Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Jak pisać i wysyłać SMSy w systemie Connect ?

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Czy ja dobrze rozumiem, że w Stelvio nie można pisać w ogóle głosowo SMSÓW w czasie jazdy?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To system jeśli chodzi o funkcje praktycznie przeniesiony ze 159. Czego się spodziewałeś w 2004?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Z tego co ustaliłem testując
    Przez funkcje infotainmentu nie napiszesz wogole - możesz tylko wysłać zdefiniowany
    I tylko z androida - z appla nie wyślesz wogole (wina appla - nie daje możliwości)

    W czasie jazdy:
    Przez siri - tak jak masz car play i dyktujesz po angielsku
    Przez android auto nie próbowałem ale powinno się dać

    Jak wciśniesz dyktowanie SMS na iPhonie tez napiszesz ale to nie jest funkcja infotainmentu ale iPhone

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    W Giulietcie można pisać w czasie jazdy glosowo smsy. Dlatego dziwi mnie że w Stelvio tego nie można tak robić.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Z tego co ustaliłem testując
    Przez funkcje infotainmentu nie napiszesz wogole - możesz tylko wysłać zdefiniowany
    Tak, nie napiszesz SMSa podczas jazdy, możesz tylko odpisać jednym ze zdefiniowanych. Ale możesz napisać na postoju własną treść zdefiniowanych / podmienić zdefiniowane na własne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To system jeśli chodzi o funkcje praktycznie przeniesiony ze 159. Czego się spodziewałeś w 2004?
    W zakresie telefonu można się z takim stwierdzeniem zgodzić. W zasadzie jest chyba tylko jedna dodatkowa funkcjonalność - widać obrazki kontaktów.

    Ale jest jedna dodatkowa rzecz - strumieniowanie muzyki po BT

    W zakresie nawigacji korzystam za to z głosowego dyktowania celu podróży - działa to dość przyzwoicie a w 159 chyba tego nie ma (albo mam i nie wiem???)
    Ostatnio edytowane przez murder ; 15-05-2019 o 09:40

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa. W Giulietcie mogę pisać głosowo smsy przez zestaw BT zamontowany w aucie, ale na posiadanym telefonie BT ich nie czyta. Jest tylko piknięcie, że SMS przyszedł (dla mnie bez sensu). Miałem wcześniej telfon na Windowsie i czytal przez BT przychodzące SMSY. Mogę też przez BT puszczać np. muzykę ze Spotify, z pamięci karty w telefonie.
    Po podłączeniu kablem telefonu do USB mam AA i wtedy też mogę głosowo dysktować SMSY, wybierac połaczenia czy cel podróży.
    Przychodzące SMSY mogą byc odczytane po dotknięciu info, że SMS przyszedł na ekranie radia. Ogólnie działa to dobrze. Mam telefon z Androidem oczywiście. Może u mnie to tak działa, bo mam stację Alpiny (pakiet Tech) u siebie?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie

    'murder' - Serdeczne podziękowania
    Czyli - reasumując - muszę jednak przejść na Androida, żeby działało? Czy menu odpowiedzi uaktywni się dopiero gdy do mnie przyjdzie SMS (defaultowo jest szare) ?
    Spróbuję to sprawdzić na Nokii.

    Moim celem, dla którego założyłem wątek, było - li tylko - wysyłanie SMSów predefiniowanych, tak jak mogłem to robić w Stilo i w 159 (Connect Nav+).

    Dyktowanie SMSów sprawdzę, z ciekawości, choć wątpię abym stosował.

    I tu ciekawostka, bo ktoś wyżej pytał - sterowanie głosowe, zarówno telefonem, jak i nawigacją miałem już i w Stilo i w 159 (jw.).
    "Asystentka" miała głos angielskiej guwernantki z epoki wiktoriańskiej - starej panny nie uznającej sprzeciwu
    Użyłem tego parę razy dla testu, ale ja nie umiem gadać z maszyną... aż "boję się " wcisnąć ten guzik sterowania głosowego w Stelvio

    B.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarTTman Zobacz post
    'murder' - Serdeczne podziękowania
    Czyli - reasumując - muszę jednak przejść na Androida, żeby działało? Czy menu odpowiedzi uaktywni się dopiero gdy do mnie przyjdzie SMS (defaultowo jest szare) ?
    Spróbuję to sprawdzić na Nokii.

    Moim celem, dla którego założyłem wątek, było - li tylko - wysyłanie SMSów predefiniowanych, tak jak mogłem to robić w Stilo i w 159 (Connect Nav+).

    Dyktowanie SMSów sprawdzę, z ciekawości, choć wątpię abym stosował.

    I tu ciekawostka, bo ktoś wyżej pytał - sterowanie głosowe, zarówno telefonem, jak i nawigacją miałem już i w Stilo i w 159 (jw.).
    "Asystentka" miała głos angielskiej guwernantki z epoki wiktoriańskiej - starej panny nie uznającej sprzeciwu
    Użyłem tego parę razy dla testu, ale ja nie umiem gadać z maszyną... aż "boję się " wcisnąć ten guzik sterowania głosowego w Stelvio

    B.
    Menu SMSa powinno być aktywne cały czas, ja mogę nawigować po SMSach na ekranie infotainment - wyświetlac ich treść i prosić o przeczytanie. Jak przychodzi nowy SMS system wyświetla info i pyta czy czytać.

    Tak, postep w zakresie telefonu nie jest wielki niestety. Postępem jest Android Auto. W Stilo nie miałem nawigacji i zestawu głośnomówiącego ale Brera czytała SMSy bez problemu z jakisjś Motorolki, potem jak zmieniłem na Nokie już nie czytała. Ale za to interpretowała emotikonki i potrafiła odczytać oczko, uśmiech itp. Pewnie zależy to od systemu w telefonie, Za czasów B&M w Brerze Alfa prowadziła listę w pełni kompatybilnych telefonów. Teraz to jest misssion impossible aby coś takiego utrzymywać. Sparuj jakiś telefon znajomego z Androidem, to się paruje chwilke na postoju i zobaczysz jak to działa.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar maggy69
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Reda
    Auto
    Giulietta 1.4 120km White Alfa.
    Postów
    14

    Domyślnie

    Hej .

    U mnie na początku po sparowaniu telefonu (huawei mate 20 pro) "julka" czytała smsy, teraz ani info ani czytania???, foch???

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyświetlanie okładek albumów w systemie multimedialnym. Alfa Mito urban 2018
    Utworzone przez Jurek2yk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2019, 19:37
  2. [159] Blue&me - działają SMSy!
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 12:51
  3. Brak dźwięku w systemie Bose, proszę o szybką pomoc
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory