Strona 5 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Witajcie, to mój pierwszy post, jestem aktualnie w trakcie załatwiania papierów do wynajmu długoterminowego na Veloce 280KM i nie ukrywam, temat mocno mnie zainteresował.

    Pierwsze co mi przyszło na myśl, to zagotowany płyn hamulcowy (jazda po górach z hamulcem, albo np. woda w układzie). Dałoby to podobny efekt i wyjaśniało dlaczego aktualnie wszystko wygląda normalnie. Jeżeli auto stoi na parkingu to usterka nie wyjdzie, zanim ponownie nie damy do pieca.

    Zacząłem szukać informacji w internecie i okazuje się, że podobny problem wystąpił już w przeszłości:

    (linka nie mogę podać bo nie mam 10 postów, niech ktoś się odezwie na PW to wyślę linka i będzie można wstawić niżej)

    Chodziło o partię Giulia/Stelvio wyprodukowanych pod koniec 2017. W skrócie: 23 listopada 2017 kilka aut nie przeszło testów jakości na skutek utraty ciśnienia w układzie sprzęgła. Wstrzymano produkcję i wszczęto dochodzenie. Pobrano próbki do badań. Zmieniono system przechowywania płynu hamulcowego i z układu sprzęgła.



    Więcej szczegółów tutaj: (linka nie mogę podać bo nie mam 10 postów, niech ktoś się odezwie na PW to wyślę linka i będzie można wstawić niżej) można poczytać wyjaśnienia, że auta są wzywane w ramach akcji serwisowej z powodu prawdopodobieństwa płynu zanieczyszczenia płynu hamulcowego olejem innego przeznaczenia.

    Pierwsze co mi przychodzi na myśl w Twoim przypadku to pobranie próbki z układu i ocena jej pod kątem zawartości wody lub innych zanieczyszczeń oraz sprawdzenie temperatury wrzenia układu. Być może problem obejmuje również auta wyprodukowane w innym terminie lub w jakiś sposób układ nadmiernie wciąga wodę z otoczenia.

    auto zrobilo 12 tys. km od stycznia 2019 - nie bardzo wiem dlaczego dopiero teraz pojawił sie ten problem, to nie logiczne. zanieczyszczenie jak sadze wywalilo by hamulce duzo wczesniej , a ja ani razu nie odkrecalem innego wlewy jak plyn do spryskiwaczy. chlopcy w serwisie meisingera sprawdzali auto nastepnego dnia wiec plyn nie mogl byc przegrzany a hamulce nie wrocily . znaja zatem wszystkie objawy i zczytali wszystkie bledy - dalej pilka po ich stronie. dlaczego ta awaria byla tak szeroka tzn dlaczego system wyłączał po kolei abs esc i jakies inne skroty ktorych nie pamietam , potem pisal cos o wylaczeniu kamery ,tempomatu i jego funkcji - tego naprawde bylo duzo. a silnik pracowal i zmienial biegi i gaz pracowal rowniez. byla tez infrmacja dot. srawdzenia silnika. wylaczalem silnik potem samochod poczekalem tez pol godziny i po uruchomieniu to samo. ciekawe bylo tez to iz byla informacja o wylaczeniu start/stop ale auto moglem wylaczyc , nie wiele z tego rozumiem.

    krotko mowiac wszystkie alarmy i problem z hamowaniem został zapisany w serwisie. tam mi powidziano iz raport z tej awarii jest w systemi i kazdy serwis moze go zobaczyć - czy tak jest ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Piszesz potem, że był komunikat "hamulec postojowy wylaczony". Czyli nie hamulce są wyłączone (bo to by była jakaś abstrakcja), a jedynie postojowy.
    Jeśli nie było czuć hamowania, to wygląda tak, jakby padło ich wspomaganie (przez czujnik przykładowo).

    Ciężko to ocenić. A serwis błędów w kompie nie widzi?
    Skoro się pojawiło coś na zegarach, to w ECU powinno też mieć swój ślad...

    Ważne, że nic się nikomu nie stało. Ale przydałoby się to wyjaśnić, bo sprawa związana z bezpieczeństwem jest raczej poważna.
    cos sprawilo ze hamowania nie mialem jednoczesnie z awaria wielu funkcji ktore przestały działać w jednym momencie... mozesz to nazwac jak chcesz dla mnie sie poprostu wylaczyly skoro przestaly dzialac nagle razem z tym wszystkim na raz. dla laika takiego jak ja tak to wlasnie wyglada.

    a tak na marginesie to obok mnie stala policja austriacka w tzw radiowozie i z komputerem na kolanach, to moze oni wylaczyli mi hamulce i system np impulsem elektromagnetyczny jak w need for speed :-)

    kazda awaria ma przyczynę chcę znać szczególnie tę w swoim aucie

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tylko dodam od siebie, że jakikolwiek problem w ABS, od razu wywala całą litanię komunikatów które wymieniłeś, łącznie z FCW itp. To nawet się dzieje jak w module ABS włączysz tryb hamowni (Dyno mode) - wiem bo ostatnio to włączałem na próbę.

    jeszcze pytanie, czy może jak przyjechałeś na parking nie zaobserwowałeś jakiegoś smrodku czy gorąca od któregoś koła? Albo może jakieś dziwne zurzycie jedej z tarcz (nawet po jednej stronie)? piję do tego że może np klocek się zawiesił, rozgrzał płyn tak że zawrzał i stąd był problem? wspominam o tym bo na alfaowner był przypadek że po tam (nie pamietam dokładnie) ok 15tyś km gość miał którąś jedną tarczę wyżłobioną a klocek zjechany do zera z jednej strony (wewnętrzna strona) - najlepsze jest to że odmówili mu naprawy gwarancyjnej i na swój koszt wymieniał tarcze/klocki...

    updatuj nas jak cokolwiek się dowiesz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko dodam od siebie, że jakikolwiek problem w ABS, od razu wywala całą litanię komunikatów które wymieniłeś, łącznie z FCW itp. To nawet się dzieje jak w module ABS włączysz tryb hamowni (Dyno mode) - wiem bo ostatnio to włączałem na próbę.

    jeszcze pytanie, czy może jak przyjechałeś na parking nie zaobserwowałeś jakiegoś smrodku czy gorąca od któregoś koła? Albo może jakieś dziwne zurzycie jedej z tarcz (nawet po jednej stronie)? piję do tego że może np klocek się zawiesił, rozgrzał płyn tak że zawrzał i stąd był problem? wspominam o tym bo na alfaowner był przypadek że po tam (nie pamietam dokładnie) ok 15tyś km gość miał którąś jedną tarczę wyżłobioną a klocek zjechany do zera z jednej strony (wewnętrzna strona) - najlepsze jest to że odmówili mu naprawy gwarancyjnej i na swój koszt wymieniał tarcze/klocki...

    updatuj nas jak cokolwiek się dowiesz.
    Najwięcej dowiaduję sie od Was teraz.
    Chciałbym aby kazdy wiedział iż nastepnego dnia auto bylo sprawdzane przez serwis kompleksowo. Hamulce nie działały , alarmy również świeciły. Wszystkie usterki pojawiły sie w jednej chwili. Byłem z rodziną i sprawdzanie tarcz klockow czy czegokolwiek poprostu mnie nie interesowało . Najpierw rodzina . postawilem na placu alfe i zaczalem dzwonic do assistance bo ja nic nie zrobie wobec takiej szerokiej awarii poczulem sie bezradny i nic mi do glowy nie przychodziło. nic nie cieklo nic nie smierdzialo nie bylo dymu , ognia tez nie chyba ze w moich oczach bo w zony na pewno.
    Ostatnio edytowane przez oktopi ; 19-05-2019 o 21:27

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    rozumiem, po prostu niech sprawdzą dokładnie klocki/tarcze z każdej strony i Ci potwierdzą. no i wiesz że ta kamera od FCW czy lane assist też nie działają jak jest moduł ABS/ESP przechodzi w tryb awaryjny czy go wyłączasz sam - zawsze litania z 10 komunikatów w kółko wyświetlana.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rozumiem, po prostu niech sprawdzą dokładnie klocki/tarcze z każdej strony i Ci potwierdzą. no i wiesz że ta kamera od FCW czy lane assist też nie działają jak jest moduł ABS/ESP przechodzi w tryb awaryjny czy go wyłączasz sam - zawsze litania z 10 komunikatów w kółko wyświetlana.
    dzięki za informację... sadzę ze przy awarii związanej z hamulcami sprawdzili je w pierwszej kolejności jeśli nie to są na moim poziomie a to raczej mało prawdopodobne. Dostałem od nich wtedy informacje że auto sprawdzono i nie znają powodu awarii. uznałem iż nie będę wypytywał ich o każdą rzecz dalej po tej wiadomości bo ich odpowiedz jest pełna , sugerowanie sprawdzenia jakiegokolwiek z elementów raz jeszcze lub coś w tym stylu podważa ich kompetencje i może być niemiłe.

    nie wiem jednak co dalej bo dalej to nikt nie mówi tu co zrobić w sytuacji gdy auto jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.
    raczej wszyscy nabieraja wody w usta i zyczą powodzenia - chciałbym jednak spotkać tu kogoś kto ma więcej doświadczenia w takich sprawach niż ja.
    to ze moge wziac prawnika to zadna nowosc ale kto zna prawnika z doświadczeniem i sukcesami w tym zakresie?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    dzięki za informację... sadzę ze przy awarii związanej z hamulcami sprawdzili je w pierwszej kolejności jeśli nie to są na moim poziomie a to raczej mało prawdopodobne. Dostałem od nich wtedy informacje że auto sprawdzono i nie znają powodu awarii. uznałem iż nie będę wypytywał ich o każdą rzecz dalej po tej wiadomości bo ich odpowiedz jest pełna , sugerowanie sprawdzenia jakiegokolwiek z elementów raz jeszcze lub coś w tym stylu podważa ich kompetencje i może być niemiłe.

    nie wiem jednak co dalej bo dalej to nikt nie mówi tu co zrobić w sytuacji gdy auto jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.
    raczej wszyscy nabieraja wody w usta i zyczą powodzenia - chciałbym jednak spotkać tu kogoś kto ma więcej doświadczenia w takich sprawach niż ja.
    to ze moge wziac prawnika to zadna nowosc ale kto zna prawnika z doświadczeniem i sukcesami w tym zakresie?
    Jak będziesz sprzedawać lub jak mówiłeś na początku, oddawać darmo, daj znać proszę. Chętnie wezmę ten niebezpieczny przedmiot w posiadanie.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jak będziesz sprzedawać lub jak mówiłeś na początku, oddawać darmo, daj znać proszę. Chętnie wezmę ten niebezpieczny przedmiot w posiadanie.
    zostaw proszę namiary na prv na siebie, wkrótce będę Cie potrzebował i napiszę. nareszcie jakaś realna szansa na rozwiązanie mojego problemu. dzięki za pomoc.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    zostaw proszę namiary na prv na siebie, wkrótce będę Cie potrzebował i napiszę. nareszcie jakaś realna szansa na rozwiązanie mojego problemu. dzięki za pomoc.
    Ale namiary są dostępne. Kliknij na mój favicon.

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tak czytam ten wątek i biorąc pod uwagę różne podpowiedzi widzę, że są dwa spojrzenia na sprawę: pedał hamulca nie dał się wcisnąć lub poddał się tylko minimalnie mimo starań kierowcy lub pedał wpadł do podłogi ale nie wywołało to żadnej reakcji hamulców. Prosiłbym autora o wyraźne stwierdzenie: ruch pedału był normalny czy nie.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak czytam ten wątek i biorąc pod uwagę różne podpowiedzi widzę, że są dwa spojrzenia na sprawę: pedał hamulca nie dał się wcisnąć lub poddał się tylko minimalnie mimo starań kierowcy lub pedał wpadł do podłogi ale nie wywołało to żadnej reakcji hamulców. Prosiłbym autora o wyraźne stwierdzenie: ruch pedału był normalny czy nie.
    pedał hamulca nie był zablokowany. był miękki az do podłogi , przy podłodze był opor ktory wywoływał bardzo słabe hamowanie, na tyle słabe ze cięzko było zatrzymać się na parkingu z predkości nie większej niż 20 km - droga hamowania była bardzo długa i gdybym miał to samo na autostradzie to na bank udezyłbym w cos bo nie miałem czym hamowac . dodam ze stało sie to nagle, bez zapowiedzi bez alermow przed - zadnych ostrzezen czy komunikatow przed . nastąpiło odcięcie i alarmy zaczęły swoje a ja juz tylko patrzyłem w lusterka i na droge. na parkingu mimo iz trzymalem noge na hamulcu to zatrzymalem sie na krawężniku.

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory