Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 196

Temat: Montaż łopatek

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    No właśnie, czy można dokupić same manetki i je zamontować.
    Mam Stelvio z września 2017 i nie mogę nigdzie znaleść po VIN jego specyfikacji.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    https://forum.clubalfa.it/threads/mo...olante.116443/
    zgodnie z postem użytkownika Nabucodonosor z clubitalia można rozłączyć moduł kierunkowskazów-wycieraczek od łopatek skrzyni biegów.

    https://allegro.pl/oferta/lopatki-zm...vio-7579265292 z tego co widzę jest jakaś oferta na same łopatki, tylko będziesz potrzebował jeszcze śrubek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	96.4 KB
ID:	255018

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Koszt śrubek nie jest wielki około 3 EURO, ale czy to wystarczy?
    coś znalazłem o Stelvio: https://tiny.pl/tms36

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Porównując to co jest dostępne z allegro - moduł łopatek wygląda na mocowany na te dwie śrubki i jakby wsuwany, natomiast moduły kierunkowskazów z wersji bez łopatek mają miejsce na łopatki, sama wtyczka od łopatek nie jest zespolona na stałę z modułem kierunkowskazów i wycieraczek tylko sobie lata osobno więc raczej połączenie wszystkiego w całość jest bezproblemowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	59.3 KB
ID:	255020Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	74.1 KB
ID:	255021 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	81.8 KB
ID:	255022
    W mojej opinii - jak chcesz dokładać to warto się zainteresować tym modułem za te trzy i pół stówy i kombinować to skręcić samemu. Dostępność na aukcjach już skręconego modułu do stelvio (kierunki z wycieraczką tylną i łopatki) jest aktualnie zerowa a podejrzewam, że gdyby się pojawił to będzie oscylował w granicy aktualnych cen z allegro czyli ok. 1000/1500 zł.
    Ewentualnie możesz czekać i jak ja wyrwać moduł do stelvio po numerze z epera - 156129140 (grzanie, assist lane i łopatki) - ja swój kompletny wyrwałem za <500 zł więc okazje się zdarzają.

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    raczej poczekam, możne uda się wyrwać cały komplet, a jak nie to zamówię w ASO

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    W każdym wypadku nr części masz.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] Docinanie wyszło nawet, materiał jest wdzięczny i można rzeżbić (polecam wykańczać powierzchnie nożem do papieru). Można przedzwonić do panów z allegro bo oni nawet tego nie wystawiają a za 5 dyszek pewnie można to wyrwać. [MENTION=76489]Peterr[/MENTION] z eper wynika, że wiązka prowadzona do kolumny tak jak w przypadku Giulii jest jedna, więc wszystko powinno przebiegać identycznie (forum włoskie zdaje się to potwierdzać).
    Edit: oczywiście należy pamiętać, że manetki do wycieraczek w stelvio mają tylną wycieraczkę, więc moduł z Giulii nie podejdzie, ale można chyba dołożyć same łopatki do manetek.
    Dzięki za info dotnę sam. Wszystko zakodowalem bez problemu.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Czy ktoś dokonał dołożenia łopat do Stelvio. Przyznaję, że chcę je jednak mieć przy kierownicy. Moja alfa to 12.2018 r.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Czy ktoś dokonał dołożenia łopat do Stelvio. Przyznaję, że chcę je jednak mieć przy kierownicy. Moja alfa to 12.2018 r.
    Raczej nie zrobisz bo masz sgw

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    tzn trzeba sie wpiac za sgw (dorobic sobie drugie obd np latwo przed bcm) lub kupic/zrobic i zalozyc zamiast sgw bypass - gotowce w stanach dostrpne. jedyny problem z dorabianiem to gwarancja a z zalozeniem bypassu ok 0.5h roboty bo trzeba troche sie narozbierac pod kierownicą zeby dojsc do sgw. jest jeszcze sprawa czy mes ladnie pusci/przejdzie bezproblemowo proxi na tak nowych autach, skoro w mojej z 4.2018 na najnowszym 4.4 z przed tygodnia dalej kupa modulow nie jest rozpoznawana, tym bardziej w aucie 8mcy nowszym.

    podsumowujac jak najbardziej do zrobienia, ale ja bym sie wsyrzymal az mes sie troche zaktualizuje a desperaci sprobuja i potwierdza brak problemow i z mes i omijaniem sgw.

    aha, możliwe ze do mes dojdzie kiedys funkcja pelnego dostepu diagnostycznego/proxi dla aut z sgw - z tego co sie dowiedziałem od fca oni maja jakies api do integracji w programach niezaleznych producentow i oferuja na swoich stronach wykup dostepu na 1 dzien (nie pamietam 8eur chyba) wiec potencjalnie kiedys bedzie mozna robic wszystko z mes (poza programowaniem kluczykow wg tego co mi przekazali z fca)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 20:12
  2. Próba zmiennej geometri łopatek
    Utworzone przez sbudzisz79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 12:24
  3. Czyszczenie łopatek turbiny
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 11:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory