Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 172

Temat: Wymiana zegarów Giulia

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    tyko zauwazylem ze wskazowki są rozjechane.
    predkosciomierz jest ponizej 0, i podczas jazdy nie pokazuje tyle samo co na wyswietlaczu...
    da rade ją obrócić dookoła w lewo i ustawić ?
    Wskazowke mozesz troche pokrecic delikatnie .
    Jak masz gwarancje jedz do serwisu zeby ci zrobili update zegarów.

  2. #102
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Wskazowke mozesz troche pokrecic delikatnie .
    Jak masz gwarancje jedz do serwisu zeby ci zrobili update zegarów.
    Pewnie nie przejdzie bo licznik nie jest od tego auta [emoji6]


    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Pewnie nie przejdzie bo licznik nie jest od tego auta [emoji6]


    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    ja bym obstawial ze update pojdzie ok, albo odmówi. oczywiście jakieś ryzyko teoretycznie jest.

    mam nadzieję że Witech jest na tyle "inteligentny" że wgra firmware dla odpowiedniego hardwareu, albo uda się że nawet jak masz inny to ten sam firmware obsługuje go. Jeśli chodzi o zegary (moduł IPC), to obecnie wychodzi na to że jest 5 typów zegarów stosowanych w nowych AR (niezależnie czy to Giulia czy Stelvio, zależy to od czegoś innego, pewnie mały/duży wyświetlacz, benzyna/diesel, ostatni ot Q, tylko nie wiem który jest który, no i oczywiście spekuluję): HW-007, HW-100, HW-101, HW-400 i HW-504. Do pierwszego i czwartego obecnie ma być wgrany firmware 203C (może te to diesle albo to te z małym wyświetlaczem?), a do pozostałych 2039. Info/spekulacje na podstawie service newsa 55.004.19 który dotyczył updatu radia, ale wymuszał updatu kilku innych modułów (min. IPC) - poczytajcie sami w eLearnie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-03-2019 o 19:03

  4. #104
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    pytanie jak witech szuka updatów... czy po vinie czy po hardware.
    trzeba by mieć kogoś kumatego w ASO żeby z tym pomógł. tak to raczej bez szans ( przynajmniej we Wro)

    mi się wydaje, że auto nie do końća widzi "zmieniony" licznik.
    np. nie mogę wylaczyc info RADIA na zegarach, dwa, trip A i B kasuje prawie za każdym razem po zgaszeniu auta, trzy, obrotomierz działa jak żółw ( działa jakby z zwolnionym tempie).
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 24-03-2019 o 20:06

  5. #105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    raczej kolegę gdzieś w developmencie w FCA który nieoficjalnie puszczałby parę na ucho. w ASO conajwyżej może kiedyś jakieś doświadczenie ktoś zdobędzie, raczej jednak nie z takimi kombinacjami, bo oni jeśli już to wsadziliby nowy licznik wg ePera taki jaki fabryka wypuściła - żadnych zmian/retrofitów/updatów - myślę że Ty juz masz wielokrotnie większe doświadczenie w wielu kwestiach po udanych i nieudanych próbach z różnymi retrofitami i zabawą z jeszcze przecież niekompletnym MESem. wielka szkoda że bazujemy na zgadywankach, spekulacjach, czasem jakimś bardziej lub mniej konkretnym doświadczeniu kogoś kto zdeterminowany zaryzykował podobnie jak Ty.

    Nie wiedziałem że tak to źle chodzi, jakoś wydawało mi się że tylko ten komunikat Ci dokucza, a tu obrotomierz i jeszcze inne pierdoły. lipa trochę. może lepiej by podszedł licznik z 2.0, choć też żadnej pewności nie ma czy jakieś problemy by były ze względu na jakieś opcje/VIN czy choćby zmianę rozmiaru wyświetlacza?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Reszta dopiero wyszła po przejechaniu parunastu km.
    Nie ma pewności że od 2.0 nie będzie problemów.
    Niby proxi itp a jednak coś dalej nie do końca gra.

    Na wtórnym brak liczników od 2.0 z dużym tft.
    Jest jeden ale diesel. No nic walczymy dalej [emoji6]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    pewnie prędzej czy później znajdziesz odpowiedni z 7" wyświetlaczem, oby tylko podszedł. no chyba że wcześniej coś uda Ci się wskórać z tym od Q np gdybyś spróbował mimo wszystko w ASO coś podziałać (nie żebym tam się spodziewał wymiataczy, ale np Witech ma coś więcej możliwości niż MES w kwestii dopasowania używki licznika czy zmiany konfigu auta/typu wyświetlacza liczników). 3mam kciuki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Panowie, udało mi sie kupic licznik 50545739, czekam na dostawę. Chciałem od razu sie przygotować do wymiany, nie mam obecnie żadnego interfejsu diagnostycznego. Jaki kabel polecacie i gdzie moge kupic oprogramowanie do Giulia ? Sprzedawca zapewniał ze przebieg nizszy od mojego obecnego, takze bede musiał tylko zwiekszyc, jakies sugestie jak to zrobic?

  9. #109
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jeśli jest niższy to auto powinno samo go zwiększyć, przynajmniej u mnie tak było.
    O interfejsach było mówione, kup z pm factory i 2 adaptery szary i niebieski i Do tego mes.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    kup tego na usb czarnego z naklejka pomaranczowo granatowa i koniecznie bez rezystora pod fiata/alfe/lancie. w pmfactory wiedza o co chodzi.

Podobne wątki

  1. Wymiana zegarów JTD
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:02
  2. [147] Wymiana zegarów
    Utworzone przez kamil94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 20:27
  3. Wymiana licznika/ zegarów
    Utworzone przez mateofordeo w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 18:34
  4. [145] Wymiana podświetlenia zegarów
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory