Strona 10 z 161 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Hej
    Tez rozważam się dopisać do listy ale ciężko - nie znając terminu.... ja jeśli to jechałbym z Poznania...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No właśnie ten czas tu może trochę namieszać - nie zrobi auta za 15 minut, myślę że będzie potrzebował pomocy w rozkręcaniu, albo wcześniejszym montażu gratów żeby się wyrobić. Do tego warunki muszą być idealne żeby robota szła, oświetlenie, prąd, miejsce komfortowe, czystość, internet, narzędzia, nawet kibel żeby gość nie łaził 10min w jedną strone się odlać.

    Ja się jeszcze nie wpisałem, ale może być u mnie - garaż mam 3.5x7m, narzędzia/sprzęty wszelkiej maści w razie czego, nawet mocny UPS z sinusoidą jakby np prąd wyłączyli (nie robili tego od lat,ale jest) a byłaby po coś potrzeba coś podłączyć. Jakby więcej stanowisk było potrzebnych to na przeciwko sąsiad ma podwójny garaż, a jakby kanał był potrzebny to drugi sąsiad ma obok - nie byłoby problemu tego zorganizować. Plac duży przed domami, wejdzie i kilkanaście aut. Tylko czy lokalizacja by pasowała? Wrocławowi/Katowicom pewnie tak, Łódź/Warszawa dojazd chyba też akceptowalny przy obecnych drogach, gorzej kolega z Pomorza, bo to już wyprawa ciut większa, choc i tak jakby przyjechał rano, to śmignie A1/S1/1 dość szybko. Kawkę z ekspresu też moge serwować
    [MENTION=77795]niegowic[/MENTION]. Ja się jeszcze nie wpisywałem bo ciągle nie mam odpowiedzi na ważne pytania (niektóre moje pytania bez odpowiedzi typu ceny przy samej aktywacji bez montażu gratów, termin nieznany a mam wyjazdy).

    W sumie fajny zlocik by wyszedł, jakąś fotorelację byśmy sobie zrobili na pamiątkę w odpowiednim dziale na alfaholikach.
    Odpisywałem juz wyżej Na ten moment napisał że tylko obniży o koszt czesci.. Ale napisał tez ze na miejscu cos napewno wszystkim obniży ciezko o o tych niestandardowych pytaniach gadać bo póki co cisne go o termin bo to jest kluczowa sprawa. Liczę że się określi z terminem i wtedy będziemy weryfikować listę może będzie trzeba na 2 dni rozłożyć na ten moment 13 osób sie wpisało.. I większość ma 2 rzeczy do zrobienia. Nawet jak ktoś się wykruszy to mamy mysle ok 10 spokojnie.

    Ja jestem na 101% zdecydowany miejsce drugorzędna sprawa bo gdziekolwiek w PL to bliżej niż do Włoch

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    No właśnie trochę tu brakuje jakiegoś rzędu wielkości ceny - jeśli gość bez montażu dalej ma liczyć za montaż (napisałeś że nie policzy tylko części), to tak trochę średnio, skoro montaż to będzie lwia część czasu jaki poświęcać będzie na dane auto. Poza tym nie wierzę że da radę zrobić maraton i 10-ciu obsłużyć średnio 1-2 elementy gdzie trzeba się narozbierać auta i potem to poskładać. Nawet 2 dni nie da rady sam IMHO. Niech Ci wyceni czasowo ile każdy element mu zajmie, i może z tego to jakoś rozplanujemy. Nie chcę tu nic negować czy czepiać się, chcę pomóc, myślę że będzie to musiało wyglądać tak że niektórzy przyjadą z pomontowanymi gratami, ale też trzeba będzie dać zachętę (cenę bez montażu) - moze wtedy znowu więcej chętnych będzie? Na dwa dni też mogę udostępnić garaż. Co do wyboru lokalizacji, to weź pod uwagę że trzeba zminimalizować różne ryzyka, musi być prąd, musi być wygodnie, jasno, czysto, kibelek, narzędzia na wszelki wypadek itp - robiąc w pierwszym lepszym miejscu cały projekt może runąć przez pierdołę. Trzeba minimalizować ryzyko, a myślę że ja mógłbym to zapewnić. Przecież gośc będzie też musiał gdzieś odpocząć komfortowo - siądzie sobie na tarasie, zje albo poleży na łóżku - na pewno nie da rady grzebać 12h non-stop, tym bardziej że Włoch to pewnie nieprzyzwyczajony do przemęczania się (stereotypy).

    Jest jeszcze jedna sprawa, którą trochę od 3 tygodni odpuściłem, ale mógłbym przyspieszyć. Jakiś czas temu zrobiłem programowalny wyłącznik S&S do Giulii/Stelvio. Z wtyczkami więc jest plug and play, montaż 5 minut roboty. Na razie mam prototyp w swoim aucie, ale plan jest zrobić z tego produkcję i wyjście ze sprzedażą w swoim sklepie internetowym. Na liście mam kilka innych urządzeń, tak na szybko choćby bypass SGW dla aut od 31.1.2018. Jeśli miałbym ponad miesiąc do tej całej akcji (najchętniej wolałbym już czerwiec, bo nie ma mnie 25-29 maj), to na to spotkanie mógłbym mieć pierwszą serię produkcyjną/finalną tych 2 urządzeń i mógłbym je od razu pomontować jeśli ktoś byłby chętny. Dodatkowo chętnie bym nawiązał kontakt z tym Włochem, może byłby zainteresowany sobie to potestować i ewentualnie dystrybuować u siebie? Dlatego też tym chętniej proponuję swoją lokalizację.

    - - - Updated - - -

    I jeszcze jedno. Czy ASO będzie widziało jakieś reprogramowania BSM albo ECU jeśli chodzi o tryb Race? Czy aktywacja ACC to sprawa na wieki i tip-top na legalu, czu jak FCA się kapnie to nam cofnie przypisanie opcji a jeszcze narobi problemów z gwarancją? Coś na ten temat pisał?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    O mnie się nie martwcie. Ja sobie z Pomorza dojadę. Wycieczkę zrobię, w końcu Alfa to radość z jazdy.
    Jak będzie znany termin, to ja się dokładnie określę z potrzebami, bo na pewno CP i manetki, ale zastanawiam się jeszcze nad ekranem. Ale jak mówię, to jak będzie znany termin i miejsce. Ja dojadę wszędzie.

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No właśnie trochę tu brakuje jakiegoś rzędu wielkości ceny - jeśli gość bez montażu dalej ma liczyć za montaż (napisałeś że nie policzy tylko części), to tak trochę średnio, skoro montaż to będzie lwia część czasu jaki poświęcać będzie na dane auto. Poza tym nie wierzę że da radę zrobić maraton i 10-ciu obsłużyć średnio 1-2 elementy gdzie trzeba się narozbierać auta i potem to poskładać. Nawet 2 dni nie da rady sam IMHO. Niech Ci wyceni czasowo ile każdy element mu zajmie, i może z tego to jakoś rozplanujemy. Nie chcę tu nic negować czy czepiać się, chcę pomóc, myślę że będzie to musiało wyglądać tak że niektórzy przyjadą z pomontowanymi gratami, ale też trzeba będzie dać zachętę (cenę bez montażu) - moze wtedy znowu więcej chętnych będzie? Na dwa dni też mogę udostępnić garaż. Co do wyboru lokalizacji, to weź pod uwagę że trzeba zminimalizować różne ryzyka, musi być prąd, musi być wygodnie, jasno, czysto, kibelek, narzędzia na wszelki wypadek itp - robiąc w pierwszym lepszym miejscu cały projekt może runąć przez pierdołę. Trzeba minimalizować ryzyko, a myślę że ja mógłbym to zapewnić. Przecież gośc będzie też musiał gdzieś odpocząć komfortowo - siądzie sobie na tarasie, zje albo poleży na łóżku - na pewno nie da rady grzebać 12h non-stop, tym bardziej że Włoch to pewnie nieprzyzwyczajony do przemęczania się (stereotypy).

    Jest jeszcze jedna sprawa, którą trochę od 3 tygodni odpuściłem, ale mógłbym przyspieszyć. Jakiś czas temu zrobiłem programowalny wyłącznik S&S do Giulii/Stelvio. Z wtyczkami więc jest plug and play, montaż 5 minut roboty. Na razie mam prototyp w swoim aucie, ale plan jest zrobić z tego produkcję i wyjście ze sprzedażą w swoim sklepie internetowym. Na liście mam kilka innych urządzeń, tak na szybko choćby bypass SGW dla aut od 31.1.2018. Jeśli miałbym ponad miesiąc do tej całej akcji (najchętniej wolałbym już czerwiec, bo nie ma mnie 25-29 maj), to na to spotkanie mógłbym mieć pierwszą serię produkcyjną/finalną tych 2 urządzeń i mógłbym je od razu pomontować jeśli ktoś byłby chętny. Dodatkowo chętnie bym nawiązał kontakt z tym Włochem, może byłby zainteresowany sobie to potestować i ewentualnie dystrybuować u siebie? Dlatego też tym chętniej proponuję swoją lokalizację.

    - - - Updated - - -

    I jeszcze jedno. Czy ASO będzie widziało jakieś reprogramowania BSM albo ECU jeśli chodzi o tryb Race? Czy aktywacja ACC to sprawa na wieki i tip-top na legalu, czu jak FCA się kapnie to nam cofnie przypisanie opcji a jeszcze narobi problemów z gwarancją? Coś na ten temat pisał?
    Race ma bank nie ma w Ecu....
    Ecu się zgrywa ok. 40 min i progrsmuje tyle samo.
    Poza tym pierwsza lepsza aktualizacja i race nie ma.

    Kolega eng musiałby na tydzień przyjechać żeby wszystko ogarnąć

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 12-04-2019 o 09:01

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    To to trzeba ograniczyć tylko do programowania. Każdy montuje graty sam, Włoch przywiezie 2 czy 3 komputery i sprawa załatwiona. Jak zrobimy z tego za duży projekt, to się nie uda.

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

    Albo zamykamy listę i załatwiamy termin. Zrobi się pierwsza grupa, pojawia się nowe informacje, odpowiedzi, ceny itd to zorganizujemy 2 grupę.
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 12-04-2019 o 10:01

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Skoro radio ma 3 porty USB i aktualnie mam wszystkie 3 aktywne ( schowek, deska, tył) to po montażu Haba jeden nie będzie działał? A może w tedy będą 4?
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o ile to w ogóle jest hub a nie panel osobnych 2 portów USB wyprowadzonych z radia



    nie wierzę w takie rozwiązania - to komplikuje niepotrzebnie firmwary i może prowadzić do błędów. a co jak ulegnie awarii, a np przedni port działa, całe AA ma klęknąć? czy może tylko na czas aktywacji jest potrzebne? bez sensu - kolejne linie kodu, kolejne funkcjonalności/ścieżki kodu do przetestowania, a mając nastoletnie doświadczenie ze swojej pracy ze swoim kodem (skrypty/vhdl) jak i od softwarowców (C#), wiem że jak tylko da sie coś sknocić, to wychodzi tak że się często sknoci - dlatego trzeba upraszczać wszystko - wymyślić tak żeby było jak najprościej, jak najmniej zależności, prosty flow, wtedy i jest mało bugów i łatwo się testuje i poprawia. zbędna logika żeby zablokować potencjalnych kilkaset retrofitów na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych aut - nie ma szans żeby ktos w ogóle to brał pod uwagę jako argument przy projektowaniu firmwarów.
    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Poza tym pierwsza lepsza aktualizacja i race nie ma.
    to sprawdzone info czy zgadywanka?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Skoro radio ma 3 porty USB i aktualnie mam wszystkie 3 aktywne ( schowek, deska, tył) to po montażu Haba jeden nie będzie działał? A może w tedy będą 4?

    Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
    tyl to sa tylko 5V bez danych z tego co wiem... on nie jest podlaczony do radia o ile kojarze (nie chce mi sie sprawdzac schematow zas)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #99
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to sprawdzone info czy zgadywanka?
    Tak samo zgadywanka jak wszystkich tutaj.
    Pewne info mamy tylko co do kamery, manetek i acc. Cała reszta to zgadywanka

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Kiedy RACE przestanie być zgadywanką, a potwierdzonym info co i jak, to ja chętnie tez bym się pisał.
    - Czy tryb RACE zniknie po ewentualnej aktualizacji softu (chociaż ja mam stary 002.009.043, więc raczej już nic nie będzie aktualizowane w moim przypadku);
    - Czy przy późniejszej zmianie mapy z 200KM na 280KM tryb RACE dalej będzie działał?

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory