Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Julka w wersji business - warto?

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Duuuuużo trudniej jest dołożyć przedni PDC czy xenon.
    W Business xenon akurat jest, i to 35W skrętny.

    jeśli ktoś przeżyje bez podgrzewania tyłka/rąk, elektrycznych foteli (bo tu ciut więcej grzebania), to czemu nie, a w razie czego parę spraw żeby było można sobie w miarę łatwo i nie aż tak drogo ogarnąć (fotele, listwy ozdobne/carbony, łopatki jeśli brakuje)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    Jeśli są to samochody które wiszą na otomoto poszukaj sobie w necie ekspertyz rzeczoznawców DEKRY- wszystkie są po mniejszych lub większych naprawach blacharsko-lakierniczych wiec cena nie jest już taka atrakcyjna jakby sie wydawało- jedna taka bordowa o ile pamiętam- szczególnie tylne błotniki dośc grubo
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#bdca37045b

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    w PKO maja dwie: Alfa Red - w 100% oryginalny lakier ale trochę rys oraz ta powyżej: Monza Red - po naprawie lakierniczej. Obie są całkiem ok. Na stronie aukcji PKO są raporty Dekry. Obie widziałem - krótko, tylko z wierzchu i mocno zakurzone (byłem przejazdem).
    Jasna trochę bardziej zjechana - 30kkm i opony już do wymiany (było bawione!); ciemniejsza 20kkm i o 50% bieżnika więcej. Wg opinii sąsiada - blacharza minimum takie malowanie ma 70% samochodów i nie ma się czym przesadnie przejmować. 300 um to prawdopodobnie podkład wyrównujący po obcierce, szpachla zaczyna się od 500. Tylko tam jest dziura w lakierze po paprochu jakimś ! - wtopa lakierni, bardziej śmieszne niż szkodliwe, można to ręcznie doprowadzić do stanu igiełki.
    W poleasingowych PKO można od razu brać w leasing - oferty też są normalne.
    Jak dla mnie oferta jest ok. W porównaniu do ofert stokowych: 35% taniej za rok-póltora używania z adekwatnymi oznakami.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo giulia 2.0
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    w PKO maja dwie: Alfa Red - w 100% oryginalny lakier ale trochę rys oraz ta powyżej: Monza Red - po naprawie lakierniczej. Obie są całkiem ok. Na stronie aukcji PKO są raporty Dekry. Obie widziałem - krótko, tylko z wierzchu i mocno zakurzone (byłem przejazdem).
    Jasna trochę bardziej zjechana - 30kkm i opony już do wymiany (było bawione!); ciemniejsza 20kkm i o 50% bieżnika więcej. Wg opinii sąsiada - blacharza minimum takie malowanie ma 70% samochodów i nie ma się czym przesadnie przejmować. 300 um to prawdopodobnie podkład wyrównujący po obcierce, szpachla zaczyna się od 500. Tylko tam jest dziura w lakierze po paprochu jakimś ! - wtopa lakierni, bardziej śmieszne niż szkodliwe, można to ręcznie doprowadzić do stanu igiełki.
    W poleasingowych PKO można od razu brać w leasing - oferty też są normalne.
    Jak dla mnie oferta jest ok. W porównaniu do ofert stokowych: 35% taniej za rok-póltora używania z adekwatnymi oznakami.
    Właśnie o jednej z nich mówię. Dokładnie o tej jaśniejszej. Uważasz, że ktoś mógł ją dojechać? Cały czas się zastanawiam która brać, czerwona bardziej mi się podoba, ale bordo na już 17 felgi i mniej przejechane. Co sądzisz?

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,474

    Domyślnie

    poprosić w obu o raporty Dekry- tam masz wszystko opisane- o ile kojarzę bordo miała coś po 700 mikronów z tyłu na błotnikach

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo giulia 2.0
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    poprosić w obu o raporty Dekry- tam masz wszystko opisane- o ile kojarzę bordo miała coś po 700 mikronów z tyłu na błotnikach
    Raporty mam. Czerwony 150 po całości, także nic nie było nawet malowane. Bardziej chodzi mi o kwestie mechaniczne, a tego tam nie znajdę

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Moim zdaniem można brać. Okolice 90 za lekko używane auto są ok, tym bardziej, że Giulii biznes żaden salon już ci bardziej nie zrabatuje. Reszta aut poleasingowych na supercar czy innych idea leasing to Giulie z 2016-2017 za 100 tysięcy, ale netto. Chyba jeszcze nikt im nie wytłumaczył, ze w tej cenie, prawie 3-letnie auto jest totalnie niesprzedawalne.

    Sam też czekam na poleasingowe/używki i cena, o której mówisz jest ok.

Podobne wątki

  1. Giulietta Veloce 240KM TBi vs Giulia Business 200KM TBi
    Utworzone przez jml w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-04-2019, 09:59
  2. [Giulia] Wersja Business
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 09:53
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 18:26
  4. [164] Chłodnica do wersji z klimą - 92> tu warto kupić
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory