Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 225

Temat: Akumulator

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Hmmmm. W trybie A chyba nie hamuje silnikiem? Dlatego w nim nie jeżdżę, mam wrażenie jakbym jeździł na luzie. N i D są OK, zwłaszcza D

    Ja nie mam problemów z aku (odpukać), a brałem sztukę stojącą 1.5 roku na placu. Przy pierwszych oględzinach była cała brudna, a aku kompletnie rozładowany, nie można było bagażnika otworzyć.

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Ja nie mam problemów z aku (odpukać), a brałem sztukę stojącą 1.5 roku na placu. Przy pierwszych oględzinach była cała brudna, a aku kompletnie rozładowany, nie można było bagażnika otworzyć
    To podobnie do mnie, tyle, że nie widziałem auta na placu, dopiero jak stał w serwisie (był ściągany ze stocku, do tego jeszcze przez innego dealera), podczas przygotowania do wydania. I odpukać, zero problemów energetycznych, a po lekturze forum, od czasu do czasu sprawdzam, czy działa SS i ogrzewanie szyby. Wychodzi na to, że jakaś słaba partia aku się trafiła później na montażu.

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    z innych wątków pewnie kojarzycie, że u mnie(choc nie tylko bo podlinkowywałem do alfaowner gdzie wielu ma te problemy) aku działa tak na granicy działania S&S co świadczy o takim sobie naładowaniu aku - Body Comp raportuje w MES wartości naładowania wg IBS w przedziala 65-70%(nawet po próbie wielogodzinnego naładowania i odczekaniu wielu godzin + kilku przejażdżkach), napięcie na aku w stanie spoczynku (po naładowaniu i bez obciążenia) też nie cudowne(jak na 8 miesięczny samochód, choć jak był 5miesięczny to też tak było) ok 12.4V inne parametry OK.
    Niby auto jeździ, ale juz miałem przygody z bardziej niedoładowanym aku a przez to niedziałającym ogrzewaniem tylnej szyby (jest wątek o tym i też linki do identycznych przypadków na alfaowner).
    Wczoraj miałem inną przygodę. Auto zostawiłem na parkingu na lotnisku na tydzień - aku musiał być naładowany mocno jak parkowałem (jak na to co u mnie da się osiągnąć), bo przed trasą działał start-stop, dużo jeździłem w ostatnie dni i jeszcze dobiłem trasę 120km na koniec. Po wejściu do auta wczoraj (-5st C) zapaliłem silnik (zakręcił sprawnie) - wyskoczyły komunikaty "sprawdź silnik" i "start-stop niedostępny" - czyli coś co mnie nie dziwi w alfie przy słabym aku. Błąd został zapisany w kompie ze stanem naładowania aku 63%. Trasa do domu 120km, po drodze jeszcze stacja benzynowa, potem sklep itp, w końcu kontrolki zgasły. Dalej raportuje mi 63%. Do ASO zadzwoniłem, olewka - usłyszałem na to "auto zapaliło? no to nie ma problemu"... Jak oni mnie wkurzają - nic sobie z tego nie robią - bujaj się, mierz sobie napięcia w nowym aucie, a pewnie rozchodzi się o badziewny akumulator (powinien być EFB a nie jakiś zwykły niby Heavy Duty a w rzeczywistości pewnie najtańszy kwasowy). W środę bedę z 3 innymi problemami w serwisie (w końcu wymiana radia, rozwiązanie dla opadającej klapy bagażnika i przeorana tylna tarcza hamulcowa), spróbuję wyegzekwować zatwierdzenie wymiany akumulatora bo tak nie może być w nowym aucie. Przecież nie będę szedł sam do sklepu i kupował porządnego aku za 1tys jeśli problem jest ewidentnie w iluśtam egzemplarzach. Szef serwisu mi mówi że kilka przypadków z jednego i kilka z drugiego forum nie robi statystyki, wg niego jeździ tych aut dziesiątki tysięcy i problem wg niego to jakiś margines (wg mnie nie skoro na kilkudizesięciu forumowiczów tu było kilku z problemami z aku a na alfaowner jest tak na oko kilkunastu - wielu już ma wymienione akumulatory).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-02-2019 o 17:14
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Smutek mnie ogrania jak to czytam.

    Też brałem Giulię, która dłuuuugo stała w salonie. Obecnie żadnych problemów unieruchamiających samochód. SS działa praktycznie zawsze (raz tylko miałem dziwną sytuację). Używam ogrzewań elektrycznych ile wlezie i to na odcinkach 10km codziennie po kilka razy. Wszystko działa ok. Tylko że ja mam stary rocznik. Może kiedyś dawali lepsze aku.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wszystko co stare jest lepsze . Może z małymi wyjątkami.

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    wczorajsze odpalenie silnika po tygodniowym postoju pod chmurką na parkingu przy lotnisku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190201_040725.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	49.3 KB
ID:	254479Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190201_040753.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	57.2 KB
ID:	254480Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190201_040756.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	53.9 KB
ID:	254481
    do tego wyskoczył przy rozruchu błąd zbyt niskiego ciśnienia oleju i kontrolka silnika. aku kręcił OK na mój gust, żadnych oznak szczególnie osłanionego aku (wcześniej nawet działał S&S), czyli jak to alfa potrzebuje idealnego aku żeby nie łapać fałszywych błędów a to co dają jest niewystarczające do tak wrażliwej elektroniki (czytaj źle zaprojektowanej/źle napisanych firmwarów). stan aku z wystąpienia błędu wg IBS 63% naładowania (wartości 60-70% to przedziała w jakim stan mojego aku się zawiera - ładowanie prostownikiem więcej nie wyciska(wg IBS)). trasa 120km i sprawdzenie rano dalej pokazuje 63%. przyoszczędzili dając marny aku? gdyby auto nie było na gwarancji to już wszedłby jakiś dobry akumulator a na gwarancji to nawet nie bardzo go samemu wymienić bo potem przy jakiejś usterce powiedzą że może przez niewłaściwy akumulator.
    dziś czuję naprawdę kryzys i jakby ktoś mnie pytał, to odradzałbym kupno Giulii/Stelvio. czuję się nabity w butelkę i obciach jak rozmawiam z kumplem który od lat jeździ fajnymi BMW i nie ma żadnych problemów. może się coś zmieni na lepsze po następnej wizycie w ASO, bo parę usterk które trapią mnie od początku może zostanie wyeliminowanych (w końcu doszło radio - po 5 miesiącach od zamówienia, zmieniają mi też sprężyny w klapie bagażnika i może stwierdzą ze potrzebny jest nowy aku).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-02-2019 o 00:12
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Masz wybitnego pecha z tym autem. Moje też stało tydzień pod chmurką i jak wróciłem z ferii odpaliło bez zająknięcia i bez żadnych błędów.

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    wybitnego pecha mają Ci którzy mieli pad akumulatora i wracali skądś autem zastępcznym a auto na lawecie - tacy już byli i tu na forum i trochę więcej na alfaowner. choć w sumie sprawa bardziej klarowna, wiadomo zaczynają wsadzać nowe aku itp - u mnie spraw pośrednia - wg testera aku wystarczająco dobry (choć daleki od ideału po tym co widać na wydrukach, jednak wynik OK (przynajmniej ten robiony jakieś 2.5 miesiąca temu) nie pozwala ASO go wymienić).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Epsonix aso jak aso ale może wymień ten akumulator? Po co się męczyć.

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Po prostu zmień w końcu to ASO.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory