Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Jak pisać i wysyłać SMSy w systemie Connect ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie Jak pisać i wysyłać SMSy w systemie Connect ?

    Witam.
    Tydzień temu odebrałem wreszcie (po 4 miesiącach oczekiwania) moją bellę Blu Misano.

    Studiuję instrukcję i nie mogę nie wspomnieć, że poprzednia - od 159 - służyła mi (i nadal służy) od niemal 10 lat i wygląda jak nowa. W tej od Stelvio kartki wypadają od... samego patrzenia na nią !! Nawet nie wiem jak ją trzymać, żeby to w ogóle czytać.
    No... nie przystoi to do auta...

    Ale - ad rem.
    Mam taki problem:
    - w systemie Connect jest opcja (nieaktywna, pomimo sparowania smartfona) wysyłania/edycji SMSów, jednak nie ma na ten temat słowa w w/w instrukcji obsługi (poza lakonicznym stwierdzeniem iż jest takowa opcja).

    Zatem jak to się robi ?
    Czy zależy to od telefonu (muszą być w nim przygotowane wzorce, czy jak) ?
    Smartfon: Nokia Lumia 1320.

    W poprzednich autach (Stilo i 159) w systemie Connect Nav+ (z własnym SIMem) mogłem mieć przygotowane gotowe SMSy i błyskawicznie je wysyłać.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie wiem jak z wysyłaniem smsów ale na pewno można odczytywać. Na pewno można na androidzie, na iPhonie funkcją jest nieaktywna, natomiast na windows mobile nie mam pojęcia.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Masz fart kolego [MENTION=76597]BarTTman[/MENTION] Akurat mam Lumię 1320 W poniedziałek postaram się ją odpalić (nieużywana chyba od 2 lat ale zaj... telefon, Jeden z lepszych jaki miałem) i popatrzeć czy w moim systemie da się coś porobić z SMS. Ogólnie szerokim łukiem omijam infotainment w Alfach ale w ramach zabawy podłączę starą Lumię
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie

    O! Serdecznie z góry dziękuję za podjętą inicjatywę

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Wg mnie się nie da
    2 stronna integracja (na uconnect i innych car audio) nie działa na iPhonie wg mnie także nie będzie działać na Windows Phone
    Działa zacnie na androidzie
    Testowane na innych uconnectach

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarTTman Zobacz post
    Witam.
    Tydzień temu odebrałem wreszcie (po 4 miesiącach oczekiwania) moją bellę Blu Misano.

    Studiuję instrukcję i nie mogę nie wspomnieć, że poprzednia - od 159 - służyła mi (i nadal służy) od niemal 10 lat i wygląda jak nowa. W tej od Stelvio kartki wypadają od... samego patrzenia na nią !! Nawet nie wiem jak ją trzymać, żeby to w ogóle czytać.
    No... nie przystoi to do auta...

    Ale - ad rem.
    Mam taki problem:
    - w systemie Connect jest opcja (nieaktywna, pomimo sparowania smartfona) wysyłania/edycji SMSów, jednak nie ma na ten temat słowa w w/w instrukcji obsługi (poza lakonicznym stwierdzeniem iż jest takowa opcja).

    Zatem jak to się robi ?
    Czy zależy to od telefonu (muszą być w nim przygotowane wzorce, czy jak) ?
    Smartfon: Nokia Lumia 1320.

    W poprzednich autach (Stilo i 159) w systemie Connect Nav+ (z własnym SIMem) mogłem mieć przygotowane gotowe SMSy i błyskawicznie je wysyłać.
    Sprawdziłem dzisiaj z ciekawości.
    Na Androidzie wszystko działa, czyta SMSy ale te można je pisać (dyktować). Presety typu odpowiedź są chyba przygotowane w Infotainment, musze zweryfikować czy nie mam jakiś gotowych w telefonie i on tego nie ściąga. W każdym razie gotowe odpowiedzi można odpalić padem w aucie, dyktowanie SMSów znalazłem w komendach głosowych.


    Taki urok, w Brerze najlepiej śmigała mi jakaś starsza Motorolka, czytała SMSy, wszystko śmigało. Ale czasy Windowsów w telefonie chyba są już policzone...
    Ostatnio edytowane przez murder ; 15-04-2019 o 23:16

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dziękuję Kolegom Alfistom za informacje

    Dziś przetestuję stary klasyczny telefonik.
    A jak nie, to będę musiał z czasem wymienić na Androida, chociaż go...nie lubię.

    Pozdrawiam,
    B.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Niestety Lumia się nie włącza Nie mam jak przetestować.

    Sam się przesiadłem na Androida lata temu mimo, że zawodowo byłem związany z Windows Phone. Po prostu Android oferuje więcej w całym tego słowa znaczeniu.
    Jednak szkoda że WP umarł.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Stelvio 2.0 280, 159SW 1750TBi Distinctive
    Postów
    23

    Domyślnie

    Sparowałem wczoraj starą (oj bardzo) Nokię 3303 Classic i ładnie działa (choć każdorazowo po zakończeniu rozmowy na chwilę traci poąłczenie Bluetooth z Connectem), ale SMSów też nie widzi (pomimo przygotowania ich w Roboczych).
    No nic - sprawdzę jeszcze,z ciekawości, nową Nokię 230 Dual SIM, a potem ... będę myślał o tym całym Androidzie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Pobawiłem się ostatnio SMSami i w skrócie opisze funkcjonalność dla nowych użytkowników (mam Androida).

    Infotainment czyta SMSy z telefonu. Gdy przychodzi SMS pojawia się komunikat na ekranie czy przeczytać i jeśli wybierzemy tak to pani czyta lepiej lub gorzej.
    Można też wybrać czytanie z menu - jest taka opcja gdzie widzimy SMSy i gałką możemy po nich nawigować i wybierać i prosić panią o przeczytanie konkretnego.


    Pisanie.

    Gdy przychodzi SMS podczas jazdy mamy możliwość wybrania opcji ODPOWIEDZ i wtedy wybieramy gałką z kilku gotowych SMSów typu "oddzwonię" "przepraszam prowadze".

    Te gotowe SMSy sa wpisane w infotainment.


    Istnieje możliwość napisania własnego SMSa ale wtedy wpisujemy go w jeden z zajętych już wcześniej gotowych SMSów jako szablon do odpisania podczas jazdy (nowego SMSa piszemy na postoju). Zrobiłem sobie takiego gotowca o treści "OK" Niestety chyba nie ma możliwości podytkowania głosowo SMSa (nie znalazłem takiej opcji) pisać trzeba kółkiem (a przecież system reaguje na komendy głosowe w nawigacji)

    CIEKAWOSTKA
    Można wybrać głosowo "napisz wiadomość" (o ile dobrze pamiętam komendę) i wtedy wybieramy adresata i wybieramy jeden z szablonów. I tu ciekawostka przyrodnicza - u mnie pojawiły się w tym momencie te gotowe szablony w języku włoskim Ktoś chyba zapomniał przetłumaczyć Zgłosić ze złośliwości do FAP i czekać aż wpadną na odpowiedź - weź se pan je nadpisz po polsku bo możesz? Obstawiam, że dojdą do tego po jakiś 3 miesiącach
    Ostatnio edytowane przez murder ; 14-05-2019 o 12:39

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyświetlanie okładek albumów w systemie multimedialnym. Alfa Mito urban 2018
    Utworzone przez Jurek2yk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2019, 19:37
  2. [159] Blue&me - działają SMSy!
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 12:51
  3. Brak dźwięku w systemie Bose, proszę o szybką pomoc
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2016, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory