Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #13641
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    w przypadku szkód częściowych po prostu szacujesz, co się bardziej opłaca i lakierujesz/zgłaszasz z AC. Leasingi bankowe nie są aż tak restrykcyjne w kwestii zwrotu auta, więc na jakiś odpryskach czy obtarciach nie liczą jakiś kroci też.
    gorzej może być w przypadku szkody całkowitej (szczególnie wczesnej) - wtedy nie do końca wiem jeszcze, jak to rozwiązać. Dużo tu zależy od zapisów umowy i dobrej woli samego leasingu (a także w 2 i 3cim roku posiadania gapu). Możliwe, że w razie wypłaty za szkodę całkowitą leasing jest w stanie zwrócić poniesione przez Ciebie koszty, pomniejszone o jakieś opłaty administracyjne albo zaoferować nowe auto z jakąś kompensatą. Postaram się to rozwikłać i opisać, nie chcę póki co się wymądrzać

    natomiast w przypadku tradycyjnego leasingu nie ma problemu - leasing dostaje kasę od ubezpieczyciela, zabiera "co jego", dodaje jakąś prowizję za obsługę szkody i resztę zwraca (plus dodatkowo dostajesz przelew z GAPu). Tak samo szkody częściowe bezproblemowo robi się po prostu bezgotówkowo - jedziesz do wybranego ASO i robisz, fakturę opłaca ubezpieczalnia.

    robiłem dwie szkody na samochodach w leasingu (akurat tradycyjnym, nie takim z wielkim wykupem) i nie uświadczyłem większych problemów.
    przy wynajmie warto pamiętać, że naprawdę auto jest o kilka tys tańsze (bo diler jest dogadany z bankiem i np zmuszają Cię do wybranego ASO, więc zwraca to sobie na serwisie), że jest dużo korzystniej podatkowo, bo po prostu problem podatkowy jest zabierany z powrotem i że często nie ma wielu opłat - np. za rejestrację. Natomiast dość niekorzystne jest wejście w kolejny rok z oddawanym samochodem (ubezpieczenia, opłaty etc) - tutaj trochę leasing wiąże Cię ze sobą - w sensie, jeśli weźmiesz przez nich nowe auto, to będą ok, a jak będziesz chciał uciec, będą pewnie trochę Cię kosić na prowizjach.

    Ale cóż... taka cena tańszego auta, wygody, braku podatków i niskiej raty - dzięki temu można jeździć autem, na które nas nie stać D
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 08-08-2017 o 23:04

  2. #13642
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    dzięki za wyczerpującą odpowiedź, przymierzam się jesienią do leasingu i badam teren.

  3. #13643
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    dostalem dzis odpowiedz z PKOLeasing - jeszcze nie poparłem jej zapisami umowy, ale:
    1. nie ma problemu z cesją takiego wynajmu (np w audi perfect lease ponoc nie mozna cedowac)
    2. nie ma problemu z wykupem w wartosci rezydualnej, gdybys jednak chcial (ani z konsolidacja tego wykupu, czyli rozsmarowaniem go na kolejne lata, ale to malo oplacalne procentowo)
    3. odszkodowanie za szkody (jakiekolwiek) liczone jest PER SALDO (to bardzo wazna informacja) - czyli leasing dostaje odszkodowanie od ubezpieczalni, bierze "co jego" czyli pozostala czesc z tych np 112% na ktore Cie oszacowali, a reszte ODLEWA TOBIE. Moze sie tak zdarzyc, ze wisisz lizingowi wiecej, niz wynosi odszkodowanie (np w sytuacji kiedy koszt leasingu wynosi 112%, Twoja inicjalna wynosila 10%, a auto ukradli w 1 miesiącu i leasing dostal za samochod 100% - wtedy 2 % im musisz doplacic). Ale w 99% przypadkow dostaniesz jeszcze jakis tam zwrot
    4. w wynajmie ZAWSZE jest weksel, niestety - nie do przeskoczenia (przynajmniej w PKOL)

  4. #13644
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Jaką prędkość macie przy 2500 obotach na ostatnim biegu?

  5. #13645
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Jaką prędkość macie przy 2500 obotach na ostatnim biegu?
    Ok 140.
    Benzyna 200hp

    Generalnie mogę powiedzieć że 140 to granica dobrego spalania. Trasa zgorzelec-Wrocław-Łódź tempomat na 140 z kawałkami 130/150 miałem spalanie 7,5. Póniej kontynuowałem na Gdańsk i troszke mocniej pociąłem częste okolice 160 to średnia z całości (od zgorzelca) wyszła 8,2. Ale fakt że mocno wiało na południe.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #13646
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dlatego się pytam. W dieslu pewnie będzie trochę wyższa prędkość.

  7. #13647
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Wczoraj usłyszałem dźwięk 2.2 JTD w Giulii po ok rocznym użytkowaniu i 40tkm.. szczerze? Dramat po prostu na zewnątrz ten silnik jest głośniejszy od 12 letniego 159[emoji33] nie wspominam juz o niemieckiej konkurencji bo niestety bije Alfe. Może tylko ten egzemplarz tak mial, może każda ale dramat po prostu..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Bo to nie jest jtd tylko crd

  8. #13648
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Ok 140.
    Benzyna 200hp

    Generalnie mogę powiedzieć że 140 to granica dobrego spalania. Trasa zgorzelec-Wrocław-Łódź tempomat na 140 z kawałkami 130/150 miałem spalanie 7,5. Póniej kontynuowałem na Gdańsk i troszke mocniej pociąłem częste okolice 160 to średnia z całości (od zgorzelca) wyszła 8,2. Ale fakt że mocno wiało na południe.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Jak na 200konny turbodoladowany motor to swietne spalanie..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #13649
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Spalania stwierdzone przez kompueter czy dystrybutor?

  10. #13650
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Komputer. Nie badałem ale nie spodziewam się aby oszukiwał. W mieście jak jeżdżę semiagresywnie to mam pod 12. Jak normalnie z chwilami radości to 10-11.
    Odnośnie spalania to mam taką obserwację, że samochód bardzo nie lubi delikatnego dodawania gazu (jak człowiek nieumiejętnie udaje tempomat). Aby silnik palił rozsądnie trzeba jeździć albo totalnie równo (zwaszcza pod górkę warto być już rozpędzonym docelowo i tempomat) a jak przyśpieszać, to stanowczo (ale bez szaleństw).

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory