Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Montaż nakładek progowych z Quadrifoglio

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie Montaż nakładek progowych z Quadrifoglio

    Wpadł mi pomysł niedawno założenia nakładek progowych z Quadrifoglio. Pogrzebałem w ePerze, różnice na pierwszy rzut oka to nakładka+carbon, jej stelaż i inny zestaw śrubek/wkrętów (w ASO kupuje się całą paczkę, coś ok EUR45 o ile pamiętam. Trafiły się progi u jednego handlarza, kupiłem. Dzisiaj przyszły. Umyłem i zacząłem wstępnie porównywać. Wychodzi mi że otwory mocujące, wycięcia, wysokości na końcach itp itd są takie same (taka zgrubna metoda porównawcza na oko).
    Póki co tylko wrzucam fotki progów. Ciężko teraz mam z czasem, jak go trochę będę miał to na próbę zdejmę jedną nakładkę i spróbuję zamontować tą z Q na chwilę. Jak będzie wszystko pasować to dam do lakiernika. Okaże się też czy trzeba kupować jakieś jeszcze zestawy mocujące, czy to co mam w aucie + jakieś resztki które zostały w nakładkach z Q + ewentualnie jakiś wkręt/spinka z domowych zasobów wystarczą.
    Będę informował Was.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_201305.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	257134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_201314.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	124.4 KB
ID:	257135Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_202726.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	112.3 KB
ID:	257136
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wpadł mi pomysł niedawno założenia nakładek progowych z Quadrifoglio. Pogrzebałem w ePerze, różnice na pierwszy rzut oka to nakładka+carbon, jej stelaż i inny zestaw śrubek/wkrętów (w ASO kupuje się całą paczkę, coś ok EUR45 o ile pamiętam. Trafiły się progi u jednego handlarza, kupiłem. Dzisiaj przyszły. Umyłem i zacząłem wstępnie porównywać. Wychodzi mi że otwory mocujące, wycięcia, wysokości na końcach itp itd są takie same (taka zgrubna metoda porównawcza na oko).
    Póki co tylko wrzucam fotki progów. Ciężko teraz mam z czasem, jak go trochę będę miał to na próbę zdejmę jedną nakładkę i spróbuję zamontować tą z Q na chwilę. Jak będzie wszystko pasować to dam do lakiernika. Okaże się też czy trzeba kupować jakieś jeszcze zestawy mocujące, czy to co mam w aucie + jakieś resztki które zostały w nakładkach z Q + ewentualnie jakiś wkręt/spinka z domowych zasobów wystarczą.
    Będę informował Was.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_201305.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	257134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_201314.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	124.4 KB
ID:	257135Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190416_202726.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	112.3 KB
ID:	257136
    Zrób foto przed i po.
    Progi to jest moim daniem to co zmienia sylwetkę równie mocno jak dobre felgi.

    W 159 założyłem progi z TI, zestaw kosztował dość drogo, ale jako części zamienne te progi w ASO kosztowały grosze. Mocowania nie pasowały, ale założyłem na plastikowe śruby od uwaga sedesu z marketu budowlanego plus taśma dwustronna - nie chciałem wiercić dziur. Trzymało chyba z 8 lat jazdy lato / zima bez problemu.


    Dasz radę, tu raczej powinno pasować. Kiedyś może też to zrobie, śledzę na razie wątek z ciekawością.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    w Giulii wygląda że jest praktycznie plug and play, żadnych taśm czy kombinowanych śrub nie planuję. jak będzie dużo różnic w jakiś dodatkach/klipsach itp, to kupię torebkę z ASO z kompletem za te ok 200zł i po sprawie, ale spodziewam się że zestaw który odkręce będzie prawie kompletny, coś sie najwyżej pojedynczego dobierze.

    najlepsze jest to że te progi wyhaczyłem za mniejsze pieniądze niż cena za progi od 159TI, a tu jest przecież jeszce carbon.

    piękne jest to że są Q od początku na rynku, a my mamy części na retrofity dlatego że nie każdy ogarnia takie mocne auto i co chwilę jakaś idzie na części.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad tymi nakładkami z Ali, wszelki inne carbony są naprawde dobrej jakości:
    https://pl.aliexpress.com/item/Boczn...e43809f0fe80-4
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], mógłbyś strzelić foto pod innym kątem albo po prostu ocenić, czy sam próg z Q jest większy? Oglądałem ostatnio progi w TI w aso we wrocku i wiem, że same nakładki mają specjalne wyżłobienie na ten carbonowy dodatek, ale czy ogólnymi gabarytami się od siebie różnią? Porównując foto z sieci wydaje mi się, że na szerokość jest identycznie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-AlfaRomeo-VLP-Giulia2019-AlfaRomeo-VLP-Giulia-Gallery-4.jpg.image.700.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	127.1 KB
ID:	257139
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-giulia-q-opinia-test-8-e1477998308834.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	115.4 KB
ID:	257140

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    do usuniecia
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-04-2019 o 11:06

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    prog z ti jest jest mniej wiecej taki jak standardowy tylko ma mocowabie dla carbonu. prog z quadrifoglio ma inny ksztalt/przetloczenie i wychodzi znacznie bardziej na boki. w konfiguratorze na stronue ar sobie porownaj wizualizacje zwyklej veloce, ti i quadrifoglio w osobnych oknach.
    wg mnie ( porownywane zdjecia real ) jest to samo, ale moge sie mylic

    - - - Updated - - -

    Dopatrywać
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D9FA66C-1F98-47E7-989F-66714C0D580D.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	183.5 KB
ID:	257141   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35980866-5AB9-4842-9E66-76D6A87BBFB4.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	126.7 KB
ID:	257142  

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    a wiesz ze chyba masz racje. wizualizacje z konfiguratora chyba oszukuja, popatrzylem na zdjecia veloce ti z otomoto i porownalem z quadrifoglio, i faktycznie wygladaja tak samo i sa szersze niz standardowe nakladki w veloce. tym bardziej powinna pojsc plug and play ta przekladka.

    EDIT
    widze ze sam dodales fotki w miedzyczasie jak odpisywalem, tez to wyraznie widac na Twoich zdjeciach.

    na swoja obrone popatrzcie na wizualizacje na stronie AR - pewnie w Photoshopie dorysowali do wersji Veloce, bo nie wygladaja jak w Q:
    https://www.alfaromeo.pl/giulia/veloce-ti
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-04-2019 o 11:09
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Ja się zastanawiam nad tymi nakładkami z Ali, wszelki inne carbony są naprawde dobrej jakości:
    https://pl.aliexpress.com/item/Boczn...e43809f0fe80-4
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], mógłbyś strzelić foto pod innym kątem albo po prostu ocenić, czy sam próg z Q jest większy? Oglądałem ostatnio progi w TI w aso we wrocku i wiem, że same nakładki mają specjalne wyżłobienie na ten carbonowy dodatek, ale czy ogólnymi gabarytami się od siebie różnią? Porównując foto z sieci wydaje mi się, że na szerokość jest identycznie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-AlfaRomeo-VLP-Giulia2019-AlfaRomeo-VLP-Giulia-Gallery-4.jpg.image.700.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	127.1 KB
ID:	257139
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-giulia-q-opinia-test-8-e1477998308834.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	115.4 KB
ID:	257140
    Moim zdaniem progi z Q są szersze w miejscu gdzie wysiada kierowca. Pamiętam, że wysiadając z Q musiałem dalej stawiać nogę, mogła to być wina fotela ale obstawiam jednak, że próg jest w tym miejscu szerszy.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    jak założę to zmierzę, kolega [MENTION=33599]stunt_rider[/MENTION] też może zmierzy i porównamy. po fotkach wydaje mi się że Veloce TI i Q są tak samo szerokie, znacznie szersze niż zwykłe Veloce i inne wersje.
    [MENTION=33599]stunt_rider[/MENTION], masz folię ochronną naklejoną na tylnym odcinku nakładek progów? w Q jest, nie wiem czy naklejać nową po malowaniu, czy to spowodowane przez np. szersze kóła, czy po prostu ciut inny profil nakładki wymaga tego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Ok nie ma problemu mozemy porownac wymiary, rowniez twierdze, ze sa identyczne, ale mozna to potwierdzic. Tak mam folie w tylnej czesci progu poniewaz mam tyl szersza felge i z tego to chyba wynika, ale tez mam zamiar polozyc folie w przedniej czesci progu bo juz widac jakies delikatne obicia progu ;/
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 18-04-2019 o 06:41

Podobne wątki

  1. [Cross] Demontaż nakładek progowych wewn.
    Utworzone przez Lk_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 21:36
  2. [33] Poszukuję nakładek progowych IMOLA i...
    Utworzone przez rav33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 20:20
  3. [159] szukam nakładek progowych zewnętrznych
    Utworzone przez olej7777 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 21:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory