Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13601
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    to troche tak jakby urode kobiety oceniac na podstawie odcietego nosa, ust, wydlubanych oczu i rozciagnietej miedzy dlonmi skory twarzy )) giulia i stelvio za to nie maja z przodu zderzaka, wygladaja jak moja mazda u blacharza jak rzeczoznawca ocenial szkody przy zdjetym zderzaku

    nie zmienia to faktu, ze i tak zamowilem Giulie, ale Stinger mi sie bardzo podoba, tak samo jak Arteon

  2. #13602
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    - jak można....
    Ja się dziwię, że na forum [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo, włoskich stylistycznych perełek od między innymi Bertone i Giugiaro, ktoś może wzdychać do takiego potworka. Gust gustem, ale są jakieś podstawowe zasady designu, o których piszesz. To auto jest stylistycznym chaosem, wygląda jak posklejane z trzech innych + przystanek. Rzuca się w oczy, to fakt, tak jak rzuca się w oczy garbaty, jednoręki karzeł z różowymi włosami.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #13603
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    A ja uważam, ze nie jest zła. Tak jak i Giulia z resztą, choć ta mi się podoba zdecydowanie mniej.

  4. #13604
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    żaden Włoch nie ma wakacji w lipcu... jakby wakacje decydowały, to sierpień będzie dopiero biedą...

    O ile mi wiadomo, wakacje we Włoszech zaczynają się mniej więcej w połowie czerwca, a kończą mniej więcej w połowie września, z pewnymi kilkudniowymi wariacjami w zależności od regionu.


    A, i mi się Kia Stinger podoba. Ten zabudowany tył kojarzy mi się z Mustangiem fastback. Kierunkowskaz fakt, dziwaczny, ale da się z tym żyć. Nie takie dziwactwa jeździły po świecie, choćby Alfa Arna .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 03-08-2017 o 14:46

  5. #13605
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    plynne przejscie z Giulii do wakacji makaroniarzy
    co innego wakacje w sensie ferie, okres wakacji, a co innego faktyczne, praktyczne urlopowanie Byłem raz na urlopie w Italii w sierpniu - nigdy wiecej... Natomiast np ostatnio w lipcu na Sardynii byly pustki. Bardziej chodzi o to, ze duze zaklady pracy (jak fabryka Alfy np) zamykaja sie wszystkie naraz w sierpniu i wysylaja wszystkich na niemalze przymusowy urlop. Czasem w sierpniu ciezko leki kupic w aptece, za to miejsce parkingowe przy plazy po godz 8 - zapomnij

    Ja zazwyczaj auta np kupuje w wakacje, bo leasingi i dealerzy mają sezon ogórkowy i cieszy ich każdy klient. Ale Włosi - wątpię

    Stinger... kurcze, takim samym stereotypem dla mnie jest ze alfa=laweta, jak że alfa=piękna. Wręcz przeciwnie, mało alf mi się podoba (choć już 3cia będzie). 147 brzydal, ale wnetrze super. Giulietta tyl super, przod taki sobie, wnetrze paskudne, ale veloce z 2016 - wnetrze ok. Stelvio procz braku zderzaka - super, wnetrze super. Giulia generalnie super., 145 ladna. 156 paskudztwo. 159/brera - najladniejsze alfy, ale wnetrze wole "europejskie" z Giulii. Także te górnolotne hasła, że fani piękna włoskiej motoryzacji mają czelność piać nad Stingerem dla mnie chybione...

  6. #13606
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ... To auto jest stylistycznym chaosem, wygląda jak posklejane z trzech innych...
    To dość typowe dla wozów od Skośnookich. Ale ci przynajmniej z ilością cylindrów i pojemnością (jak na obecne czasy) na kompromis nie idą. Jak i z oszczędnością na guziczku 'esp'.

  7. #13607
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    jak można
    Przypomnij sobie, jaka była reakcja, jak pierwszy przeciek zdjęć Giulii był. Niemal wszyscy stękali, w szczególności, że krój pisma (font) napisu Giulia na tylnej klapie to tragedia i w ogóle.
    Jak później dołączyły zdjęcia przodu to toż to prawie BMW !! (itd itp lamenty)

    I co? I jajco - alfaholicy przyzwyczaili się i teraz większość wzdycha do Giulii QV

    Wyluzuj :-)
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  8. #13608
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    plynne przejscie z Giulii do wakacji makaroniarzy
    co innego wakacje w sensie ferie, okres wakacji, a co innego faktyczne, praktyczne urlopowanie Byłem raz na urlopie w Italii w sierpniu - nigdy wiecej... Natomiast np ostatnio w lipcu na Sardynii byly pustki. Bardziej chodzi o to, ze duze zaklady pracy (jak fabryka Alfy np) zamykaja sie wszystkie naraz w sierpniu i wysylaja wszystkich na niemalze przymusowy urlop. Czasem w sierpniu ciezko leki kupic w aptece, za to miejsce parkingowe przy plazy po godz 8 - zapomnij

    Ja zazwyczaj auta np kupuje w wakacje, bo leasingi i dealerzy mają sezon ogórkowy i cieszy ich każdy klient. Ale Włosi - wątpię

    Stinger... kurcze, takim samym stereotypem dla mnie jest ze alfa=laweta, jak że alfa=piękna. Wręcz przeciwnie, mało alf mi się podoba (choć już 3cia będzie). 147 brzydal, ale wnetrze super. Giulietta tyl super, przod taki sobie, wnetrze paskudne, ale veloce z 2016 - wnetrze ok. Stelvio procz braku zderzaka - super, wnetrze super. Giulia generalnie super., 145 ladna. 156 paskudztwo. 159/brera - najladniejsze alfy, ale wnetrze wole "europejskie" z Giulii. Także te górnolotne hasła, że fani piękna włoskiej motoryzacji mają czelność piać nad Stingerem dla mnie chybione...
    makaronek za każdym razem prowokujesz mnie do skrytykowania Twojej wypowiedzi

    Jesteś estetycznym ignorantem.

    Nie miałem i pewnie nie będę miał 156, ale ja pamiętam co się działo gdy pojawiła się na ulicach.

    Gdy przejeżdżała ruch zamierał. Gdy przejechała słońce wychodziło zza chmur, kwiaty rozkwitały, ptaki zaczynały śpiewać, a ludzie uśmiechał się do siebie.

  9. #13609
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Andrzej, możesz mi wytłumaczyć, dlaczego z kolei zawsze Ty i niektórzy ludzie na tym forum, w odpowiedzi na bardzo subiektywne i "kwestie gustu" opinie, od razu bezpośrednio punktują mnie osobiście? "głupoty, ignorant, bezguście"... troche szacunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
    mam prawo do swoich opinii, szczególnie subiektywnych w kwestii gustu, nie nazywam ludzi o innych poglądach IGNORANTAMI. I mam już nieco dosyć tych personalnych wycieczek frustratów z forum w moim kierunku. Nie będę dyskutował i próbował na forum Alfy bronić swoich estetycznych odczuć względem Alfy, z których 60% (m.in 156) wygląda dla mnie POKRACZNIE. Ale to moja opinia i jak ktoś tak nie sądzi, to spoko, niech sobie tym potworkiem jeździ, ale ode mnie WARA!

    Tak jak kwestie gustu są idiotyczne do rozmowy, tak kwestie silnika czy osiągów są już bardziej mierzalne - naprawdę trzeba mieć dużo samozaparcia, żeby komuś obrzydzić 330 konne auto wyglądające jak Audi a7, a powolną, awaryjną i BRZYDKĄ (wg mnie) 156 wychwalać pod niebiosa. Oczywiście, inna epoka - ale jakoś mercedes SEC czy Ferrari Testarossa nie budzi we mnie takich odruchów wymiotnych jak 156 - bardzo przepraszam za moją estetyczną ignorancję...

  10. #13610
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Makaronek, który model Giulii zamówiłeś?

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory