Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 81

Temat: Stelvio 2.0 Exec - pierwsze wrazenia niealfacholika

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Synus Zobacz post
    Na koniec pytanie czy gdyby istniała wersja V6 z silnikiem 320-350 KM dopłacilibyście 30-40 tyś zł do 280 ?
    Gdyby taka wersja była dostępna w Giulii, to pewnie już bym odkładał pieniądze
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Gdyby taka wersja była dostępna w Giulii, to pewnie już bym odkładał pieniądze
    Osobiście rozważałem Stelvio QV. Ale po przejechaniu się 280 km stwierdziłem, że to wystarczy, bo QV fajnie brzmi ale i tak tego nie wykorzystam, jest około 120k zł droższy i sporo cięższy. Mi w tej wersji pasuje i moc i waga i cena. Oraz kolor skór środka czerwony, którego w QV brak. Oczywiście dźwięk jest przecietny, ale można poprawić to za pomocą fajnego tłumika. Wersja 350 km była by wskszana, ale czy potrzeba do tego V6? Może. Samochód o za cięciu sportowym musi być przede wszystkim lekki, a AR ma być właśnie zwinna, szybką i piękna. Fizyki nie szukasz na zakrętach najlepszą techniką zawieszenia i hamulców.
    Ostatnio edytowane przez Btechfan ; 16-05-2019 o 15:02

  3. #43
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Ale po przejechaniu się 280 km stwierdziłem, że to wystarczy
    Mocowo faktycznie wystarczy. Ale widzisz... jak się przesiadasz z Busso, to masz permanentny niedosyt. Przy dzisiejszej technologii, umówmy się, V6 nie musi być jakieś mega ciężkie. A to, że w QV brak np. czerwonej skóry to tylko i wyłącznie problem wewnętrzny AR, bo ktoś sobie coś ubzdurał.

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Oczywiście dźwięk jest przecietny, ale można poprawić to za pomocą fajnego tłumika.
    Niestety tutaj będę oponował. Ludzie płacą astronomiczne ceny za Ragazzona i dostają... pierdzenie na postoju i buczenie w trasie. No sorry, to ma być dźwięk? Już nie chciałem tego pisać w wątku o wydechach do Giulii, bo po co wsadzać kij w mrowisko, ale te wszystkie rozwiązania które ludzie pokazują to żenada. O ile w Golfie GTI takie coś jest fajne, o tyle w Giulii czy Stelvio to już mi nie podchodzi zupełnie. Wolałbym ciszę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Synus Zobacz post
    Na koniec pytanie czy gdyby istniała wersja V6 z silnikiem 320-350 KM dopłacilibyście 30-40 tyś zł do 280 ?

    Jakis księgowy usiadł i policzył i nie sądze, że okrojona wersja V6 mogłaby być tylko 30tys. droższa od 2.0 280. Procentowa sprzedaż silników V6 w stosunku do czeterocylindrowych jest jednak coraz mniejsza ma świecie.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Co do dźwięku oraz silników
    Alfa jak na nowe modele ma całkiem bogata ofertę silnikowa.

    Tak jak pisze murder - klientela na coś pomiędzy q4 a q byłaby ograniczona
    Poprostu 6s do setki w q4 wystarcza każdemu ... a jak nie to idzie w q
    Alfa nie ma takiego potencjału jak audi czy mercedes aby robić 2 poziomy aut sportowych (s4 i rs4, amg43/63)
    Poza tym dobre osiągi 280 tki powodują ze taka wersja pośrednia mogłaby nie mieć zbyt wiele nabywców

    Co do dźwięku
    [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] - mówiąc syntezator miałem na myśli wzmocnienie dźwięku w kabinie w trybie D
    Jako niealfista uważam ze dźwięk jest bardzo przyjemny - lepszy niż w BMW 430 podobnej mocy
    Co z tego ze sztuczny - 90% tego nie wie albo ma to w nosie
    Komu za mało kupuje q albo wydech (szkoda tylko ze Alfa nie oferuje wydech jako wyposażenie dodatkowe

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Alfa nie ma takiego potencjału jak audi czy mercedes
    Komu za mało kupuje q albo wydech
    Dokladnie.
    Sprzedaż silników 5 czy 6-cylindrowych spada, marki niemieckie stać jeszcze na ich utrzymywanie. Większe silniki sa drogie w produkcji, nie jest to tylko kwestia akcyzy u nas.

    Dodam, że w dieslach zrobili podobny ruch i moim zdaniem bardzo mądry. Zamiast dwulitrowego i 2,5 pięciocylindrowego jest jeden silnik 2.2. O różnych mocach.

    Nie narzekajmy na silniki, dojdzie hybryda i będzie dla każdego coś miłego.

    Dojdzie mały silnik 1.3, będziemy narzekać i się śmiać ale być może ruszy to sprzedaż.

    Cieszmy się z RWD i nie zrzędźmy jak nasze baby

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Co do dźwięku
    [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] - mówiąc syntezator miałem na myśli wzmocnienie dźwięku w kabinie w trybie D
    Jako niealfista uważam ze dźwięk jest bardzo przyjemny - lepszy niż w BMW 430 podobnej mocy
    Co z tego ze sztuczny - 90% tego nie wie albo ma to w nosie
    Komu za mało kupuje q albo wydech (szkoda tylko ze Alfa nie oferuje wydech jako wyposażenie dodatkowe[/QUOTE]

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Co do dźwięku
    [MENTION=81190]Btechfan[/MENTION] - mówiąc syntezator miałem na myśli wzmocnienie dźwięku w kabinie w trybie D
    Jako niealfista uważam ze dźwięk jest bardzo przyjemny - lepszy niż w BMW 430 podobnej mocy
    Co z tego ze sztuczny - 90% tego nie wie albo ma to w nosie
    Komu za mało kupuje q albo wydech (szkoda tylko ze Alfa nie oferuje wydech jako wyposażenie dodatkowe
    QV jest pod wieloma względami super, ale jak mówiłem ja go w codziennym użytkowaniu niestety nie wykorzystam w pełni, 280 km wystarczy. Średnia z ostatnich 67k km pokazuje mi średnia prędkość 31km/h....i wszystko jasne.
    A płacić 120k zł więcej i mieć podwójne koszty utrzymania auta za fajny dźwięk uważam za dziecinade.
    Oczywiście ponownie korci mnie coś sportowego, np. 599 GTB, na które cierpię od jakiegoś czasu, a teraz pokazało się kilka sztuk very zadbanych za normalne pieniądze, ale jak pomyślę o tych 30l/100km i kosztach serwisu to się budzę. I wolałbym napewno najpierw takie 599 gtb niż dowolne QV.

    Co do syntezatorów dźwięku :
    Dla mnie nie do zaakceptowania, ale jak tam kto uważa, jego sprawa.
    Ragazzon i inne tematy to może popierdółka w stosunku do V6 w QV, ale u mnie wygrała pragmatyczność. Temat dźwięku załatwię finalnie tłumikiem z klapami na prostym przelocie i też będzie zajebiscie brzmiało (dzięki #epsonix [emoji6]).

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Mocowo faktycznie wystarczy. Ale widzisz... jak się przesiadasz z Busso, to masz permanentny niedosyt. Przy dzisiejszej technologii, umówmy się, V6 nie musi być jakieś mega ciężkie. A to, że w QV brak np. czerwonej skóry to tylko i wyłącznie problem wewnętrzny AR, bo ktoś sobie coś ubzdurał.



    Niestety tutaj będę oponował. Ludzie płacą astronomiczne ceny za Ragazzona i dostają... pierdzenie na postoju i buczenie w trasie. No sorry, to ma być dźwięk? Już nie chciałem tego pisać w wątku o wydechach do Giulii, bo po co wsadzać kij w mrowisko, ale te wszystkie rozwiązania które ludzie pokazują to żenada. O ile w Golfie GTI takie coś jest fajne, o tyle w Giulii czy Stelvio to już mi nie podchodzi zupełnie. Wolałbym ciszę.
    Ja temat załatwię klapy plus przelot. I będzie zajebiiiście brzmiało.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    QV jest pod wieloma względami super, ale jak mówiłem ja go w codziennym użytkowaniu niestety nie wykorzystam w pełni, 280 km wystarczy. Średnia z ostatnich 67k km pokazuje mi średnia prędkość 31km/h....i wszystko jasne.
    67 tys. km przebiegu (i to w kilka miesięcy) ze średnią 31 km/h? Czy Ty na taksówce jeździsz? :-)
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  2. wasze wrazenia AR 147 1,6 16V TS 120KM 2002rok
    Utworzone przez elbus w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 17:20
  3. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22
  4. [Relacja] WRAZENIA Z (mini) ZLOTU NA ŚLĄSKU BĘDZIN
    Utworzone przez Korczu w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory