Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Security Gateway - blokada aktywnej diagnostyki OBD dla aut od 31/1/2018

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Czy ten wynalazek rejestruje zakładanie chipa (np DTE), lub uniemożliwia chipowanie w ogóle? Boję się, że stracę gwarancje po założeniu chipa.
    Blokuje zrobienie klasycznego chiptuningu, czyli zmodyfikowania softu w ECU. Box można założyć, ale jeszcze nie widziałem nikogo z boxem w wersji 280, ponieważ potencjał tego silnika na seryjnym turbo to 300-310KM, więc przyrost nie jest duży. SGW nie rejestruje faktu założenia boxa, natomiast ECU może (podobnie jak w VAG-u) rejestrować skrajne wartości zadanych parametrów typu ciśnienie doładowania, itp. Nie mam pojęcia jak jest w koncernie FCA, czy przykładają się do szukania modyfikacji czy to olewaja ? W przykładowym VAG-u żaden serwisant z ASO nie musi się na tym znać. Auto jest podpinane pod komputer, zczytywane są wszystkie parametry, wysyłane do centrali i natychmiast przychodzi wynik automatycznej analizy - soft oryginalny lub modyfikowany albo parametry spoza zakresu możliwego do uzyskania na oryginalnym sterowniku. Nie traktowałbym FCA jako amatorów będących daleko za murzynami. Skoro VAG się w to bawi to i FCA zapewne to potrafi. Pytanie tylko czy im się chce. W każdym razie mnie to nie zniechęciło i założyłem boxa, ale w wersji 200 przyrost jest dużo bardziej sensowny niż w 280.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    słuszna incjatywa z tym pismem , a orientujesz się czy do Giuli na stany była robiona ta blokada
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    2017r nie ma blokady to zależy od rocznika a nie miejsca gdzie został sprzedany.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Czy ten wynalazek rejestruje zakładanie chipa (np DTE), lub uniemożliwia chipowanie w ogóle? Boję się, że stracę gwarancje po założeniu chipa.
    W ogóle coś mylisz tematy o chipie to raczej się mówi w przypadku przeprogramowywania ECU, ten box od DTE to tzw chipbox.

    nie rejestruje nic, to prymitywna blokada/filtr pewnego typu ramek CAN z OBD na resztę auta zanim ją serwis tymczasowo zdeaktywuje (pewnie jakiś klucz Witech2 w niego wgrywa) - wtedy pewnie przepuszcza wszystko.

    Teraz tak, jeśli chodzi o chipboxy, to je podpina się pod kilka sensorów a chipbox oszukuje odczyty (np zaniża ciśnienie doładowania, przez co ECU pcha większe), w ten sposób uzyskując więcej mocy. ECU nie ma pojęcia że cokolwiek jest podłączone.

    Natomiast chiptunningu w sensie chipowania bezpośrednio po OBD ze złącza diagnostycznego nie zrobisz (chyba że odblokujesz SGW), ale zawsze może się wpiąć w CAN za SGW (tylko czy tunerzy mają schematy, chce im się bawić i czy nie zostawią śladów w instalacji?). W każdym razie jest możliwe. Wielu też i tak wyciąga ECU na stół i otwiera kompa - dzięki temu na piewszy rzut oka nie widać reprogramowania ECU (zwiększenia ilości programowań które ECU raportuje i diagnosta ma podgląd).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    póki co nie mam jeszcze stanowiska od FCA - wczoraj pytali o VIN (po cholerę skoro raz mają nr rejestracyjny (a z niego w systemie VIN) a dwa sprawa jest ogólna a nie dla mojego auta tylko). odpisałem VIN. dziś ktoś inny pisze że oryginalna wiadomość wysłana przez formularz kontaktowy nie przeszła cała - mają tylko ok połowę... czyli marnujemy czas jak narazie. no nic, zadzwoniłem na infolinię i odpisałem, tak naprawdę nawet nie wiadomo było na jaki email pisać, z jednego przychodzi, inny w treści wiadomości. przy okazji dowiedziałem się że VIN który im podałem wczoraj rano nie doszedł...
    jakość rozmowy fatalna - jest przekierowywana pewnie przez VOIP (korporacje takie rozwiązania lubią, pewnie tanio, znam to dobrze z mojej firmy), więc ciężko się było dogadać bo babka ledwo mnie rozumiała.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    póki co nie mam jeszcze stanowiska od FCA - wczoraj pytali o VIN (po cholerę skoro raz mają nr rejestracyjny (a z niego w systemie VIN) a dwa sprawa jest ogólna a nie dla mojego auta tylko). odpisałem VIN. dziś ktoś inny pisze że oryginalna wiadomość wysłana przez formularz kontaktowy nie przeszła cała - mają tylko ok połowę... czyli marnujemy czas jak narazie. no nic, zadzwoniłem na infolinię i odpisałem, tak naprawdę nawet nie wiadomo było na jaki email pisać, z jednego przychodzi, inny w treści wiadomości. przy okazji dowiedziałem się że VIN który im podałem wczoraj rano nie doszedł...
    jakość rozmowy fatalna - jest przekierowywana pewnie przez VOIP (korporacje takie rozwiązania lubią, pewnie tanio, znam to dobrze z mojej firmy), więc ciężko się było dogadać bo babka ledwo mnie rozumiała.
    Jak to czytam to straszne masz problemy z FCA. U mnie okazało się, że fabryka zapomniała założyć moduł Alfa Connect. Serwis Euromobil przeprosił i za tydzień miałem Alfa Connect założone za darmo, a na czas naprawy dostałem takie samo stelvio do użytku. Auto swoje dostałem na czas, czyste i pachnące. Przy okazji zrobili wymianę na mój olej Eurol i sprawdzili auto. Miło i szybko. A wszystko załatwiła ta sama infolinia z którą ty masz problemy. Potem jeszcze dzwonili i pytali o poziom mojego szczęścia. Zastanów się na tym że może już cię nie lubią w AR Bielsko.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Zastanów się na tym że może już cię nie lubią w AR Bielsko.
    w ASO może i mnie mają dość, ale co to ma do problemów z ich systemami inforamtycznymi czy infolinią z którą kontaktuję się pierwszy raz? To że formularz kontaktowy ucina dłuższą wiadomosć nie informując mnie o tym ma coś wspólnego z tym że mnie nie lubią (pomijając że mnie nie znają)? albo że jakość rozmowy była kiepska? albo że podają 2 emaile i nie wiadomo na który odpisać? i że z jednego nie przeszła im wiadomość do systemu (mają niby automatyczne dołączanie odpowiedzi email do zgłoszenia? masz jakieś nieuzasadnione wnioski.

    a to że mnie może w działach FCA ponad infolinią zaczną nielubieć za jakiś czas to osobny temat. taki los wszelkiej maści bojowników którzy przeciwstawiają się tym "wielkim". zgodzisz się jednak że FCA montując SGW od 2.2018 pod przykrywką "bezpieczeństwa przed hackerami" próbuje zrobić coś nielegalnego jeśli chodzi o OBD i ustanowić monopol serwisowy - zablokować dostęp przez OBD do aktywnej diagnostyki, czyli możliwość serwisowania auta w niezależnych warsztatach które nie wykupują super drogich subskrypcji na diagnostykę przez Witech2. Gdybyś dzisiaj dostał telefon od operatora z simlockiem - był byś happy czy czuł że Cię ktoś dyma?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jak ktoś czytał wątek o wyłączeniu SS, to wie że rozważam dodatkowy biznes, robienie/sprzedaż modułów wyłączających S&S (dla siebie wykonałem jeden). zastanawiam się czy byliby chętni albo na bypass S&S wpinany zamiast SGW, lub jakiś moduł pośredni, który możnaby wpiąć pomiedzy SGW a jego złącze, tak żeby nie trzeba było wypinać go przy wizytach w ASO (oni widzą mapę modułów i brak SGW pewnie by im się wyświetlił), tylko żeby dało się go łatwo deaktywować.
    dajcie znać co o tym myślicie, chcę wysondować czy jest rynkowa potrzeba.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Pytasz się, to piszę - nie musisz się zgadzać
    O ile pomysł z ASS-off jest całkiem ciekawy i przydatny, i przy odpowiedniej jakości modułu i adekwatnej cenie zainteresowanie może być spore, o tyle SGW-bypass mi się wydaje dość ... niepewny. Z prostej przyczyny - zresztą sam zwróciłeś uwagę, że SGW może nie być zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi, dokłądniej - z dyrektywą GVO. W związku z tym - wcześniej czy później - FCA powinien się z tego wycofać, czyli SGW-bypass staje się niepotrzebny...

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wdzieczny jestem za kazdy komentarz - jesli maja powstac jakies produkty to musza pasowac nie mi, tylko potencjalnym klientom.
    Jakiegos bypassa SGW i tak chyba sobie zrobie, bo na ASO widze ze sie nie doczekam w 2 drobnych kwestiach, ktore moge zalatwic sam MESem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  3. Security Code
    Utworzone przez maaarcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory