku. Ale to pewnie wiecie - ASO w Polsce to drAmat. Są wyjątki bo się trafiają wyjątkowi ludzie albo znajomi - ale ogólnie poziom to żenada. A teraz przy ssaniu na rynku pracy to już nie żenada a dramat.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Można się śmiać z ich argumentacji ale skoro, któryś raz Ci zamarzł płyn, to coś miało prawo pęknąć. Z ciekawości obejrzę ten element, jak będę miał Stelvio w garażu.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Miało prawo pęknąć. i Powinni powiedzieć. Panie! to jest ewidentnie pana wina, bo płyn panu zamarzł, a woda się rozszerza po zamarznięciu i dlatego pękła panu obejma! 104 zł kosztuje nowy i i git. Koleś by położył uszy po sobie i zapłacił, bo skoro nie nalał zimowego płynu to jego wina, ale robienie idioty z człowieka, bajdurzenie o jakichś "systemach bezpieczeństwa instalacji zasilania spryskiwacza płynem" to żenada i ewidentne robienie sobie jaj z człowieka.
    Oni tam pękają ze śmiechu, że jelenia złapali na wymyślony system bezpieczeństwa spryskiwacza.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    kwestia nazewnictwa- wiele zupełnie prostych czynności czy usterek ma debilne nazwy- popatrz na nazwy części w EPER.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    O tempora, o mores!
    Błąd użytkownika jest oczywisty i nie rozumiem po co cały ten wątek? Kiedyś jak ktoś nie wiedział co się dzieje z płynem przy zamarzaniu to nie kończył podstawówki, dzisiaj "pisze do FCA".
    Następne co będzie - pretencje do ASO , że żądą zapłaty za naprawę rozsadzonego silnika, który był zalany wodą zamiast antyfreezem???

    Generalnie - mam bardzo wiele uzasadnionych zarzutów do ASO i warsztatów samochodowych w ogóle, ale w tym przypadku ASO ma 101% racji.
    Może jedynie użyli trochę komicznego słownictwa, chociaż kto wie co lepsze: "panie, wróc do podstawówki", czy "panie, zadziałał zaawansowany system bespieczeństwa w aucie"?

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No to żeś tera dowalił...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No może trochę za mocno, ale qrczę,... Każdemu się zdarza o jakimś drobiazgu zapomnieć, jesteśmy tylko ludźmi; wtedy się bierze na klatę, ponosi się konsekwencje (tym lepiej jeżeli jak w tym przypadku są rzeczywiście znikome), i się żyje dalej - a nie trąbi na całe forum "oszukują" czy tam "durny system w samochodzie", czy co tam jeszcze...

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ludziska. No wiem że moja wina że nie zdążyłem zmienić płynu. Ale w naszej strefie klimatycznej to normalne. W Stelvio 1 raz zamarzło i od razu taka jazda. W innych autach a mialem w rodzinie sporo przez kilkanaście lat i zdarzało się i mnie i żonie i rodzicom i tesolciom że płyn zamarzł. Bo może się zdarzyć. W fordach , subarach, fiatach, hondach, lexusach - i wystarczyło do garażu wstawić... Więc coś nie bardzo ten pomysł alfy że pęka obejma. Wg mnie coś nie bardzo wyszło w fazie projektu a teraz dorabiają teorię że to system jakiś.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    wiesz co, sam dorabiasz teorię do sytuacji. Mówisz że w naszej strefie zamarzanie to normalność, a nie wymieniasz płynu. Podajesz przykłady aut w których zamarznięcie nie spowodowało uszkodzenia, jakby to było jakieś usprawiedliwienie. Żaden z tych producentów nie podpisze się pod zdaniem: w naszych autach możesz lać letni cały rok, i nic się nie stanie. Może miałeś w alfie po prostu pełny zbiornik płynu i nie miało to gdzie się rozszerzyć, a poprzednio w innych był prawie pusty?
    Moje doświadczenia z różnych aut są takie że raz zamarznie i nic, a czasem zamarznie i zbiorniczek szlag trafia, ale przyznam że obwinianie producenta aut o moje lenistwo i zaniedbanie jakoś się nie mieści w standardzie zachowań. Skasuj ten wątek może bo to żenująco wszystko wygląda, taka moja rada.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Swoim Stelvio nie jeździłem od ponad miesiąca , po przeczytaniu pobiegłem sprawdzić jak sprawa wygląda w moim aucie , nadmieniam że też nie wymieniłem płynu na zimowy . po bezproblemowym odpaleniu i przejechaniu około 50 km wszystko łącznie ze spryskiwaczami działa, nie zaświecił się tylko czujnik start stop. Nadmieniam że auto garażuję pod chmurką więc te super systemy bezpieczeństwa to pewnie ściema.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] "Letnie" felgi Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 28-06-2023, 20:40
  2. [Stelvio] Podnoszenie Stelvio i plastikowe "klocki" w wyznaczonych punktach...???
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2019, 16:17
  3. 156 gta "Motor Control System Failure" Kody usterek
    Utworzone przez bedziora w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory