Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Giulia dla wysokiego kierowcy - opinie o fotelach

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie Giulia dla wysokiego kierowcy - opinie o fotelach

    Dzień dobry!
    To mój pierwszy post, mam na imię Jacek i planuję zakup Giulii.

    Poszukuję opinii o bazowych fotelach w Giulii pod kątem dopasowania do wysokiego kierowcy. Szczególnie zależy mi na opiniach osób mających ok. 2 metry wzrostu - jest tu ktoś taki?

    Pytanie 1: czy fotele zapewniają Wam wystarczające podparcie ud? Zauważyłem że dla mnie siedzisko w Giulii jest zbyt płaskie (poziome), co powoduje, że część ud bliżej kolan już jest w powietrzu, zamiast opierać się na siedzisku. Obawiam się, że przy dłuższej jeździe będzie to powodowało dyskomfort w postaci bólu du*y

    Pytanie 2: czy fotele zapewniają Wam odpowiednie podparcie lędźwi? Wiem że to kwestia dość indywidualna, ale mnie w przeciętnym aucie bez podparcia (ze zbyt wypłaszczonym oparciem fotela), plecy zaczynają boleć po ok. pół godziny jazdy. Nie widziałem w opcjach w konfiguratorze dodatkowej opcji podparcia lędźwi, więc znowu - obawiam się czy fotel będzie wystarczająco wygodny. W bmw e39 miałem fotele bez dodatkowego podparcia i było wszystko ok, w e60 miałem dodatkowe podparcie i była bajka, obecnie zdarza mi się jeździć astrą bez podparcia i jest to koszmar.

    Odbyłem już jazdy próbne, jedną dość dawno, więc słabo pamiętam, drugą dopiero co, ale w aucie z pakietem luxury, a tam fotele mają dodatkowe regulacje. Kolejną jazdę planuję lada dzień, ale tak czy inaczej będzie to krótka przejażdżka, w trakcie której ciężko będzie przewidzieć efekt dłuższej trasy. Stąd pytanie do osób obytych, z góry dzięki za opinie!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ma mam 1.9m i dlatego kupiłem stelvio.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Zachar ma filmy z testów giulii i stelvio, on zazwyczaj coś na ten temat mówi. Mi brakuje 14cm do 2m, to się nie wypowiem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    No właśnie Zachar mówi niestety bardzo mało, zazwyczaj tylko i wyłącznie ile ma palców nad głową albo czy mu coś nie wadzi. Brakuje opinii o rzeczywistej wygodzie fotela.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Giulia dla wysokiego kierowcy - opinie o fotelach

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    No właśnie Zachar mówi niestety bardzo mało, zazwyczaj tylko i wyłącznie ile ma palców nad głową albo czy mu coś nie wadzi. Brakuje opinii o rzeczywistej wygodzie fotela.
    W veloce są bardzo fajne fotele. Wygodne, dobrze trzymają. Powyższe z perspektywy 186cm


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Przymierzałem się do foteli z Veloce i tam problem braku podparcia ud (mimo wysuwanej części fotela właśnie do ich podparcia) jest jeszcze bardziej odczuwalny. Nie mogę pojąć dlaczego nie ma tam regulacji kąta nachylenia siedziska.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Brakuje opinii o rzeczywistej wygodzie fotela.
    ... i szukasz tego na forum? Przecież każdy ma inną anatomię i inne odczucia. Jedź do salonu, przejedź się Veloce i po sprawie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Stelvio 2.0 Turbo 280 hp Q4 B-Tech Edition
    Postów
    7

    Domyślnie

    Siemka, mam 193 cm. Kupiłem Stelvio. Niestety mimo lepszych foteli bo tych sportowych z pełną regulacją i tak uda są kiepsko podparte. Wynika to z kiepskiej regulacji kołyskowej siedziska. Nie działa ona np tak jak w BMW niezależnie od podnoszenia/opuszczania całego siedziska. W Stelvio i śmiem twierdzić że w Gulii też jeżeli chcesz podnieść sobie siedzisko w okolicach kolan to jednocześnie obniżasz cały fotel. Jest to w bezsensowny sposób połączone. Na nic się zdaje np. opcja wydłużenia siedziska którą te fotele posiadają i z której się cieszyłem. Udo jest kiepsko podparte niezależnie jak ustawisz fotel. Ja praktycznie nie dotykam tej przedłużki udem. Większość ludzi Cię nie zrozumie. Ja wiem doskonale o czym mówisz a jesteś jeszcze wyższy ode mnie. Nawet w Stelvio jest kiepsko. Siedziałem na tych lepszych fotelach w BMW serii 2 i 3 z pełną regulacją i są o niebo wygodniejsze ale zaznaczam z perspektywy wysokiej osoby. W Giulii dla Ciebie to będzie udręka na długiej trasie wg mnie.

    P.S. Regulacja odcinka ledzwiowego czy boczków oparcia bez zarzutu. Jeżeli poprawią regulację kołyskową tak abyś mógł podnieść przód siedziska przy kolanach a opuścić samą dupę jednocześnie nie opuszczając całego fotela to będzie ideał.

    Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    194 cm - Fotele skórzane wersja super- elektrycznie sterowane z pamięcią, Warszawa- Monachium, Monachium-Sycylia bez większego problemu. Oczywiście, że mogły być bardziej dopasowane do wzrostu ale powyżej 185 cm to już problem we wszystkich samochodach - to moja opinia.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Nie mam 2m ale mam rozjechany kregoslup i juz w tym temacie troche doswiadczenia. Ta "regulacja kolyskowa" jest na nic bo to tylko koncowki kosci kulszowych maja byc nizej niz uda, a tak sciskasz sobie tylko zyly w okolicy kolan (a potem wiadomo zylaki). Podparcie lezdzwiowe musi byc na wysokosci ktoregos z kregow (nie pamietam teraz ktorego), tego regulacje fotelow nie przewiduja, jak jestes wysoki to te podparcie moze tego kregu nie siegnac i wtedy jest ono bez sensu.

    https://www.youtube.com/watch?v=V8y9GARhIlg

    Mam fotel do biurka z tej firmy.

    Ja mam standardowe fotele w giulii bez podparcia ledzwiowego i wytrzymuje w nich o wiele dluzej niz w RAV4 z pelna regulacja (ktora z ww powodow nie pomaga). Moja rada to bardziej popracowac nad prawidlowa pozycja pochylenia i odleglosci od kierownicy niz nad bajerami.

Podobne wątki

  1. [giulia] Pamięć w fotelach elektrycznych
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2018, 10:55
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory