Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12321
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    W tamtym roku podobno na nasz rynek przeznaczono 300 sztuk Julki. Sprzedano 81. W tym roku po wejściu benzyniaka będziemy wiedzieć tak naprawdę jakie u nas jest zainteresowanie tym autem. Według mnie brakuje jednak jakiegoś silnika 1,6 turbo jak ma Insignia , albo 2,5 jak Mazda 6.

  2. #12322
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    W tamtym roku podobno na nasz rynek przeznaczono 300 sztuk Julki. Sprzedano 81. W tym roku po wejściu benzyniaka będziemy wiedzieć tak naprawdę jakie u nas jest zainteresowanie tym autem. Według mnie brakuje jednak jakiegoś silnika 1,6 turbo jak ma Insignia , albo 2,5 jak Mazda 6.
    Jak chcą się pozycjonować jako szybka marka to nie mogą wprowadzić zbyt słabych silników.


    Enviado do meu iPad usando o Tapatalk

  3. #12323
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Skoro BMW 3 ma silniki 3....cylindrowe i nic nie zapowiada żeby z nich zrezygnowano, to dlaczego Alfa nie mogła wprowadzić takiego np. 1,6 turbo, czy nawet 1,4 jaki już posiadają? Takie mamy czasy . Co do 2,5 to Mazda pokazuje że i w tych czasach jest miejsce dla wolnossących silników o większej pojemności.

  4. #12324
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Osobiście uważam, że jakość jest tragiczna. Alfa tonie. Nic już jej nie uratuje. Ten samochód nie ma grupy docelowej, a Marchione nie chce wypuścić wersji kombi, która miałaby grupę docelową w Chinach, ZEA i US&A gdzie sprzedaje się przecież coraz więcej aut w wersji kombi. Poza tym gołym okiem widać, że brakuje kombi w ofercie. Wyniki sprzedaży choć lepsze od 159 w porównywalnym okresie, to i tak są gorsze, więc... Alfa tonie. Nic już jej nie uratuje.

    Jakość spasowania materiałów blacharskich oraz tapicerskich pozostawia wiele do życzenia. Byłem na jeździe próbnej w POL-CARZE i dolna część obudowy drzwi, jest wykonana z koszmarnych materiałów. Często tam trzymam mapy, gąbke do okien i skórzaną saszetkę, więc ta jakość jest nie do przyjęcia. Na jazdę próbną zabrałem ze sobą gąbkę (na wszelki wypadek gdyby zaparowały szyby) i saszetkę. Poza tym podobnie jak koledzy z redakcji zauważyłem, że lewarek w POL-CAROWSKIM egzemplarzu bardzo drżał. Te drgania i twarde plastiki porysowały mi moją saszetkę. Skandal. Taka jakość to skandal. Alfa tonie. Nic jej już nie uratuje.
    Zgłosiłem ten bełkot ponownie wklejony, jako spam do usunięcia. Tobie radzę ogarnąć się z własną psychiką. To jest forum dyskusyjne.

  5. #12325
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Panowie więcej luzu. Każdy ma prawo do własnego zdania

  6. #12326
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Skoro BMW 3 ma silniki 3....cylindrowe i nic nie zapowiada żeby z nich zrezygnowano, to dlaczego Alfa nie mogła wprowadzić takiego np. 1,6 turbo, czy nawet 1,4 jaki już posiadają? Takie mamy czasy . Co do 2,5 to Mazda pokazuje że i w tych czasach jest miejsce dla wolnossących silników o większej pojemności.
    Brak kasy, brak wizji, bazowanie na legendzie, którą mało juz kto kupuje. Może za kilka lat oferta nie tylko modelowa (ta się sukcesywnie zwiększa powoli, własnie wchodzi Stelvio itd), ale i oferta wersji w obrębie danego modelu, będzie szersza. Póki nie będzie, sprzedaż nie osiągnie wyników własciwych dla konkurencji.
    Pomysł z wersją QV był reklamowo bardzo dobry, niestety za nim nie idzie odpowiednia promocja "cywilnych" Giulii.
    W efekcie mamy: znakomite albo bardzo dobre opinie prasy i mediów, dobre wyniki testów i porównań, zachwyty nad wersją QV (z założenia niszową) ale kompletny brak pomysłu, jak sprzedawać i reklamować "cywilne" wersje. Gdyby auto sie jakoś mocno wyróżniało stylistycznie ale nie, skopiowano beemę seriii 3, na szczeście ze scudetto Kto ma to więc kupować, skoro model jest drogi, marka ma fatalną opinię, oferta jest niezbyt szeroka, klientela "Niemców" jest wierna swoim markom.
    No to mało kto kupuje. Liczby sprzedanych aut, podawane tutaj, w żaden sposób nie zwiastują sukcesu rynkowego.
    Przypomnę, że w czerwcu minie DWA LATA, od kiedy zaprezentowano model. Efektu nowości więc praktycznie już też nie ma.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    Panowie więcej luzu. Każdy ma prawo do własnego zdania
    masz rację ale prawa do obrażania, szydzenia albo robienia sobie z forum dziecinnej piaskownicy, nikt nie ma. Kolega 145Q pewnie raz jeszcze wklei to samo., aż w końcu moderator będzie musiał ponownie czyścić watek. szkoda, dyskusja dla wielu tutejszych userów ma byc wyłacznie formą składania hołdów marce. A jak masz inne zdanie i krytyczne, uzasadnione opinie, zostajesz trollem albo oskarżanym o pisanie za pieniądze. Niska kultura dyskusji i niska świadomość, powszechne zjawisko w necie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Jak chcą się pozycjonować jako szybka marka to nie mogą wprowadzić zbyt słabych silników.
    To prawda ale nadal nie wiemy, na czym zależy FCA: czy na sprzedaży zwielokrotnionej liczby egzemplarzy, czy na pozycjonowaniu marki, bez wzgledu na sprzedaż. Czy FCA sama to wie?
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 25-03-2017 o 21:40

  7. #12327
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Zgłosiłem ten bełkot ponownie wklejony, jako spam do usunięcia.
    A to dobre.

    Kto mieczem wojuje, ten... ja też mam nadzieję, że moderator zrobi z tym wszystkim porządek.

    Najzabawniejsze jest to, że 145Q przez te kilka postów cytuje wprost lub pisze w "stylu" Andersona
    a ten w kontrze zaczyna bronić Giulii, a własne zapożyczenia nazwał bełkotem - majstersztyk.

    Serdecznie się uśmiałem.


    A na temat, to powiem, że Giulia jest ok, bardzo ok.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 26-03-2017 o 05:30
    Alfa Romeo Nel Cuore

  8. #12328
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja nadal nie przejechałem się 2.0 TB 200KM bo dealer mnie olał a ja nie miałem czasu za nim ganiać. Ciekawe czy da się gdzieś w pyrlandii karnąć Veloce.
    Wiem, że nikogo nie interesuje fakt z pierwszego zdania, ale ten wątek to takie szambo, że nawet taka treść powinna wnieść tu powiew świeżości.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #12329
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    A to dobre.

    Kto mieczem wojuje, ten... ja też mam nadzieję, że moderator zrobi z tym wszystkim pożądek

    Serdecznie się uśmiałem.
    .
    No, ja też się uśmiałem, jak zobaczyłem ten "pożądek".... może warto cokolwiek czytać, aby wiedzieć, jak należy pisać poprawnie?
    Ale to detal, Giulia jest OK, poza tym, że stylistycznie zerżnięta z bmw, ale mechanicznie jest ok.
    Wskaż jednak przełożenie tego OK na wolumen sprzedaży. Jak obecne tempo się utrzyma, do końca roku sprzedane zostanie 30-35 tysięcy sztuk.
    Zaprawdę, oszałamiający sukces rynkowy auta, na które czekano bodaj pięć lat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Zgłosiłem ten bełkot ponownie wklejony, jako spam do usunięcia. Tobie radzę ogarnąć się z własną psychiką. To jest forum dyskusyjne. ;-)
    ... masz rację, to forum dyskusyjne a nie forum bezkrytycznych wielbicieli marki, nie znoszących głosów krytycznych. Tutaj masz rację. Pora, żebyś tę rację zrozumiał. Nadal będę pytał: skoro ta Giulia taka znakomita, czemu tak marnie się sprzedaje?
    To pytanie was denerwuje, bo nie macie na nie odpiowiedzi. Przytaczanie marnych statystyk sprzedaży niczego nie zmienia.
    Odpowiedź jest prosta: rynek nie chce tego auta, nie jest mu ono potrzebne. Konkurencja jest silna, oferuje rozliczne odmiany, sprzedaje się dobrze od lat.
    Trudno wejść na tak zapchany i trudny rynek, jak się z niego beztrosko i w aurze usterkowości oraz zawodności, wyszło. Brutalna prawda. Wolumeny sprzedaży dobitnie to pokazują.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 25-03-2017 o 23:49

  10. #12330
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    No, ja też się uśmiałem, jak zobaczyłem ten "pożądek".... może warto cokolwiek czytać, aby wiedzieć, jak należy pisać poprawnie?
    Ale to detal, Giulia jest OK, poza tym, że stylistycznie zerżnięta z bmw, ale mechanicznie jest ok.
    Wskaż jednak przełożenie tego OK na wolumen sprzedaży. Jak obecne tempo się utrzyma, do końca roku sprzedane zostanie 30-35 tysięcy sztuk.
    Zaprawdę, oszałamiający sukces rynkowy auta, na które czekano bodaj pięć lat.

    - - - Updated - - -



    ... masz rację, to forum dyskusyjne a nie forum bezkrytycznych wielbicieli marki, nie znoszących głosów krytycznych. Tutaj masz rację. Pora, żebyś tę rację zrozumiał. Nadal będę pytał: skoro ta Giulia taka znakomita, czemu tak marnie się sprzedaje?
    To pytanie was denerwuje, bo nie macie na nie odpiowiedzi. Przytaczanie marnych statystyk sprzedaży niczego nie zmienia.
    Odpowiedź jest prosta: rynek nie chce tego auta, nie jest mu ono potrzebne. Konkurencja jest silna, oferuje rozliczne odmiany, sprzedaje się dobrze od lat.
    Trudno wejść na tak zapchany i trudny rynek, jak się z niego beztrosko i w aurze usterkowości oraz zawodności, wyszło. Brutalna prawda. Wolumeny sprzedaży dobitnie to pokazują.
    Powiedz mi Anderson po co Ty nadal wchodzisz na to forum? Wyraziles swoja opinie na temat Giulii i polityki Alfy Romeo juz jakies 2158 razy w tym temacie. Po co pisac w kolko to samo? Poza tym skoro wszyscy Cie tu obrazaja co po co ciagle piszesz?
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory