Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Fcw

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie Fcw

    Panowie jak Wam działa system FCW (hamowanie automatyczne)?
    Jakieś problemy? Hamuje w głupich momentach, bez powodu itp., czy ok?
    Czyściliście kiedyś radar pod klapką?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Panowie jak Wam działa system FCW (hamowanie automatyczne)?
    Jakieś problemy? Hamuje w głupich momentach, bez powodu itp., czy ok?
    Czyściliście kiedyś radar pod klapką?
    Odpukac bez problemu przychomowal mi 2 X w ciągu roku (Ok 15kkm) nie czyscilem nigdy jakos specjalnie radaru.. W czasie śnieżyca jak to zasypało to system sie wyłączył i pojawiła się kontrolka ostrzegawcza

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 13-03-2019 o 23:42

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    13k km, u mnie dwa hamowania do zera w głupim trochę przypadku - zbyt szybki podjazd pod wyjazd (nagłe, strome wzniesienie) z parkingu podziemnego.
    I jedno hamowanie w pełni uzasadnionym przypadku. Na rondzie auto przede mną miało awaryjne hamowanie, reakcja FCW była szybsza od mojej, która uważam nie jest najgorsza (bez FCW też spokojnie nie doszłoby do kolizji, jednak po tym zdarzeniu, elektronika dostała u mnie plusa. Była lepsza ode mnie).
    Na mieście nigdy FCW mnie nie zawiodło.

    Jest jeszcze system (nie wiem czy to też FCW), który wspomaga hamowanie. Czasem auto "pomoże" nieco przyhamować. Przy dynamicznej jeździe w mieście, kiedy ktoś nagle zajedzie drogę/wyjedzie czy coś, zaczynasz hamować z odpowiednia reakcją, ale czujesz, że auto trochę w tym pomaga. Działa to na zasadzie "na wszelki wypadek nieco zwiększę Twoją siłę hamowania". Nie jest to oczywiście hamowanie do zera i zatrzymanie auta. DO tego kompletnie nie mam zastrzeżeń, całkiem fajny system.

  4. #4
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Działa to na zasadzie "na wszelki wypadek nieco zwiększę Twoją siłę hamowania". Nie jest to oczywiście hamowanie do zera i zatrzymanie auta. DO tego kompletnie nie mam zastrzeżeń, całkiem fajny system.
    Za pierwszym razem ten system niestety potrafi zaskoczyć w szczególności tego kierowcę, który jedzie za nami. Nauczyłem się przez lata operować hamulcem podczas jazdy w mieście. Hamuję lekko tak aby paliły się światła z tyłu, ale jednocześnie trzymam dystans przed tym z przodu, aby w razie czego odskoczyć do przodu jeśli ktoś za mną się zagapi. W Giulii kilkukrotnie samochód dohamował prawie do końca, choć ja jedynie lekko wciskałem hamulec.
    Ostatecznie idzie się oduczyć starych nawyków.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Działa dobrze, ale czasami potrafi zwariować i przyhamować


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Działa dobrze, ale czasami potrafi zwariować i przyhamować
    [uwaga, sarkazm] To całkiem podobnie, jak w nowej mazdzie trzy (przewijać do 15:24) -> https://www.youtube.com/watch?v=rEtPupRIBXM&t=924s [koniec sarkazmu]

    L.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Od czasu do czasu hamowanie przed kazdym "spiacym policjantem", wylaczenie i wlaczenie silnika pomaga (czyli tj z Windowsem)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    U mnie bez problemu. System zadziałał raz, ale w uzasadnionym przypadku. Zauważyłem, że przygody mają głównie właściciele Giulii. Może w Stelvio działa to lepiej, bo radar jest wyżej i nie łapie leżących policjantów .

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    U mnie bez problemu. System zadziałał raz, ale w uzasadnionym przypadku. Zauważyłem, że przygody mają głównie właściciele Giulii. Może w Stelvio działa to lepiej, bo radar jest wyżej i nie łapie leżących policjantów .
    U mnie w Stelvio pare razy mylnie zareagował, głównie na parkingach, ale raz co niebezpieczne na S5 podczas przejazdu pod przejściem dla zwierząt coś mu się ubzdurało i w zasadzie zablokował wszystkie koła na chwilę przy ~180. Od tego czasu ustawione wszystko na minimum.

    Inna sprawa że raz na skrzyżowaniu zareagował poprawnie i uratował zdeżak przed uszkodzeniem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Pytam, bo ja praktycznie od wczoraj zacząłem użytkować samochód i już kilka razy zahamował totalnie bez sensu (fakt, raz też przed "policjantem").
    Czyli chyba coś jest nie tak, bo tak by się nie dało jeździć.
    Zmniejszyłem teraz czujność na "blisko"..zobaczę czy coś się zmieniło.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory