Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Giulia dla wysokiego kierowcy - opinie o fotelach

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dzięki za opinie, niestety trochę potwierdzacie moje obawy.


    Cytat Napisał Rami Zobacz post
    W Stelvio i śmiem twierdzić że w Gulii też jeżeli chcesz podnieść sobie siedzisko w okolicach kolan to jednocześnie obniżasz cały fotel. Jest to w bezsensowny sposób połączone. Na nic się zdaje np. opcja wydłużenia siedziska którą te fotele posiadają i z której się cieszyłem. Udo jest kiepsko podparte niezależnie jak ustawisz fotel. Ja praktycznie nie dotykam tej przedłużki udem.
    Akurat zmiana kąta przy obniżaniu fotela moim zdaniem ma sens, jeśli nie ma osobnej regulacji, jak to mówisz kołyskowej, bo bez tego fotel byłby jeszcze bardziej płaski przy całkowitym obniżeniu (i dawał jeszcze mniejsze podparcie ud). W nowej BMW 3 dokładnie tak to działa w sportowym fotelu (gdy nie ma osobnej regulacji kąta siedziska), tylko że tam jak obniżyłem fotel na maksa, to miałem idealny kąt i uda podparte na całej długości. Co do fotela Veloce, wysuwana część dla mnie również nie ma żadnego znaczenia, po prostu wisi sobie w powietrzu i żadna część ciała jej nie dotyka. Bez sensu.


    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Oczywiście, że mogły być bardziej dopasowane do wzrostu ale powyżej 185 cm to już problem we wszystkich samochodach - to moja opinia.
    Absolutnie nie we wszystkich i to nawet przy wzroście 199cm


    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Ta "regulacja kolyskowa" jest na nic bo to tylko koncowki kosci kulszowych maja byc nizej niz uda, a tak sciskasz sobie tylko zyly w okolicy kolan (a potem wiadomo zylaki). Podparcie lezdzwiowe musi byc na wysokosci ktoregos z kregow (nie pamietam teraz ktorego), tego regulacje fotelow nie przewiduja, jak jestes wysoki to te podparcie moze tego kregu nie siegnac i wtedy jest ono bez sensu.
    A to ciekawe co mówisz, z tym pochyleniem siedziska. Ja jednak wolę opierać ciężar całego ciała na większym obszarze niż tylko tyłek. O konsekwencjach zdrowotnych nie myślałem. A a propos wysokości podparcia lędźwiowego, to tam gdzie się z nim spotkałem, to była ona regulowana na wysokość, w Alfie nie jest? Ta w Toyocie to chyba też nie taka pełna w takim przypadku Pozycję za kierownicą mam dopracowaną, ale pokombinuję jeszcze w Giulii na kolejnej jeździe.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Wysokość podparcia lędźwiowego jest regulowana. Co do dopasowania siedzeń dla osób powyżej 185 cm jest problem z proporcją odległością ciemieniowo-siedzeniową a długością nóg (informacja z Instytutu Medycyny Lotniczej której byłem "klientem"). Było nas trzech (o tym samym wzroście) i każdy miał inną. Tak więc są kłopoty z dostosowaniem szczególnie gdy przyjmuje się unifikację dla "dużych i małych".

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    195 cm. Podczas jazdy testowej Giulia kiedyś tam z fotelami sportowymi faktycznie uda w powietrzu . Ale w stelvio mam te same fotele sportowe i tu już podpierają - nawet ta wysuwana część. Widocznie inna nieco pozycja z racji kształtu - całokształtu

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Odgrzeje temat.
    Mam 190 cm. Jazdę testową miałem w Veloce i tam fotel był ok.
    Natomiast dopiero teraz zauważyłem, że zwykłe fotele manualne nie mają regulacji lędźwiowej
    Moje pytanie do osób użytkujących.
    Czy te fotele są jakoś lekko wyprofilowane (pod lędźwie) czy płaskie? Jak wypadają pod względem wygody?
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    W realu są lepsze niż wyglądają. Wiadomo q lepiej trzymają i maja regulacje podparcia ud, ale te standardowe wyglądają lipnie, choć w realu nie jest zle. Ja po 400km zmęczenia nie czułem (praca przy kompie i mam problemy z odcinkiem lędźwiowym). W mercu c i podstawowych fotelach było gorzej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [giulia] Pamięć w fotelach elektrycznych
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2018, 10:55
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory