Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 347

Temat: System wyłączył hamulce w czasie jazdy

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Serwis nie wie co sie stalo i czy to nie powtorzy sie , nikt nic nie wie - i nikt mi nie zwroci zaufania do tego "auta" . Serwis nie wydał auta aby tym jechać, nie wiedzą czy np na autostradzie stanie sie to raz jeszcze - nie mogą dać na to gwarancji.
    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    Chciałbym aby kazdy wiedział iż nastepnego dnia auto bylo sprawdzane przez serwis kompleksowo. Hamulce nie działały , alarmy również świeciły.
    Możesz się odnieść do tego? Piszesz, że nie wydali auta bo nie było gwarancji, że nie zdarzy się to raz jeszcze (czyli co? nagła utrata hamulców?) a potem piszesz, że auto było niesprawne także następnego dnia. To jak miało się to zdarzyć ponownie "np. na autostradzie" i skąd ta niepewność skoro mówimy ciągle o tej samej nierozwiązanej usterce i pewnie nawet z parkingu by nie wyjechało, a co to pisać o "autostradzie"?

    Strasznie dużo w tych postach antyreklamy i siania strachu w stylu: czy to jeszcze ma wartość?, maszyna z funkcją losowego sabotażu, nikt nie mówi tu co zrobić w sytuacji gdy auto jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników, a jak się powtórzy w twoim a potem w innym itd.

    Mam nadzieję, że to jednak fake historia.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 21-05-2019 o 00:54

  2. #72
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Napisałem do FCA przez formularz kontaktowy, podlinkowałem ten temat i jego klona z alfaowner. Poprosiłem o odniesienie się do sprawy, jak najszybsze wyjaśnienie i przekazanie informacji bardzo zaniepokojonej społeczności posiadaczy Giulia/Stelvio.
    Zuch chłopak

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio 2021
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Zuch chłopak
    Dzięki kurynio . Nie wiem co mam odpowiadac ludziom z zarzutami fake news ... sami nie sobie odpowiadają . nie mam do tego cierpliwosci. austriacy po niemiecku mowią do pani ktora mowi po angielsku do czlowieka ktory mowi po polsku i nieco zna angielski z wiedza nijaką o autach a zwlaszcza o nowoczesnych. jak mowia ze nie wiedza co sie stalo i nie wiedza skad zachowanie auta to co mam wam przekazać, maja swoje procedury wiec dla kaprysu go nie zatrzymali. sytuacja moze powtorzyc sie u kazdego bo kazdy ma to podwozie o nazwie gorrgio w stelvio. wiec jak chca zatrzymac i zbadac i naprawic to niech robia. mnie strach ogarnia bo nie wiem jak mialbym zatrzymac to auto z ta awaria na autostradzie. moglo mi sie to na austostradzie bo wlasnie nimi do domu wracam z wloch dlatego o tym pisze.
    wole aby auto zostalo u nich niz w moim miescie bo w moim serwisie nie wiedza juz nic na drugi dzien i trzeba od nowa opowiadac swoja historie, meczy mnie to wszak maja swoj system i tam historię. Pani co tlumaczyla domyslnie sadzilem ze wie o jakim aucie i z kim rozmawia... ale w czasie rozmowy nie bylo o tym mowy - masa nieporozumien prowadzi tu do tego ze pomocy tu coraz mniej a coraz wiecej narastajacej niecheci.
    szukam tu pomocy ,i odpowiedzi jak to mozliwe ze auto zostawilo mnie na drodze bez mozliwosci hamowani a dalej co mam zrobic na autostradze w takiej sytuacji aby nie doszlo do wypadku ....nie wiem czy nie spanikowalbym ...rozumiem ze was to nie obchodzi bo ale moze jednak powinno. skupcie sie prosze na problemi i sprobujcie pomoc.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    ...
    edycja: oto link do opisu systemu hamulcowego Stelvio i Giulii : https://www.whichcar.com.au/features...-brake-by-wire

    fragment googlowego tłumaczenia:

    2. POCZUJ NATURALNIE
    Pedał hamulca jest nadal połączony z tradycyjną pompą tandemową, choć ten tłok nie wypycha bezpośrednio płynu hamulcowego do przewodów, jak w konwencjonalnym systemie. Zamiast tego czujniki komputera odczytują dane wejściowe kierowcy. Cylinder symulatora obciążenia jest zaprojektowany, aby zapewnić kierowcy naturalne sprzężenie zwrotne pedału, podczas gdy siłownik liniowy ma na celu zapewnienie spójności i przewidywalności pedału. Podłączenie pompy tandemowej do pedału umożliwia jej wystarczające wsparcie w przypadku awarii systemu (podobnie jak w tradycyjnym systemie bez wspomagania próżniowego).
    fakt, jest też coś w opisie systemu AR:

    Pedał hamulca jest bezpośrednio połączony z pompą hamulcową. Pompę hamulcową zaprojektowano
    tak, aby zapewniała wyższe ciśnienie niż tradycyjne układy z serwohamulcem, ponieważ - w razie
    usterki systemu - kierowca musi mieć możliwość zahamowania samochodem przy użyciu pedału
    hamulca, bez wywierania zbyt wysokiej siły.

    Czyli tajemnicy tego przypadku ciąg dalszy...

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ale [MENTION=79118]ciafok[/MENTION], to co przytaczasz dotyczy awarii elektroniki i związanego z tym braku "wpomagania". A koledze po prosty pedał wpadł głęboko i pewnie nie musiał nawet mocno naciskać. Tak jak przy nieszczelnej hydraulice hamulców.

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, rozmawiałem wczoraj wieczorem z kolegą oktopi, na temat tego zajścia, z mojej strony, że pracuje w ASO, ale innej marki poradziłem mu co może zrobić by to jakoś ruszyć. Ja osobiście nie sądzę, że ta sprawa to "fake", jeżeli by tak było to ja straciłbym już całkowicie wiarę w ludzi. Trzymam kciuki i chciałbym, żeby ta cała sprawa jak najszybciej się wyjaśniła.

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    sytuacja moze powtorzyc sie u kazdego bo kazdy ma to podwozie o nazwie gorrgio w stelvio
    w Giulii jest dokladnie to samo Giorgio, te same komputery, te same firmwary
    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    rozumiem ze was to nie obchodzi bo ale moze jednak powinno.
    mnei bardzo obchodzi
    Cytat Napisał oktopi Zobacz post
    skupcie sie prosze na problemi i sprobujcie pomoc.
    pomoc to chyba wiele nie jestesmy w stanie, co najwyzej laczyc sie bolu z Toba i niecierpliwie czekac na wyjasnienie.
    jest to faktycznie krytyczna sprawa, choc z drugiej strony wsiadajac do jakiegokolwiek auta podejmujemy jakies ryzyko - zawsze moze byc blad projektowy, blad wykonania waznego elementu czy blad montazu, albo uszkodzenie ktore ktos zrobil prypadkowo (Ty najezdzajac na cos/uszkadzajac, ktos inny np mechanik grzebiac przy aucie itp).
    jesli byl to jednostkowy przypadek na te powiedzmy 200tys wyprodukowanych Giulii/Stelvio to pewnie miesci sie to w jakejs tolerancji jako jednostkowy przypadek (niestety swiat nie jest idealny i nie ma rzeczy 100% bezawaryjnych), natomiast jesli to problem ktory drzemie we wszsystkich egzemplarzach, no to jest powazna sprawa na wielki recall i wymiane czego potrzeba.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie mam Stelvio ale jak dobrze pamiętam, była jakaś akcja serwisowa na układ hydrauliczny sprzęgła czy tez hamulców (a może jedno i drugie razem, tylko Stelvio). Może to efekt jakiegoś niedopatrzenia związanego z tą akcją? Mój kolega ma Stelvio, które odebrał w grudniu 2018, podlegało tej akcji.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie mam Stelvio ale jak dobrze pamiętam, była jakaś akcja serwisowa na układ hydrauliczny sprzęgła czy tez hamulców (a może jedno i drugie razem, tylko Stelvio). Może to efekt jakiegoś niedopatrzenia związanego z tą akcją? Mój kolega ma Stelvio, które odebrał w grudniu 2018, podlegało tej akcji.
    Moje Stelvio wyprodukowane bodajze w Kwietniu/Maju 2017 takze podlegalo aktualizacji oprogramowania ukladu hamulcowego i mialem to zrobione w Pazdzierniku 2018 przy okazji pierwszego servwisu. Wspomnialem o tym Oktopi.

    Ponownie dzwomilem do ASO gdzie Oktopi zostawil samochod. Dalej brak informacji. Nabrali wody w usta....przychodzi mi na mysl!??

  10. #80
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Chyba macie na myśli akcję przywoławczą bodajże 8238, która dotyczyła aktywnego tempomatu, ale w opisie przynajmniej było, że auto mogło nie wyhamować w określonych warunkach jadąc na tempomacie aktywnym, nie było tam na pewno nic mowy o możliwości nie działania hamulców w ogóle tak jak w tym przypadku.
    Giorgio, ale pisząc brak informacji to znaczy, że mają to auto i nic nie wiedzą, czy nawet nie wiedzą, że je mają?

Podobne wątki

  1. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 16:38
  3. Piszczące hamulce w czasie jazdy.
    Utworzone przez Grześko w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 18:53
  4. Szarpie w czasie jazdy
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 07:00
  5. gaśnie w czasie jazdy JTD
    Utworzone przez rolerr1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory