Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #12801
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Alfa tonie? Zawsze tonęła, niech tonie. Jak nie będzie tonąć to nie będzie Alfą.
    Dobrze powiedziane, napisane.

    Alfa jest takim enfant terrible, które denerwuje, rodzi wiecznie kłopoty, ale i tak wiele mu się wybacza.
    Dotyczy to producentów i kierowców.
    Żywi się własnym kryzysem, który karmi jej legendę.

    Problem w tym, że taka sytuacja nie musi trwać wiecznie.
    Tzn. że jeśli nie będzie zarabiać na siebie, to przyjdzie zły księgowy, jeśli będzie zły, i ogłosi jej koniec.

  2. #12802
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Raczej femme fatale. Z dzieckiem sie nie można rozstać, za silne instynkty. Z kobietą owszem aby zguby nie doświadczyć. Ileż można wybaczać, są granice. Zwłaszcza jak poza powierzchownością pustka, co gorsza i w łóżku w porównaniu do konkurentek niczego wyjątkowego nie oferuje. Sedano-suv jak byle szkop. To po co udawać ze to cos wyjątkowego. Bo ma karbonowy wal?
    Klient docelowy? Taki który się zlapie na marketingowy Belkot z historią sportową w tle. W zasadzie to może i sporo być takich. Alfa z historii już chyba dawno utonęła.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 09-05-2017 o 00:03

  3. #12803
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Mimo wszystko masz w swoim dossier zacne Alfy.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 09-05-2017 o 06:25 Powód: redukcja

  4. #12804
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Te moje alfy to juz z okresu wielu metrów pod wodą. Stopniowo mam ich dość, zwłaszcza po tym co widzę co się w lomotaniu na torach faktycznie sprawdza, a nie z doskoku oraz o tym jak w codziennym meczeniu japonska technologia i podejscie się sprawują. Alfa jest bardzo polska - zrywy do niczego nie prowadzące. Sory.
    Kilka giulii na forum i juz fuckapy ze znaczeniem terenu, brakiem prądu, nieistniejącym zapłaconym czujnikiem parkowania i nieporadnością serwisu czy zamierzonym ograniczaniem mocy? Bo się kapnęli ze jakiś podzespół nie wytrzyma? Bez jaj. To nie jedyna droga. Zwłaszcza ze się garniturkuje na jakies tfu suvy.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 09-05-2017 o 00:43

  5. #12805
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Te moje alfy to juz z okresu wielu metrów pod wodą. Stopniowo mam ich dość, zwłaszcza po tym co widzę co się w lomotaniu na torach faktycznie sprawdza, a nie z doskoku oraz o tym jak w codziennym meczeniu japonska technologia i podejscie się sprawują. Alfa jest bardzo polska - zrywy do niczego nie prowadzące. Sory.
    Kilka giulii na forum i juz fuckapy ze znaczeniem terenu, brakiem prądu, nieistniejącym zapłaconym czujnikiem parkowania i nieporadnością serwisu czy zamierzonym ograniczaniem mocy? Bo się kapnęli ze jakiś podzespół nie wytrzyma? Bez jaj. To nie jedyna droga. Zwłaszcza ze się garniturkuje na jakies tfu suvy.
    eee, a wiesz jakie jazdy ludzie mają nieraz z nowymi BMW czy Mercedesami? Takie czasy teraz. Najśmieszniej jest na rynku gier komputerowych. Klienci płacą za tak zwany "wczesny dostęp" i płacą producentowi za możliwość testowania niedokończonego produktu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ogólnie nie czaję tych statystyk sprzedaży. Co mnie jako użytkownika obchodzi ile się sprzedaje.
    Mnie obchodzi jako miłośnika marki, bo jak te cyferki będa niskie, to nigdy nie będzie alfetty, i tym samym jej nie kupie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #12806
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Generalnie mnie też ta sprzedaż wali, aby marka nie zdechła i była w stanie wprowadzać ciekawe nowości.
    Wydaje mi się, że zdrowym podejściem jest to aby sprzedawała się tak jak konkurencja w którą celuje (czyli niemce oczień prestiżne).
    Moim zdaniem to że gdzie człowiek nie rzuci kamieniem to jest bmw wynika z tego że a) jeździ dużo staruchów b) bmw jednak produkuje dużo różnych modeli, więc sam znaczek pojawia się częściej.
    Z Audi jest podobnie przy czym z Audi jeszcze dodatkowo ja mam tak, że wszystkie wyglądają bardzo podobnie.
    Za milestone powinno się określić to aby w Polsce giulii zwykłej i super sprzedawało się tyle co BMW 320 (to jest chyba ekwiwalent mocowy?).

    Giulia jest bardzo fajnym autem, ale jak zwykle ostatnie 10% fiat zwali:
    Nie dopilnowane pierdoły, dużo chorób wieku dziecięcego już wrzucono na forum jak na ilość kupionych (Przy czym pewnie część zarejestrowała siępo tym gdy ich samochód zaczął niedomagać). niejasności jeśli chodzi o cennik - CIĄGLE, JPRDLE.
    Dziwne decyzje funkcjonalne (nie możność wyłączenia esp i start/stop). Jakieś dziwne obniżenia mocy po updacie softu, co to ma być?!. Słabe siedzenia.

    dodam jeszcze, że moim zdaniem jest słaby wybór felg. Brak lekkich telefonów. 19'' owszem wymiatają, ale w 18'' jest słabo, te czarne są jakieś takie płaskie, dużo brzydsze niż czarne telefony z giulietty moim zdaniem. fajne są jeszcze 7dziurowe w 17''.
    Tyż nie rozumiem, czemu jest tak mało kolorów. Ja bym chciał zielony ale rozumiem teraz nie jest trendi, ale np, że nie ma żadnego matu? np w giulieccie jest.

  7. #12807
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tylko jedyne jakie na torze spotkałem sie po prostu psulo co chwile. Po latach z alfami można miec juz tego dość.
    Na tory tylko beta - względnie pancerna, a nawet jak coś się posypie, to oferta części od 20 zł do 600 zł - w zależności od potrzeb i budżetu. A Alfa? Do 156 już mało co w ASO idzie dostać podobno... O 75 nie mówię, bo ludzie w serwisie nie kojarzą, co to za model .

    Inifniti? No nie. To już bym wolał Lexusa chyba... A najbardziej to jednak XE, chociaż w Auto Świecie przegrywa z Superbem .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #12808
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Mnie obchodzi jako miłośnika marki, bo jak te cyferki będa niskie, to nigdy nie będzie alfetty, i tym samym jej nie kupie.
    Alfa raczej sama na siebie nie zarabia od dawna To taka maskotka trochę. Kasa jest z Fiata i Chryslera Iveco itd. Dla mnie jako użytkownika i też miłośnika ale nie marki tylko jazdy samochodem może tak zostać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #12809
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    W Giulii nie ma zielonego ale za to jest w Stelvio Już nie przesadzajcie z tą ilością awarii i pierdół. Każde auto tak ma w szczególności jak projektuje się model i wdraża do produkcji w 2-3 lata. A Giulię bardzo długo testowano, najdłużej ze wszystkich samochodów FCA - auta jeździły przeszło rok katowane przez Bosmal.
    Alfa musi zacząć zarabiać bo inaczej sprzedadzą ją Chińczykom, tak jak Marcchione chce zrobić z Lancią. I niech nie sprzedają tyle aut co VW czy BMW bo zatracą swój indywidualny charakter...

  10. #12810
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    I niech nie sprzedają tyle aut co VW czy BMW bo zatracą swój indywidualny charakter...
    To im raczej nigdy nie grozi, a już na pewno nie w Polsce.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory