Strona 14 z 161 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #131
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale po co centicar za 1500 jak interfejs z pmfactory za 80zl działa.

    Pewnie ze i można od razu witecha kupić za 20 tysia.
    Skoro tak wam na kasie nie zależy to czemu nie braliscie opcji w ASO przy kupnie auta??

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Pisałem, bralem auto z wyprzedazy od ręki nie było takiego z adaptacyjnym i Android Auto dostępnego od ręki.. zamówienie do produkcji + 3 miesiące czekania i +30k.. wiec hmm..

    Tym zwyklym zrób nim aligment proxy dla ACC.. czekam na relację.. mam nadzieję że nie będzie problemu.. ponoc kgb(Nick osoby która operacje zrobila I udostępniła instrukcje) niezle sie napocil zeby zaczęło działać i cantiecar mu to ulatwil.. nie twierdzę że się nie da

    Moje wydatki na ten cel zeby uruchomic ACC i moze AA/CP: aktualnie CantieCar 240 euro bo zamówiłem bezpośrednio + kierownica z modułem 440 zł, sam moduł niedostępny w ASO do końca maja.. I to też orientacyjny termin.. + sporo czasu szukania informacji jak to zrobić.. dopiero niedawno pojawiła się opcja w mes i dostaliśmy instrukcje jak to zrobić no ale bez dealer Code.. wiec hmm mogę powiedzieć że kosztowało mnie to aktualnie 2x wiecej (wliczajac poswiecony czas) niz gdybym zapłacił i zlecił to Włochowi. Fakt wiedzą zostanie bo wiem aktualnie więcej na temat kierownicy i jej rozbieranie niz wiekszosc osób tutaj zgromadzonych.. bo nie Tylko teoretycznie ale i praktycznie

    Więc hmm w moim wypadku brak ACC nie wiązał się z tym ze nie dołożyłem opcji za ponad 5k bo pozalolwalem podobnie z AA/ACP.. dealer powiedzial nie ma opcji.. Więc hmm dla niektórych z nas naprawdę nie ma innej opcji niż kombinować. Wystaw oferte ze dolozysz ACC za 110 euro skoro masz kabel, rozbiezesz i złożysz ladnie to po co się bawić w ściąganie Włocha.. 200 zł za łatwą robotę tylko najpierw przetestuj procedure na swoim aucie.. I pokaż rezultaty z foto relacja..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #133
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    proxy robilem juz kilka razy zwyklym interfejsem i auto zyje
    co do acc to trzeba sporo razy kasowac bledy itp.
    ja chyba i tak zrezygnuje z ACC bo az tak mi to potrzebne nie jest, a patrzac na relacje innych jak to działa, to hmm... w VW to chyba działa o niebo lepiej niz u nas. Bo zapewne on wykrywa auto przed soba tak samo jak przy automatycznych dlugich, a wiemy jak one działaja

    ja jedynie bym sie pisał na RACE MODE ( skoro już mam przełącznik ) ale wezme opcje całości za 220e z przełacznikiem, ale przelacznik chce do łapy od niego., bo jest on wiecej wart niż 40e

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie CarPlay, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli mam soft 002.009.043 to nawet Włoski Magik nie jest w stanie dołożyć AA/CarPlay?

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie odnośnie CarPlay, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli mam soft 002.009.043 to nawet Włoski Magik nie jest w stanie dołożyć AA/CarPlay?
    Z tego co mi wiadomo to nie zapytam i potwierdzę z nim zeby bylo na 101%

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1471.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	32.4 KB
ID:	257014

    Panowie, wyjaśnicie mnie proszę bo ja słabo to ogarniam, w radiu z takim softem da rady to ACP ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #137
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukicrx Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1471.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	32.4 KB
ID:	257014

    Panowie, wyjaśnicie mnie proszę bo ja słabo to ogarniam, w radiu z takim softem da rady to ACP ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak, da radę

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Z chęcią bym dokladnie opisał ale komunikacja idzie po ang powoli, i to nie z mojej strony.. Chcesz napisz bezpośrednio jesli uważasz ze zrobisz to lepiej.. nie znam włoskiego na tyle żeby pisać z nim po włosku, a po angielsku gada jak typowy Włoch..
    wiem, widzę, ale to nie znaczy że mamy akceptować niedogadane w pełni sprawy, kupować kota w worku. trzeba wsyzstkie sprawy mieć czarno na białym, dogadane.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Jakie ryzyka?
    zniknięcie RACE - nie mamy pojęcia przy jakiej procedurze może zniknąć.
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Android Auto jako opcja w salonie 1600 zł kosztowało, chciałem dopłacić nie mogłem.. tu jest za 250 euro z czego co widze to ten hub tez swoje kosztuje..nie mogłem go znalezc ale gdzies na forum czytalem ze ok 140 euro z vat kosztuje. Z ACC no to też czesc ok 60 euro kosztuje opcja kosztowala 5200..

    I z tego co pisał te 2 opcje to pewniaki.. (z sales code itp)
    w ogóle nie mam pretensji do cen z gratami i montażem, są normalne. sam nie mogłem wziąć dużego ekranu (W Stelvio bez navi dało się za 1tyś), dlatego dokładałem ostatnio.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Kto bedzie chcial race mode mimo ewentualnego ryzyka to zrobi.. to tak jak z chipem..
    nie tak jak z chipem, bo nawet jakby CI zmazali chipa, to podjeżdżasz do tunera i pewnie za 50-100zł wgra CI dokładnie Twój program ze swojego archiwum. Wiem że Cinek trzyma ori i mody każdego auta które robi.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Sprobuje sie dowiedziec ktore moduly i co on dokladnie robi zeby to dzialalo ale on tez glupi nie jest know how ma i czemu ma je oddawac..

    Ja myślę że on odliczy jak będzie tylko programowanie, Ale poki co zbierałem listę.
    po prostu dogadajmy to bez wątpliwości - odliczył symbolicznie przy RACE i ACC (tylko te mnie interesują), a jednak po 30minut każdy i sprzęd za jakieś EUR60 każdy mu odpada - może niedogadanie i myślał że tylko bez jego sprzętu a i tak ma montować?

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Są pewne koszty stałe ktore on musi odrobić, logiczne że nie robi tego za darmo..

    Koszt podróży, hotelu itp. Dajmy na to spokojnie z 400 euro.. przy 10 osobach to już same te koszty masz ok 40 euro na osobę, I to tylko za samo to że przyjedzie..

    Jak Ci rozbije koszty na podróż i obnizy stawki to będziesz bardziej zadowolony?
    wiadomo, nie chcę mu obniżać zarobku, zarobi znacznie lepiej jak nie będzie się bawił w montaż - zrobi więcej aut za ten sam czas a zysk na każdym będzie miał taki sam.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post

    Zaproponujcie dogodne stawki wg was ja to przedstawia co on na to.. logiczne ze on nie przelaci pol Europy zeby zrobic to za krate piwa..

    Ceny były podane i to sa najwyzsze możliwe.. naprawdę to jest dobrowolna akcja nikogo nie zmuszam.. facet chce nam pomóc A tu wychodzi ze naciagacz.. bo chce zarobić..
    nie obniżka EUR40 jeśli masz swój moduł race za 65EUR minimum (w ASO chyba ok EUR85) i sam zamontujesz oszczędzając mu np 30minut i biorąc na siebie ryzyko np uszkodzenia panelu czy urwania czegoś, no to po prostu nikt nie będzie tego chciał sobie sam montować, przyjedzie każdy na pełną opcję, i gość zrobi 6 aut za dzień.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Nie odpowiada cena nie kupuje.
    wiadomo, mi odpowiadają pełne, nie odpowiadają tylko aktywacja
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    A co do ASO i wygrywania update to jeszcze się nie spotkałem zeby bez pytania sami wygrywali.. zawsze pytali, ba nawet umawiali sie na inny termin tylko na update, a to nie jest nic bez czego auto nie będzie jeździć albo przestanie. Decyzja zawsze po stronie klienta jest.
    no ale updaty trzeba i tak wgrywać. jak bedzie problem albo kampania, to wiadomo że od tego zaczyna się rozwiązywanie problemów.
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Co do tego ze jeden dzień to było moje założenia jak nas bedzie 6-7 osób.. przy 13 to pewnie się nie uda, każdy musiałby mieć już wszystko pozakladane..
    zgadza się
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Więc ja bym się nie przejmował na ten moment czy 1 czy 2 dni..

    Zaproponuj uczciwy twoim zdaniEm cennik, ja mam swoja wizje ale nie mialem jej okazji mu jeszcze przedstawić.
    przy swojej części i montażu niech obniży o koszt części i oszczędzony czas - po ok 130-140EUR same sales code + aktywacja dla RACE i ACC? inne mnie nie interesują to się nie wypowiadam
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post

    1. Cena full 2. cena z wlasna czescia 3. cena tylko programowanie wszystko juz zalozone 4. Zniżka jesli wiecej niz 1 rzecz.

    Chyba więcej opcji nie ma sensu robić.
    nie ma sensu więcej, nawet i to za dużo, nie wiem czy kogoś #2 interesuje


    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Jak baby na targu, masz wolne środki kupujesz dodatki, nie masz odkładasz na rate. Ktoś chce coś zrobić poświęca czas - męczy się dogrywając szczegóły ,a tu biadolenie że może by włoch opuścił 13 Eur i wystawił fakture to będę miał 150 taniej .
    przecież tu każdy jest wdzięczny koledze [MENTION=77795]niegowic[/MENTION], natomiast problem ze gosc z Włoch zdawkowo odpisal slabym angielskim i jest iles znakow zapytania. nikt nie cisnie o 13eur, ale tez nikt nie lubi czuc ze ta niby tańsza opcja jest dużo droższa. jeśli bierzesz coś bez części za ok EUR60 w hurcie (aso 85) i oszczędzasz gościowi większość brudnej roboty, 30min czasu i kupę ryzyk, a gość za to obniża Ci o 40eur to taka propozycja jest do kitu. lepiej by było jakby w ogóle takiej nie zaproponował.



    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Jak sobie wyobrażacie techniczne przeprowadzenie operacji ACC, AA, manetki zrobisz w 30 min na parkingu. Kamera , RACE czy 8,8 wyświetlacz wymaga rozbierania samochodu i właściwych warunków do przeprowadzenia operacji o czasie nie wspominając.
    właśnie o tym część moich wypowiedzi. warunki muszą być tip top (wygoda, prąd, światło, czystość, kibelek, kawa, herbata, jedzenie, temperatura komfortowa, mozliwość umycia rąk itp itd), a wielu musi mieć już poinstalowany hardware. parking podziemny i wyjeżdżanie na zewnątrz żeby złapać internet to nie są warunki w których gość może działać cały dzień. robota będzie wolno szła, a gość będzie szybciej zmęczony i sfrustrowany.

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    we wroclawiu mam garaż podziemny 2 stanowiska ale nie ma netu..
    proszę, nie bież tego pod uwagę - tu za dużo ryzyk że coś się rypnie. niech gosć robi w cywilizowanych warunkach a nie na betonie.
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Tym zwyklym zrób nim aligment proxy dla ACC.. czekam na relację.. mam nadzieję że nie będzie problemu.. ponoc kgb(Nick osoby która operacje zrobila I udostępniła instrukcje) niezle sie napocil zeby zaczęło działać i cantiecar mu to ulatwil.. nie twierdzę że się nie da
    kgb jest jedynym który narzekal na proxi z MESa ze zwykłym elmem. nie wiem jakich uzywal dokladnie interfejsow (mi pisal ze ELM WIFI) to po pierwsze. po drugie byl zdziwiony jak mu napisalem ze podczas proxi MES żąda adapterow - moze on cos sknocil albo w tamtym czasie korzystal z jakiejs starszej lub developerskiej wersji MESa - takie Yani (autor MESa, bo to znajomi alfisci z Bulgarii, choć nie z jednego miasta) mu udostępniał (np pierwsze próby aktywacji AA). każdy inny póki co spokojnie robił proxi ale na ELM USB z PMFactory z usuniętym rezystorem.

    FYI, w GIulii wiele adapterów nie chce działać dobrze. Np mój sprawdzony ELM BT który w każdej 159/Giulietcie śmiga super (proxi itp wielokrotnie robione) w Giulii skarży się że jest zbyt wolny do Proxi. Drugi interfejs VGate Scan który też lata używałem (i wielu innych tu na forum) też proxi itp w 159tkach, w Giulii w ogóle nie zagadał z autem.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-04-2019 o 21:14
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    W takiej sytuacji, musze szukac nowszego radia czyli HW, np. z rozbitka? Jak rozumiem , update do softu 005.xxx czy wyzszego w tych starych radiach (moje jest z H1 2017) nie jest mozliwy?
    Przepraszam, ze zasmiecam watek, przekopalem sie przez caly, niemniej pomyslalem, iz nie zaszkodzi zapytac lepiej zorientowanych.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

  10. #140
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    W takiej sytuacji, musze szukac nowszego radia czyli HW, np. z rozbitka? Jak rozumiem , update do softu 005.xxx czy wyzszego w tych starych radiach (moje jest z H1 2017) nie jest mozliwy?
    Przepraszam, ze zasmiecam watek, przekopalem sie przez caly, niemniej pomyslalem, iz nie zaszkodzi zapytac lepiej zorientowanych.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    Nie wiadomo czy radio zadziała z rozbitka (kwestia vin w radiu)

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory