Strona 7 z 35 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Kij z BMW, walą w ptaka i tyle. Sam pracuje w serwisie i to nie do pomyślenia. Na priv wyśle Ci mój numer telefonu. Jak masz ochotę to zaproponuje co możesz zrobić

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Bo to naziści Tam tylko Bety, Ałdi i Merce.

    Ja nie rozumiem czegoś innego. W jednym z postów piszesz, że



    A wcześniej, że


    poniekąd sugerując, że auto jest sprawne, ale serwis go nie wydaje, bo nie znaleźli przyczyny.

    To jak to jest? Nie działało na parkingu, nie działało następnego dnia w serwisie, a od tego czasu samo się naprawiło, ale nie chcą go wydać od kilku dni, bo nie wiedzą jak się naprawiło? To nie brzmi jak ASO, ich ulubiony tekst to "jeździć, obserwować", każde ASO Alfy odda samochód jak tylko usterka nawet na sekundę zniknie.

    a jak się powtórzy w twoim a potem w innym to kiedy i jak do tego dojdzie, to powazna awaria systemu a nie wycieraczek. wsiadaj i obserwuj... jak pracują inne serwisy niz te ktore znasz.
    tak auto zjechało do serwisu i na następny dzień było tak samo nie sprawne, to wazne bo często jest tak ze przyjeżdżam z awarią do mechanika i nagle wszystko ok. no nie tym razem.
    sądziłem też ze na forum znajdzie się ktoś jeszcze co ma to samo ale jakoś nie widzę

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Chwila bo nie rozumiem ? Dlaczego nie masz stelvio zastepczego ???
    zastepcze przyjechalo z kierowca z Polski. Mialem do wyboru bmw albo inne mercedesa . zastepcze pochodzi z wypozyczalni i tam maja te wlasnie - po 20k oddaja do salonu i salon sprzedaje jako uzywane po nizszej cenie niz w cenniku oczywiscie z przebiegiem 20k.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie każdy. Np. taki "by wire" jak w Stelvio jest mechaniczny (hydrauliczny) dopiero za pedałem hamulca (dokładniej - za pompą hamulcową), czyli może olać co tam nogą kierowca wyprawia...
    Można sprawdzić. Jeśli któryś z posiadaczy Stelvio będzie z jakiegoś powodu na podnośniku np przy okazji zmiany opony to może rozkręcić przednie koło i przy wyłączonym silniku/ zasilaniu nacisnąć pedał hamulca. Jeśli koło stanie to będzie odpowiedź czy istnieje mechaniczne połączenie pompy z pedałem. Można podobnie zrobić na pochyłości.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Można sprawdzić. Jeśli któryś z posiadaczy Stelvio będzie z jakiegoś powodu na podnośniku np przy okazji zmiany opony to może rozkręcić przednie koło i przy wyłączonym silniku/ zasilaniu nacisnąć pedał hamulca. Jeśli koło stanie to będzie odpowiedź czy istnieje mechaniczne połączenie pompy z pedałem. Można podobnie zrobić na pochyłości.

    edycja: oto link do opisu systemu hamulcowego Stelvio i Giulii : https://www.whichcar.com.au/features...-brake-by-wire

    fragment googlowego tłumaczenia:

    2. POCZUJ NATURALNIE
    Pedał hamulca jest nadal połączony z tradycyjną pompą tandemową, choć ten tłok nie wypycha bezpośrednio płynu hamulcowego do przewodów, jak w konwencjonalnym systemie. Zamiast tego czujniki komputera odczytują dane wejściowe kierowcy. Cylinder symulatora obciążenia jest zaprojektowany, aby zapewnić kierowcy naturalne sprzężenie zwrotne pedału, podczas gdy siłownik liniowy ma na celu zapewnienie spójności i przewidywalności pedału. Podłączenie pompy tandemowej do pedału umożliwia jej wystarczające wsparcie w przypadku awarii systemu (podobnie jak w tradycyjnym systemie bez wspomagania próżniowego).
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 20-05-2019 o 20:28 Powód: dodatek - link

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dobra, bo widzę że teamy znacznie odbiega od tematu. Któryś kolega miał dzisiaj dzwonić rano do serwisu by się coś dowiedzieć jak dobrze pamiętam. Dzwonił? Dowiedział się czegoś?
    Ten kolega to ja....dzwonilem rano. I bardzo dziwna sprawa: ta osoba ktora kolega Oktopi wskazal po imieniu i nazwisku jko swoja rozmowczynie i tlumaczke, ktora jest asystentka wlasciciela, i ktora znam od dawna ......nie mogla sobie przypomniec tego przypadku. Twierdzila ze nic nie wie o Polaku ze Stelvio.... z nikim po angielsku nie rozmawiala....nic na ten temat nie wie. Przekazalem ta informacje Oktopi w poludnie. Po poludniu jednak udalo mi sie dostac do drugiej osoby ktora Oktopi wskazal...sprzedawcy Mazdy. On potwierdzil wizualnie ze Oktopiego samochod dalej stoi na placu. Mial mi oddzwonic z ostatnimi informacjami od mechanikow za pare minut ale tego nie zrobil. Moze jutro. Tak ze nie mam zadnych informacji.

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Gdy zmieniałem hamulce z bębnowych na tarczowe w 36 letnim Mini i odwrotnie założyłem zaciski, to też tak miałem.
    Za nic nie mogłem ich odpowietrzyć (bo myślenie się wyłączyło) czego efektem był miękki, bardzo słaby hamulec przy samej podłodze...

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dziwny temat... Tym bardziej, że ten drugi potwierdził, że auto stoi. Ja myślę, że mogli się nawet za niego nie zabrać i nawet nie sprawdzić co się stało

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    To ogólnie jest dziwny problem. Coraz bardziej.

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Może to spisek sprzedawcy Mazdy, żeby zrobić AR złą reklamę, bo aż dziwne, aby samo ASO nie wiedziało, że im samochód stoi na placu...

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Napisałem do FCA przez formularz kontaktowy, podlinkowałem ten temat i jego klona z alfaowner. Poprosiłem o odniesienie się do sprawy, jak najszybsze wyjaśnienie i przekazanie informacji bardzo zaniepokojonej społeczności posiadaczy Giulia/Stelvio.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory