Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [stelvio] relingi - jeszcze nie kupiłem a już retrofituje :)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie [stelvio] relingi - jeszcze nie kupiłem a już retrofituje :)

    Szanowni
    Zamawiam stelvio - tym razem auto ze stocku
    Zastanawiam sie nad dorzuceniem relingow - czy ktoś może mi zmierzyć rozstaw relingow z przodu i z tylu (od wewnętrznej do wewnętrznej )


    Ogólnie mam bagażnik (bardzo wygodny) od obecnego auta - jeśli by pasował, chętnie dołożę relingi (ztcw 2kpln w aso)
    Jeśli nie pasuje - zamiast kupować relingi i bagażnik kupię sobie bagażnik nie wymagający relingow.

    PS
    Pierwsze doświadczenie z zakupem (a w zasadzie wynajmem) AR - sieć sprzedaży masakra (porównując z BMW)
    - zero kontaktu
    - auta na stronie nie są faktycznie na stocku
    - nietypowe konfiguracje na stocku (brak full wypasów lub auta np. z wieloma bajerami ale małym ekranem navi)
    - Z pulsów - oferta wynajmu przez leaseplan - super cena (nie wnikam czy wynajem się opłaca, ale porównuje ceny usługi na tle rynku)

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Nikt nie ma relingow ???

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Będę przy aucie to zmierzę Tobie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Czy belki poprzeczne od Giulia pasują do Stelvio? Mogę przełożyć sobie zestaw "dachowy" Giulia do Stelvio, czy muszę dokupić belki do Stelvio? Box dachowy będzie pasował do Selvio? Dzięki.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Czy belki poprzeczne od Giulia pasują do Stelvio? Mogę przełożyć sobie zestaw "dachowy" Giulia do Stelvio, czy muszę dokupić belki do Stelvio? Box dachowy będzie pasował do Selvio? Dzięki.
    Ech jak to ludziom się nie chce guglnąć…

    OK wszedłem na stronę Thule popatrzyłem i dla potomnych:

    Generalnie zestaw z Giulii nie będzie w całości pasował do Stelvio bez relingów.

    Ale można kupić to tak, że trzeba będzie wymieniać tylko jeden element za 175 PLN i będzie pasowało.
    Wymienia się to dość łatwo, ja tak wymieniam ze 159 na Giulię.

    System Thule składa się z 3 elementów:
    - belek poprzecznych
    - stóp czyli tych plastików którymi belki wspierają się na dachu
    - mocowań do dachu jest to guma podkładkowa pod stopę wraz z blaszką którą przykręca się bagażnik do dachu - w Giulii jest to blacha z bolcem, bolec wchodzi w tą dziurę którą widać jak się otworzy drzwi i potem się to skręca ręką aby ścisnęło się na dachu.

    Wygląda mi na to, że dach w Giulii jest węższy ale w zależności od rodzaju belki (bo są różne modele belek) można znaleźć taką, która będzie pasowała do obu aut tj. Thule ProBar 135 lub SlideBar 144. Dla Giulii jest więcej dostępnych belek (są też starsze modele ale niektóre nowsze pokazuje, że powinny być krótsze niż dla Stelvio tzn 127mm ale takie belki nie będą pasowały do Stelvio).


    Stopy można dobrać te same Thule Evo Clamp to jest element uniwersalny będzie pasował do obu aut. Ja mam w Giulii Thule Rapid System 754 ale wg tabel on nie pasuje do Stelvio to jest po prostu starszy system i najprawdopodobniej już go nie rozwijają i nie opracowali dla tego systemu mocowania dla Stelvio.

    Mocowania dla stóp Evo Clamp są różne tj. dla Giulii jest to Kit 5055 dla Stelvio Kit 5156.

    Reasumując jak kupisz odpowiednią belkę (700PLN ProBar 135 lub 1200PLN SlideBar 144 z tego co widzę), stopę Evo Clamp (470PLN) to aby to używać w dwóch autach trzeba dokupić dwa KITy mocujące po 175PLN każdy wypisane wyżej. Wymiana KITu to chwila roboty, jeśli umiesz samodzielnie zamocować bagażnik na dachu to z wymianą KITu sobie poradzisz - gumy są na wcisk, blaszki też bez problemu się wymienia. UWAGA na moje oko trzeba będzie zmieniać rozstaw mocowania STÓP. Ale to też jest proste, na belkach jest skala w mm, blokada jest na zatrzask nie trzeba używać narzędzi w Thule wszystko robisz gołymi rękami.

    Dobór takiego zestawu dla obu aut spowoduje, że Giulia będzie miała ciut dłuższe belki ale dedykowane wg tabeli dla niej. Gdyby dobierać osobno pewnie krótsza belka z innego systemu belek wyglądałaby lepiej na Giulii. Wygląd kwestia gustu.


    W przypadku 159 rozstaw STÓP nie do końca zgadzał się z instrukcją, ale myślę, że to jednorazowa wpadka producenta. Wszystko widać jak stawiasz belkę na dach bo gumy albo idealnie przylegają albo trzeba ciut skorygować rozstaw.

    Wszystko jest w necie, trzeba poszukać. Najlepiej pojechać do sklepu, który to sprzedaje aby sprzedawca dobrał system. Moim zdaniem bagażniki trzymają jedną cenę i raczej trudno kupić gdzieś taniej (chyba jakiś element widziałem taniej w którejś sieciowej samochodówce - Norauto?)

    PROSZĘ BARDZO
    Ostatnio edytowane przez murder ; 03-04-2019 o 10:19

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Dziękuje. W jednym z wawskich salonów nie wiedzieli za bardzo. Więc na wszelki wypadek powiedzieli, ze nic nie pasuje i trzeba dokupić nowy zestaw.
    Pomogłeś. Shalom.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Kupuj z relingami, nie ma dobrych bagażników do Stelvio!

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Guys
    Może ktoś mi zmierzy rozstaw ?
    Mam bagażnik od innego auta - dedykowany - kształt relingu ten sam
    Jak wejdzie to zamówię od razu relingi, ja nie kupie bez relingow

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Proszę

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Wielkie dzieki
    Niestety spora różnica - przedni nie podejdzie

    Ja bardzo często latam z bagażnikiem - montowanie bagażnika na relingach 5 min bez relingow znacznie dłużej z drugiej strony inwestować 1500 zł w relingi i 1000 w bagażnik dla mnie bez sensu - za tyle kupię 2 gi rower na działkę
    Pozostaje bagażnik bez relingow

Podobne wątki

  1. Stelvio relingi dachowe i hak
    Utworzone przez Peterr w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-03-2024, 14:56
  2. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  3. relingi
    Utworzone przez syty w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 20:09
  4. [156] Relingi do AR 156
    Utworzone przez emill w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory