Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Security Gateway - blokada aktywnej diagnostyki OBD dla aut od 31/1/2018

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    2017r nie ma blokady to zależy od rocznika a nie miejsca gdzie został sprzedany.
    dzisiaj podłączyłem się do mojej Giuli 2,0 q4 ,MES-em i połączyłem się bez problemu, produkcja 04.2018
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    dzisiaj podłączyłem się do mojej Giuli 2,0 q4 ,MES-em i połączyłem się bez problemu, produkcja 04.2018
    problemem nie jest podlaczenie, tylko wykonanie jakiejkolwiek czynnosci powodujacej reprogramowanie, czy usuwane bledow, proxi itd itp

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    dzisiaj podłączyłem się do mojej Giuli 2,0 q4 ,MES-em i połączyłem się bez problemu, produkcja 04.2018
    jak napisał [MENTION=25836]Suzumushi[/MENTION], wg oficjalnych dokumentów alfy, wg schematów, tysiąc razy było wałkowane na forum, na stronie MESa też o tym jest info, sam MES też Ci to powie, oferowane są dongle do wpięcia zamiast SGW w autach FCA, ale nie, lepiej wyskoczyć jak z kapelusza i swoje wbrew wszystkiemu pociskać jako jedyną słuszną wersję. Zrób sobie skan modułów to pokaże Ci że masz SGW- wszystkie Giulie produkcja od 31.01.2018, na wszystkie rynki itp - nie ma innych schematów - jest jeden pierwszy i potem drugi od 31.1.2018 w eLearnie (o ile wiesz co to jest).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak napisał [MENTION=25836]Suzumushi[/MENTION], wg oficjalnych dokumentów alfy, wg schematów, tysiąc razy było wałkowane na forum, na stronie MESa też o tym jest info, sam MES też Ci to powie, oferowane są dongle do wpięcia zamiast SGW w autach FCA, ale nie, lepiej wyskoczyć jak z kapelusza i swoje wbrew wszystkiemu pociskać jako jedyną słuszną wersję. Zrób sobie skan modułów to pokaże Ci że masz SGW- wszystkie Giulie produkcja od 31.01.2018, na wszystkie rynki itp - nie ma innych schematów - jest jeden pierwszy i potem drugi od 31.1.2018 w eLearnie (o ile wiesz co to jest).
    spokojnie ,po co się tak nakręcasz
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wcześniej mnie ktoś podirytował i byłem już nakręcony
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Pan kierownik się spina jak Pani bufetowa

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    FCA odpowiedziało na moje komentarze i zapytania:
    1.tymczasowego odblokowania SGW
    2.czy w czasie trwania gwarancji, na życzenie SGW może zostać zdeaktywowane
    3.czy ewentualnie po upłynięciu gwrancji odblokują SGW dla pełnej diagnostyki przez OBD

    na 1 odpisali nie na temat o tym że wg nich zasady udostępniania diagnostyki przez OBD są zgodne z prawem EU. na 2 i 3 odpisali razem, że nie ma możliwości i że wyjęcie SGW spowoduje że radio nie będzie działało i oczywiście nie będzie można robić diagnostyki przez OBD. Cóż, nie do końca o to ich pytałem - bo chodziło nie o wyjęcie SGW i zostawienie pustego miejsca po nim tylko albo jakąś softwerową rekonfigurację, albo zastąpienie bypassem.

    No więc odbiłem piłeczkę znów klepiąc pismo.
    W sprawie 1 w ostatnich dniach od znajomego autora MESa dowiedziałem się że FCA udostępnia możliwość diagnostyki z niezależnych urządzeń diagnostycznych za symboliczną opłatą 1EUR/24h, tu to można wykupić (ostatnia pozycja):
    https://www.technicalinformation.fia...to/catalog.do#
    czyli w FCA Poland nic o tym nie wiedzą, ale piszą że się nie da. Zasady korzystania, czy instrukcja jak to odblokować to niewiadoma, wysłałem im link i poprosiłem o opisanie jak to się odblokowuje.
    co do 2i3 to skomentowałem ciut uszczypliwie że po pierwsze są bypassy do tego sprzedawane za ok $70, które na mój gust (po analizie schematów OBD z wersji przed i po SGW) zapewne są tylko połączeniem ze sobą odpowiednich pinów, i które każdy łatwo sobie sam może zrobić, a po drugie są sprawdzone w wielu autach FCA z SGW i wszystko z nimi działa i w aucie i jeśli chodzi o pełną diagnostykę (nie widziałem potwierdzenia że akurat do Giulii/Stelvio ktoś to wkładał, ale też nie szukałem, a nie mam powodów sądzić że może być inaczej).

    W międzyczasie napisałem do znajomego od autora MESa, w celu zasięgnięcia informacji u źródła jak to będzie z użyciem z MESem tego odblokowywania jakie FCA oferuje na wcześniej podlinkowanej stronie.

    Będę informował o postępach

    Jak zawsze bę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    I jak tam są jakieś postępy z odblokowaniem SGW ,możesz podać gdzie są do kupienia bypassy do ominięcia tego badziewia
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dostalem odp od fca, generalnie sami nie zamierzaja nic usuwac, wiec im napisalem ze sprawe legalnosci sgw wvtakiej formie ocenia odpowiednie instytucje.

    co do bypassa, o tym byla mowa kiedys tu na forum https://zautomotive.com/product/bypass-module/ ale czy to pasuje do giulii nie mam pojecia. przegladne temat, jesli byloby zainteresowanie to moze wypuscilbym swoj za rozsadniejsze pieniadze?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-03-2019 o 07:39

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  3. Security Code
    Utworzone przez maaarcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory