Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13291
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    ale niestety mniej wygodny otwór załadunkowy. Giulią jeszcze na prawdziwych wakacjach nie byłem. 159 była na 14 dni we Włoszech i w 2 osoby mieliśmy 1/3 bagażnika pustego. Tam samo narty z butami i rzeczami na 10 dni bez najmniejszego problemu. W przedziale pasażerskim tylko pasażerowie i powietrze. To moja żelazna zasada.

    aha i jeszcze jedno. Brak otworu na narty w Giulii. Komu to przeszkadzało? Czy na prawdę muszę kłaść je na dach? Czy kłaść połowę kanapy? Tak jest bezpieczniej czy jak? Czy to znowu jakiś durny przepis bezpieczeństwa?
    Bo narty to nie powietrze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #13292
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Przez przypadek dowiedziałem się jak działa system start stop w Mazdzie 3. Działa dokładnie tak jak pewnego razu pomyślałem że można usprawnić ten nieszczęsny z Giulii. Steruje się min pedałem hamulca. Przy lekkim nacisku system nie wyłączy silnika. Przy mocniejszym silnik zostanie zatrzymany. Genialne w swojej prostocie. Nie raz wymuszam toczenie się w korku aby system nie wyłączał silnika bo widzę, że za 3 sek będę ruszał. Albo wciskam przycisk ale potem gdy wcisnę jeszcze raz to system nie zadziała itd. itd. Męka!

    W dodatku komputer tam pokazuje ile zasięgu się zaoszczędziło tym systemem, ile czasu silnik był wyłączony itd. Można? W Alfie jest jakaś śmieszna animacja kuli ziemskiej i KONIEC. Jeszcze nawet nie wyłączyli ikony zmiany biegów w automacie. To tylko elektronika. Przecież położenie pedału hamulca jest wiadome bo jest by wire. Czy mazda ma jakiś patent na to.

    Ostatnio nie wyłączam tego systemu i jak jest dość ciepło to silnik jest wyłączony na maksymalnie 10 sek. Potem automatycznie się włącza żeby pewnie zasilić klimatyzację. Czy to się w ogóle opłaca?

    Odkryłem jeszcze jedną "wadę" trybu A. Testuję go ostatnio dłużej i zauważyłem, że przez to, że po puszczeniu gazu skrzynia wrzuca "na luz" samochód nie hamuje silnikiem i jedzie ... szybciej/sprawniej się toczy i ... muszę częściej hamować hamulcem bo przede mną ludzie hamują silnikiem a ja na luzie wjeżdżam im w tyłek To nie do końca wada. Takie moje spostrzeżenie. Trzeba się przyzwyczaić. Z resztą jak w ogóle do automatu. Lubię ten automat ale jak wsiadam do Giulietty w manualu to dopiero czuję się jak u siebie w domu Jest tak bardziej ... sportowo mimo 120KM Automat jest szybszy ale jakoś bez emocji. Bardziej oddziela kierowcę od silnika.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13293
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z tym hamulcem to faktycznie sprytne jest w mazdach, choc wymaga przyzwyczajenia. Ale pewnie nie tylko?
    Podobnie jak troche skrecona kierownice sie trzyma to nie zaskoczy istop, choc to pewnie efekt uboczny poboru prądu przez wspomaganie. I jak jest nawiew na szybę, czy w niskich temperaturach.
    Z hamowaniem silnikiem ból ten sam, nie ma jak hamowanie Vka czyli to kwestia automatu-brak tego.
    A trybie D i górski terenie tez silnik tak nie hamuje zrzucając biegi?

  4. #13294
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z tym hamulcem to faktycznie sprytne jest w mazdach, choc wymaga przyzwyczajenia. Ale pewnie nie tylko?
    Podobnie jak troche skrecona kierownice sie trzyma to nie zaskoczy istop, choc to pewnie efekt uboczny poboru prądu przez wspomaganie. I jak jest nawiew na szybę, czy w niskich temperaturach.
    Z hamowaniem silnikiem ból ten sam, nie ma jak hamowanie Vka czyli to kwestia automatu-brak tego.
    A trybie D i górski terenie tez silnik tak nie hamuje zrzucając biegi?
    Nie wiem jak w N ale jak jezdzilem w D to na 100% hamowal silnikiem. Przy zjezdzie ze wzniesienia wystarczylo puscic gaz i hamowal zrzucajac biegi.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  5. #13295
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Nowsze skrzynie przy zjezdzie raczej potrafią hamować silnikiem (w sensie trzymają na wyższych obrotach biegi). A wystarczy, że zrobi się trochę równo i już zmieni o 1-2 biegi do góry.

    A to wrzucanie na luz to też jestem ciekaw... I teraz tak: jak wrzuca na luz, to paliwo musi zasilać silnik, natomiast hamując silnikiem spalanie wynosi 0. Co lepsze?!
    Pozdro,
    Bartas

  6. #13296
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    A to wrzucanie na luz to też jestem ciekaw... I teraz tak: jak wrzuca na luz, to paliwo musi zasilać silnik, natomiast hamując silnikiem spalanie wynosi 0. Co lepsze?!
    Oczywiście, że hamowanie silnikiem. Nie rozumiem tego wrzucania na luz. Może jest trochę płynniej w korkach bo skrzynia nie szarpie zrzucając biegi przy hamowaniu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #13297
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oczywiście, że hamowanie silnikiem. Nie rozumiem tego wrzucania na luz. Może jest trochę płynniej w korkach bo skrzynia nie szarpie zrzucając biegi przy hamowaniu.
    Tylko ze jednoczesnie stojąc w korkach pewnie tez nie wachluje nimi na potęgę

  8. #13298
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oczywiście, że hamowanie silnikiem. Nie rozumiem tego wrzucania na luz. Może jest trochę płynniej w korkach bo skrzynia nie szarpie zrzucając biegi przy hamowaniu.
    Bo w klasycznej automatycznej skrzyni biegów (z konwerterem) nie ma żadnego "wrzucania na luz". Całkowite rozpięcie napędu następuje dopiero tuż przed całkowitym zatrzymaniem auta. Jak zdejmiesz nogę z hamulca, to napęd jest od razu spinany i auto rusza, nawet bez użycia gazu (przy sprawnej skrzyni).

    To, co Ty bierzesz za "wrzucenie na luz" to jest raczej rozpięcie lock-upu przy spadku prędkości poniżej pewnej wartości (lub zrzuceniu biegu do 2), a wtedy do głosu dochodzi hydrauliczny konwerter, który przy hamowaniu silnikiem stawia mniejszy opór, niż napęd spięty na sztywno i dlatego auto toczy się szybciej. Jazda w korku jest płynna, zarówno podczas lekkiego przyspieszania, jak i hamowania silnikiem, bo używasz tylko konwertera bez spiętego lock-upu.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #13299
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nie znam się na automatach To mój pierwszy ale w trybie A po puszczeniu gazu obroty spadają do jałowych. Po lekkim dodaniu gazu zwiększają się znacznie żeby "wyrównać". Czasem podczas tej operacji czasem w pewnych warunkach następuje lekkie przyhamowanie i potem już jazda jest normalna.

    Przy okazji chciałbym jeszcze dodać jedną rzecz do tego nieszczęsnego start&stop. Taka sytuacja. Podjeżdżam na stację. Silnik automatycznie gaśnie. Wrzucam P. Naciskam Stop aby "wyłączyć samochód". Nic się nie dzieje. Muszę puścić hamulec aby silnik się włączył żeby go wyłączyć. Żal.

    Żeby już tak nie psioczyć to pochwalę przycisk do zamykania samochodu w klapie bagażnika. Jak się parkuje ciasno przodem i wyjmuje rzeczy to bardzo się przydaje
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #13300
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Wiecie co .Zamiast Pierdolić te smuty piszcie wreszcie jak Julka i Stelvio się sprzedają. To interesuje ludzi a nie te wasze Pierdoliny. Może mnie zbanują , ale zaraz puszcze pawia na te wasze pierdoły o gównie.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory