Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2771
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Zaraz się odezwą zwolennicy padającego co 100km MA, ale napisz wcześniej czy masz "check engine"? czytałeś błędy? jeżeli tak - jakie wyskakują?

  2. #2772
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Looky Zobacz post
    Panowie, czy ktoś może już przerabiał temat nierównej pracy po odpaleniu auta - giulia 2.0 280HP- przebieg 35k?
    O jaką nierówną pracę silnika chodzi? Taką od uruchomienia po całonocnym postoju do momentu aż elektronika dogrzeje katalizator? Czy dzieje się coś ponadprzeciętnego i tak jak dopytuje ciafok komputer wyrzuca jakieś błędy?

  3. #2773
    Użytkownik Świeżak Avatar Looky
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulia TI
    Postów
    33

    Domyślnie

    Brak błedów, nie ma check'a. Po uruchomieniu, po nocy co kilka sekund trochę szarpnie silnikiem - coś jak hemi w v8 Generalnie po minucie już się normuje...

  4. #2774
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    no to chyba każda tak ma? Nie wypowiem się co do odczytów z czujników spalania stukowego, to tzw mikrofony o ile się orientuję (nie sprawdzałem w Giulii), jakieś wartości tam są odczytywane a wyższe po prostu interpretowane jako stuki, tak więc nie spodziewam się 0. Jaka wartość jest stukiem nie mam pojęcia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #2775
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Looky Zobacz post
    Brak błedów, nie ma check'a. Po uruchomieniu, po nocy co kilka sekund trochę szarpnie silnikiem
    W mniejszym lub większym stopniu ten typ tak ma. Nie jest to objawem żadnej usterki czy awarii. Komputer wygrzewa katalizator, żeby szybciej robił swoje.

  6. #2776
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie

    U mnie nawet rozgrzany czasem lekko potelepie.

  7. #2777
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    U mnie, jak stwierdzili że to MA, za każdym razem jak silnik odpalał się nierówno wyskakiwał start/stop niedostępny i tryb jazdy tylko N. Bez check engine, błędy się same kasowały po jakimś czasie - w sensie na desce.

    Wrzucałem filmy zdaje się gdzieś w temacie MultiAir na forum.

  8. #2778
    Użytkownik Świeżak Avatar Looky
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulia TI
    Postów
    33

    Domyślnie

    No macie rację, zawsze delikatnie nierówno po odpaleniu było, z tym że teraz jest to dużo bardziej odczuwalne.
    Porównywałem z inną giulią (1-wszy i 4-ty cyl.) i tam te paramertry nie były aż tak rozbieżne...

    - - - Updated - - -

    Generalnie mówicie, że jeździć i obserwować ??

  9. #2779
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Looky Zobacz post
    No macie rację, zawsze delikatnie nierówno po odpaleniu było, z tym że teraz jest to dużo bardziej odczuwalne.
    Porównywałem z inną giulią (1-wszy i 4-ty cyl.) i tam te paramertry nie były aż tak rozbieżne...
    Generalnie mówicie, że jeździć i obserwować ??
    Jeśli masz problem ze spalaniem stukowym to pierwsze pytanie, które przychodzi do głowy: jakie paliwo lejesz?

  10. #2780
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Ja miałem to samo u siebie do tego stopnia że już zaczął się pojawiać check engine przy wypadaniu zapłonu na zimnym silniku. Odkąd naładowałem akumulator z prostownika i wyłączyłem pierdoły które zjadają aku na postoju typu Keyless problem mi ustał - mam od ponad 3 tygodni spokój włącznie z odpaleniem samochodu po 5 dniowym niejeżdżeniu.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory