Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: "Zmien olej" wola mimo ze 12500 km ii 204 dni do zmiany takze sie wyswietla????

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć, trochę głupio o to pytać, ale kupiłem na dolewkę olej Selenia WR Forward 0W30 w zielonej puszce- pamiętam, że z takiej mniej więcej wlewano mi olej podczas serwisu. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że na tym opakowaniu jest napisane: olej do silników diesla. No i zbaraniałem: Selenia ma dwa rodzaje olejów w zielonym opakowaniu, czy też trzeba lać to co kupiłem?

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Selenia WR Forward to wyjątkowy zupełnie nowy w pełni syntetyczny olej silnikowy, stworzony specjalnie dla najnowszych silników diesla, które spełniają normę emisji spalin EURO 6. Specjalnie dobrany indeks lepkości 0w30 i właściwość Fuel Economy, pozwala na znaczne oszczędności paliwa i konsekwencji zmniejszenie emisji CO2.

    Po opisie, że do diesla, ale nie wiem jakie jest oznaczenie API, bo wiele olejów mimo, że do diesla nadają się do benzyny, to oznaczenie, wygląda tak np. SN/CF, gdzie właśnie jest S - silniki benzynowe, C - silniki diesla a kolejne litery alfabetu oznaczają normy im wyższa litera alfabetu tym wyższa norma. Jeżeli jest samo C to tylko diesel. Zatem trzeba by było sprawdzić na pudełku oznaczenie API

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    tez myslalem o tym oleju wr forward na pierwszaz zmiane poniewaz mialem go w dobrej cenie, ale po zaglebieniu i sie ma gorsze parametry niz dedykowany Digitek pure energy, nie zastanawialem sie i kupilem w serwisie

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Sprawa zalatwiona i zakonczona (oby)....
    Rano bylem w ASO AR w Insbrucku...duzy diler i pasjonaci Alfy. Mialem takze szczescie ze byl tam w tym samym czasie "FCA zone manager" i wplatalem go w sprawe.
    Samochod sprawdzili dokladne diagnostyka i latwo odkryli iz poprzedni diler nie zresetowal ECU funkcji "wymien olej" po serwisie. Niedopoatrzenia ale bo niekompetencja tamtego dilera.
    Na wszelki wypadek zazadalem od dilera raportu z odkrytej sytuacji aby w przyszlosci nie bylo jakiegos smrodu. I go dostalem.

    Ja ostatnio jezdzilem Stelvio zadko ale zawsze na dlugie trasy powyzej 100km i spowrotem, wiec uzytkowanie bylo "olej friendly". Gdyby zeczywiscie czujnik odkryl degradacje oleju to swiatelko/komenda sie zapali ponownie. Wrocilem z Insbrucka ponad 100km i dalej brak switelka.

    Po raz ktorys, wielu z Was mialo racje prognozujac ze pewnie to brak resetowania. Dziekuje!! Fajnie miec takie "life lines"!!!!

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No to odnośnie wymiany oleju, mam nadzieję że poszło ok, bo niestety auta po wymianie oleju już nie odebrałem... Akcja na tempomat aktywny niestety nie poszła dobrze, auto zostało w serwisie, jest w ch..j błędów i jutro mają działać dalej, jak pewnie domyślacie się jestem wniebowzięty, zadowolony i w ogóle... Marka premium, może ale serwis po pierwszym kontakcie gorzej niż źle...

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mały update, dzisiaj odebrałem auto, kampania jak i wymiana oleju zrobiona, wszystko działa

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Stelvio 2.0 Q4 280 KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś wie jaka jest procedura kasowania inspekcji oleju / przeglądu?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Masz Multiecuscan?

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    30

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Temat stary jak Giulia - jeżeli "woła" zmień olej to zmień olej, później mogą być kłopoty z multiair-em. Algorytm olejowy choć skomplikowany to wskazuje iż właściwe założone parametry oleju się kończą. Nie bądźmy lepsi od projektantów.

Podobne wątki

  1. "Wpadnięte sprzęgło" problem zmiany biegów
    Utworzone przez cichy_wpNs w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 11:01
  2. [Giulietta] "Boot open" mimo że zamkniety
    Utworzone przez kos4 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 01:17
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 19:07
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:51
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory