Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Rdzewiejące śrubki w nowym Stelvio.

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Może utopek jaki Ci się trafił...?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Może utopek jaki Ci się trafił...?
    To chyba by musieli go w salonie w kiblu topić. [emoji3]

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    W sumie to nalot korozyjny na śrubkach wygląda trochę dziwnie w nowym aucie, ale masz racje "nie przeszkadza". Bardziej się obawiam, że zaczną szybko korodować inne elementy nadwozia, a chciałbym autem trochę pojeździć bo jest naprawdę cool.
    Śruby i osprzęt silnika może korodować, podobnie jak elementy zawieszenia (wahacze itp) bo nie są zabezpieczone przed korozją, podobnie zresztą jak w innych markach. Nadwozie w Alfie wytrzyma 20 lat bez korozji a podwozie (podłogę i elementy nośne) dobrze zabezpieczyć jak auto zbliża się do 10 lat i powtarzać co 2-3 lata i będzie cacy ale to temat raczej dla kolejnych właścicieli.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    po doświadczeniach ze dwoma 159, wiem że w naszych warunkach klimatycznych po 3-4 latach może być już sporo rdzy powierzchniowej na elementach typu sanki silnika, sanki tylne, niektóre śrubki. sanki w pierwszej 159 przegniły jak miała 12 lat - w przedniej części sanek można było dzibnąć śrubokrętem i robił dziurę.
    Ogólnie nie podobał mi się widok 159 od spodu po tych 4 latach, a ponieważ giulię planuję przytrzymać z 8 lat (o ile będzie spełniać wymogi np rodzina się nie powiększy), to postanowiłem zrobić konserwację. najwyżej sprzedam jako zadbany egzemplarz, majątku konserwacja nie kosztuje a mam poczucie że zrobiłem coś żeby była też i blacha w lepszej kondycji po latach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Myślałem żeby wykonać zabezpieczeni tym
    Konserwacja zrobiona w kilka godzin to żadna konserwacja, porządna konserwacja to 1,5k

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W Stelvio progi masz zabezpieczone dodatkowo nakładką plastikową, duży plus w stosunku do Giulii bo nie musisz martwić się o uderzające kamienie i piach spod kół zdzierający lakier.
    nie zwróciłem nigy uwagi w stelvio jak to wygląda, ale generalnie pod takimi plastikowymi nakładkami często gromadzi się szlam i własnie przez to progi bardzo szybko rdzewieją, a ponieważ tego normalnie nie widać, to człowiek się dowiaduje jak już jest za późno
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Śruby i osprzęt silnika może korodować, podobnie jak elementy zawieszenia (wahacze itp) bo nie są zabezpieczone przed korozją, podobnie zresztą jak w innych markach.
    Zastanawiam się co to za koszt te ok 1500zł jak epsonix tu pisał żeby to zabezpieczyć i mieć spokój z klientami pytającymi o rdzę. Jak to premium to ja bym zabezpieczał klientowi i jeszcze się tym chwalił wytykając Mazdzie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No nie no Alfy bym o to nie posądzał, aczkolwiek wszystko możliwe hehe

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No nie no Alfy bym o to nie posądzał, aczkolwiek wszystko możliwe hehe
    Ale wkur...ca gadka. Nie umiesz normalnie rozmawiać, serdecznie i miło.

    To samo dotyczy kolegi co cały czas pisze jakieś pierdoły o Mazda. Wypad na forum Mazdy i gitary nie zwracaj, to forum Alfy i mnie nie interesuje temat Mazda srazda czy inny Jaguar srual.

    PS. Mam też w garażu najbogatsza wersję nowej 6ki w benzynie 2.5, i do Alfy jej zajebiiiście daleko.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    PS. Mam też w garażu najbogatsza wersję nowej 6ki w benzynie 2.5, i do Alfy jej zajebiiiście daleko.
    zgadza sie

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że nowe Alfy mają bardzo dobrze zabezpieczone podwozie, dodatkowe konserwacja zaraz po zakupie nie ma sensu. Być może zabezpieczy to elementy zawieszenia przed nalotem korozji ( która zresztą im nie szkodzi) ale tylko na krótki okres, bo przecież są one pomalowane na sztukę i cała procedurę trzeba by powtarzać co 2-3 lata. Sama podłoga jest tak dobrze fabrycznie zabezpieczona, że dodatkowe działania przy niej są potrzebne dopiero gdy samochód ma już swój wiek i w fabrycznej powłoce mogą już występować ubytki.
    Oczywiście dodatkowe zabezpieczenie zaraz po zakupie nie zaszkodzi ( chociaż nie wiadomo jak z gwarancją) ale nie jest konieczne jak w przytaczanej wcześniej Maździe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. patent na śrubki obudowy filtru powietrza
    Utworzone przez kikoks w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2018, 13:22
  3. Śrubki do felg M7x32
    Utworzone przez emilio 166 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 13:17
  4. Przepływomierz śrubki mocujące wkład
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory