Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: Security Gateway - blokada aktywnej diagnostyki OBD dla aut od 31/1/2018

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    pewnie tez jest ok. tylko cena ciut wysokawa i nawet nie ma obudowy jakiejkolwiek. jesli sa zainteresowani to moge machnac takie bypassy z jakas obudowa, moze zlaczem blokowanym, a nie trzymajacym sie tylko na pinach zeby to bylo zrobione zgodnie ze sztuka

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie tez jest ok. tylko cena ciut wysokawa i nawet nie ma obudowy jakiejkolwiek. jesli sa zainteresowani to moge machnac takie bypassy z jakas obudowa, moze zlaczem blokowanym, a nie trzymajacym sie tylko na pinach zeby to bylo zrobione zgodnie ze sztuka
    no ja bym był chętny
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    w weekend spróbuję rozkminić temat, może podłączyć się do auta z jakimś prototypem i spróbować czy np mogę pokasować błędy jakieś. trzebaby machnąć PCB i obudowę, jakiś tester zrobic, dobrych parę tygodni zejdzie szczególnie jak ma się synka małego który czas po pracy bierze tylko dla siebie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (...)dobrych parę tygodni zejdzie szczególnie jak ma się synka małego który czas po pracy bierze tylko dla siebie.
    myślę że jeśli znasz się na rzeczy to chętnych na swój autorski bypass znajdziesz sporo, i to globalnie. grunt to mieć jednocześnie smykałkę do elektroniki i zdolności marketingowe ; )
    co do SGW - rozumiem, że remapowanie odpada, natomiast montaż przykładowo racechipa nie powinien stanowić problemu?

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    myślę że jeśli znasz się na rzeczy to chętnych na swój autorski bypass znajdziesz sporo, i to globalnie. grunt to mieć jednocześnie smykałkę do elektroniki i zdolności marketingowe ; )
    co do SGW - rozumiem, że remapowanie odpada, natomiast montaż przykładowo racechipa nie powinien stanowić problemu?
    Potwierdzam, nie ma problemu z RaceChipem w aucie z SGW.

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    głównie to trzeba mieć czas. póki co trochę byłem poza domem (Alpy), ślimaczy się też sprawa wtyczek/gniazd pod moje produkty - tu jestem zależny od zewnętrznych firm, są też ciągle problemy z tolerancjami/spasowaniem prototypowych złącz. a do tego w międzyczasie wziąłem się też za retrofity i zakupy do Giulii, wyświetlacz 8.8 założony, dna-race i kierownica z Q kupione, nagrywam nakładki progowe z Q, znajomej pomagałem kupić samochód a teraz jeszdze jej grzebię próbując rozwiązać jeden problem. Myślę że dopiero w weekend z tematem urządzeń coś ruszę, w tygodniu za mało czasu żeby przysiąść na parę godzin nad tym.

    z SGW takiego race-chipa odpalisz bez problemu moim zdaniem, takie rzeczy wpina gdzieś przy ECU/sensorach, więc SGW tu nic nie zmienia , natomiast nie grzebniesz w kompach w ogóle (tylko odczyt, wiec również odpada chip/programowanie przez OBD). ale spoko, będzie bypass SGW za jakiś czas.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Multiecuscan na Włoskiej stronie oferuje interfejsy OBD II z SGW i multiplexed.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    może jakiś link? z tego co wiem (wysłałem zapytanie do FCA o SGW z niezależnych narzędzi), to FCA na wniosek developera udostępnia biblioteki do zaimplementowania w programie żeby obejść SGW. Tyle że to wiąże się z abonamentem wykupywanym u FCA - na 1 dzień 8EUR.
    Przekazałem tą informację poprzez kolegę kgb z alfaowner do Yaniego (autora MESa) jakieś 3-4 tyg temu, może z tego rodzi się wsparcie z MESa. na oficjalnej stronie ciągle piszą jednak że SGW to problem:

    2018/2019 MODELS WARNING: Some 2018 vehicles have a "security gateway" module (SGW). The SGW module blocks any diagnostic tool from executing commands on the vehicle (like actuators, procedures and even clearing of DTCs). It is not possible to unlock the SGW module with Multiecuscan. The only diagnostic tool that can unlock full access to the affected vehicles is the factory tool. Another option is to physically connect the diagnostic tool to CAN lines behind SGW module.
    The 2018 models with confirmed presence of SGW are: 500X/Renegade, 500L MCA, Doblo, Giulia/Stelvio. The module is also present in some late 2017 vehicles.
    You can rund the SCAN function (which is also available in the FREE version of Multiecuscan) to check if your vehicle has SGW module.
    co do interfejsów, to taki top jaki oferują to CANtieCAR wer 4.cośtam. podobno jest totalnie bezproblemowy, bo niby na chińczykach w niektórych Giuliach/Stelvio jest ciężko zrobić proxi bez fail-a (choć na tych z PMFactory z USB bez rezystora dotychczas u nas na forum wszystkim przechodziło). taki i/f z MESem multiplexed, oferuje brak konieczności stosowania adapterów, ale w sprawie USB nie ma różnicy.
    a tak w ogóle to nawet nie wiem czy ten CANtieCAR nie jest tym samym interfejsem z którego ASO FCA nie korzystają - nie przyglądałem się co tam wtykają, ale na pierwszy rzut oka z fotek vs to co kojarzę wygląda podobnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Mam takie bypassy jak ze strony MESa tylko że cena będzie rozsądna.
    Na dniach testy na Renegade i pewnie jakaś obudowa żeby miało ręce i nogi. Jak coś to priv.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    widze ze nagle sie tego pojawia wiecej, bo ja tez jestem o krok od wypuszczenia tego... ja jestem po testach w zeszlym tygodniu. tez cena bedzie rozsadna. wlasnie prace wra nad produkcja i strona internetowa/skepem - oczywiscie dla alfaholikow bedzie kod znizkowy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co do interfejsów, to taki top jaki oferują to CANtieCAR wer 4.cośtam. podobno jest totalnie bezproblemowy, bo niby na chińczykach w niektórych Giuliach/Stelvio jest ciężko zrobić proxi bez fail-a (choć na tych z PMFactory z USB bez rezystora dotychczas u nas na forum wszystkim przechodziło). taki i/f z MESem multiplexed, oferuje brak konieczności stosowania adapterów, ale w sprawie USB nie ma różnicy.
    w innym watku pisalem, faktycznie na tym tanim ELMie proxi czasem nie przechodzi - ktorys modul robi faila, potem jest jakis timeout i tyle. nic strasznego, jeszcze raz trzeba puscic proxi. jak robilem proby na ok 10 proxi, chyba 3 zrobily faila.
    gadalem z gosciem z PMFactory, mowi ze tak to z tymi ELMami jest, i jesli chce sie miec bezproblemowo to trzeba lepszy interfejs u niego kupic.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-05-2019 o 11:11
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  3. Security Code
    Utworzone przez maaarcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory