Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14031
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Kia stinger dopiero się pojawiła (mazda 6 obecna od 2012/13) , nie jest kombiakiem, a kosztuje nie 150 a 190tys w wersji 2.0 o ile pamiętam. Co nie znaczy że nie jest ciekawym wozem i dobrze że jest i miesza trochę.

    Radosuaf - przecież tam są klasy , ja się nie zagłębiałem, pisał ktoś że na slicku była, slick wymaga zdaje się klatki na Poznaniu ? ale nie o to chodzi, to przytoczyłem jako dobrą jaskółkę, to i tak sukces że się zbliżyła do BMW. Kwestia ile wytrzyma i ilu pasjonatów szybkiej jazdy będzie ją do takiej jazdy kupować faktycznie. Na pewno zachęciłaby do tego gwarancja obejmująca użytek torowy.
    Co jakiś czas świetny kierowca Miko Marczyk opisuje swoje wrażenia z użytkowania A45 amg - łoi go na torach mało delikatnie,
    https://www.youtube.com/watch?v=PXMEDtopWkU
    Ma teraz dobrze ponad 30tys km przebiegu i - NIC z awarii. Null, zero. Przy takim regularnym, a nie 2 x w roku użytku. Wygrywa gdzie popadnie.
    Nie wiem czy tylko seria A ma taką gwarancję, nie interesuje mnie osobiście ta marka, ale można ? można. Takie coś buduje zaufanie, a nie wymiany silników czy aut całych po dwóch miesiącach użytkowania, czy tam, sympatyczna skądinąd aktorka jako twarz Alfy Romeo.

  2. #14032
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Radosuaf - przecież tam są klasy
    Tak - na TPTD jest City <200KM, druga >200 KM i trzecia Sport dla samochodów przygotowanych do sportu. Więc w Sport może się ścigać jakiś dłubany Civic z totalnie dopasionym GTR-em, a w tej >200 KM Giulietta QV z Ferrari California... Takie to klasy .

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kwestia ile wytrzyma i ilu pasjonatów szybkiej jazdy będzie ją do takiej jazdy kupować faktycznie.
    Mało. BMW to ogromne zaplecze części aftermarketowych, niższe koszy, możliwości swapów silników i np. elementów zawieszenia we wszystkie strony, fankluby, warsztaty itp. Dla przeciętnego człowieka BMW chyba już na zawsze będzie najprostszą i najkrótszą drogą do ścigania się RWD.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Takie coś buduje zaufanie, a nie wymiany silników czy aut całych po dwóch miesiącach użytkowania, czy tam, sympatyczna skądinąd aktorka jako twarz Alfy Romeo.
    No i ile takich AMG ściga się w PL? Jednostki. OK, pewnie to buduje zaufanie, ale w sporcie i tak MB BMW nie podskoczy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #14033
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Takie coś buduje zaufanie, a nie wymiany silników czy aut całych po dwóch miesiącach użytkowania, czy tam, sympatyczna skądinąd aktorka jako twarz Alfy Romeo.
    Andrzejsr - Ty też powtarzasz wyjątki nie potwierdzające regułę? Skąd wiesz, że każde A45 AMG jest tak samo idealne, jak to przez Ciebie cytowane? Ostatnio ktoś wstawił na fb Giulie 2.2 180KM 100tys. km po roku i żadnej awarii. Moje Q i innych użytkowników (nie licząc Gali'ego i Warsawdrive auta z 2016r. z wadami wieku dziecięcego) nie mamy absolutnie żadnych problemów z samochodami, żadnych checków ani innych. Problemem jest przede wszystkim serwis, a raczej jego brak, brak wiedzy co do tego auta, bo jest nową konstrukcją, co i tak nie usprawiedliwia nikogo od nieporadności związanej z traktowaniem klienta.

    Update (5sekund szukania w internecie):
    https://www.youtube.com/channel/UC5n...DNyD-BSbJwWgoQ

    Wg wlasciciela - MB nie widzi problemu. Inny komentarz: "..replace gearbox.. thats the sound.. i know the issue. Alot of CLA/A 45 have that problem"

    Każde auto ma problemy, jedne więszke, inne mniejsze. Wokół Giulii zrobił się dym, ktoś podchwycił i tak rozpowiadają dookoła. Ja wątek Galiego zobaczyłem po zakupie i zzieleniałem ze strachu, jak widać teraz niepotrzebnie.
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 06-11-2017 o 16:17

  4. #14034
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak zawsze powtarzam znajomym. Podajcie mi JEDNĄ markę, której dzisiaj dajecie wór pieniędzy, a ona za rok, dwa pokazuje samochód, który zabija M3. Citroen? Mazda? Chevrolet? Renault? Opel? Audi? Toyota? Kia?

    Sam fakt, że taki samochód powstał, to cud. Jeśli ktoś się rzucił na pierwsze egzemplarze, to po prostu płaci frycowe. Pierwszy rok produkcji samochodu to zawsze loteria (nawet jeśli się kupuje "nową" generację A4 np., której nie można odróżnić od 3 generacji wstecz), a co dopiero TAKIEGO samochodu, który powstał po takiej przerwie w produkcji podobnych.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #14035
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Wy tak powaznie? Stawiacie Skode czy Mazde obok Alfy?

    https://en.wikipedia.org/wiki/Luxury_vehicle
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu

    BTW Giulia to najbardziej bezawaryjny samochod jaki mialem

    Piszecie o "makaronek" ale on jest we wlasciwym miejscu a Panowie chyba pomylili miejsca i moze pora zarejestrowac sie na forum Mazdy czy Skody? W ogole czasem mam wrazanie, ze najbardziej narzekaja uzytkownicy wlasnie tego forum. Przeciez to jakas parodia jest...
    Garraty - ale tu piszemy o postrzeganiu marki- a czy to jest zasadne czy nie -wiemy jak jest- nie kupiłbyś kolejnej alfy gdyby psuła się poprzedniczka - czyż nie? i tak samo dla przykładu ja. i tyle w temacie.
    Więc nie szukajmy drugiego dna bo raczej tu nikt nie ma nic przeciwko modelowi ale chorej polityce FCA i fatalnemu ASO i na tym się ludziska wieszają psy. Zamiast się skupić na samym autku bijemy po raz 1000 raz pianę, czy jest [notranslate]Alfa[/notranslate] premium czy nie i czarujemy się wzajemnie.

  6. #14036
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Ja mam samochod od 13 tys km i zero problemow. Nawet jednego. Coraz wiecej postow na giuliaforums i alfaowner chwalacych samochod i jego... bezawaryjnosc. Eurocompulsion, Madness, Centerline, Pogea i kilka innych tlucze Q, Ti i bazowe modele z roznymi przerobkami ( wydech, intake, wieksza moc, itd ) i co? Chwala bardzo samochod i brak problemow.

    Eurocompulsion ma kilka sztuk z przebiegiem pod 30 tys km i nie widza zadnych problemow.

    Wydaje sie, ze taka jakas dziwna nagonka to przypadlosc tego forum... A najwiecej do powiedzenia maja osoby, ktore nawet w samochodzie nie siedzialy. Wiec jak ktos mi mowi o szczesciu, ze nic mi sie nie dzieje z samochodem to jest idiota ( prosze wybaczyc ale jest to bezosobowe okreslenie i nie mam na mysli nikogo z forum )

    Darku,
    Wybacz i masz racje. Nie ma sensu bic wiecej piany. Jesli chodzi o polityke firmy zgadzam sie ale tez duzo slow padlo o samym modelu i samochodzie
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 06-11-2017 o 16:45

  7. #14037
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    No bo jest nagonka, ale powodowana nieporadnością ASO. Ty masz dobrze, bo masz Zasadę w KRK, a oni nie tylko Alfę mają i doświadczenia dużo z autami premium. Co raz widzę, jak ktoś nie kupił Alfy ze względu na poziom obsługi. Ja dla przykładu tak nie kupiłem rzeczonej Mazdy 6, bo mnie olali w salonie i poszedłem po Accorda i jestem wdzięczny teraz tym w Maździe, że mnie olali.

    Poszukałem w necie o tym A45 i naprawdę mają pełno problemów ze skrzynią, więc myślę, że jakbym się interesował innym autem, to też bym coś znalazł - ale MB ma przewagę, że wie jak traktować klienta premium.

  8. #14038
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Andrzejsr - Ty też powtarzasz wyjątki nie potwierdzające regułę? Skąd wiesz, że każde A45 AMG jest tak samo idealne....

    Pojęcia nie mam, nie po to o tym piszę, nie zauważyłeś o czym - o czteroletniej gwarancji łącznie z silnikiem _obejmującej użytek torowy_ . Rozumiesz to ? wiesz jakie to łojenie auta ? brak cykora , że w razie W na torze trzeba po cichu wywozić za tor i łgać że cośtam się wydarzyło poza nim? ściemniać później tak samo w dochodzeniu gwarancji? sprawdzać czy aby zdjęć nie ma trackday'a ? zdejmować tablice ze strachu co właściciel leasingodawca powie ? O to chodzi w przytoczonym przykładzie, o spokój święty użytkownika. Potencjalny lub nie, ale taka gwarancja przemawia również do kogoś kto poza drogi cywilne nie ma zamiaru wyjeżdżać. Świadczy też o sile i pewności siebie producenta - "wiemy że potrafimy zrobić silnik, którego drogi kliencie tak łatwo nie zajeździsz, a jak zajeździsz to my Ci go naprawimy" . Nie byłoby fajnie gdyby [notranslate]Alfa[/notranslate] takie podejście prezentowała ? no byłoby chyba nie ?

    Aha, nie wiem ile tam z patentów Chryslera w silniku giulii Q siedzi (???) , coś tam z dołu silnika ? coś wspólnego z Ghibli ? raczej tak, tak małoseryjnego silnika kompletnie odrębnego by nie wypuszczali raczej. W każdym razie niedawno byłem w serwisie gdzie dwa zatarte Ghibli czekają na dawców silnika - zatarte, problemy ze smarowaniem. Sprawa wcale nie rzadka, bo o dawców niełatwo się okazuje (nowy silnik 85tys zł netto) . No ale tu może już bazowali na doświadczeniach powyższych. Właśnie ten brak kontynuacji i fundamentów nie może nie mieć konsekwencji. Są i będą. Kto sobie może nerwowo, czasowo itd. pozwolić na nie (potencjalnie lub realnie) - super i może się cieszyć pięknym wozem!

    Aha, co do wspominanego wyżej Stingera i porównywaniu go z Mazdą 6 - przypomnę, że Kia dla mazdy 6 ma równorzędnego jej odpowiednika i cenowo i nadwoziowo , napędowo itd. w postaci Kii Optimy, która w tym segmencie wydaje się być całkiem ciekawa swoją drogą.

    Aha, i proszę nie opowiadać "nie jeździsz Giulią to nie możesz się wypowiadać" . Czyli co - należy kupić coś wbrew sobie żeby móc się wypowiadać ? Należy iść na Botox (zapłacić jego producentom przy tym, i podbić oglądalność) żeby wiedzieć że jest żałosny i denny ? nie trzeba. Wcale nie trzeba , jest zwiastun, są poprzednie produkcje tego samego reżysera, są pewne reguły i tyle.

    Nieporadność ASO - to są _autoryzowane_ stacje obsługi. Skoro są autoryzowane, to się z nimi utożsamia postrzeganie marki i jej produktów .

  9. #14039
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    No bo jest nagonka
    Największa nagonka to jest na... Mazdy na tym forum
    Bardzo mnie to intryguje, tak z socjologicznego punktu widzenia, bo jeszcze dwa lata temu ludzie pisali "fajna Mazda, spoko autko, dobra marka", a dziś większość najeżdża jakby mu ktoś z tej Mazdy krzywdę zrobił?

    Czemu, jestem ciekaw?
    Bo za ładna? Za mało się psuje? Za dobry marketing? Za dobrze się sprzedaje? W oczy kole?

    Faktycznie w pewnym momencie sam się wystraszyłem, że Giulia to jakiś niewypał (tak, tak, nadal jestem fanem marki), bo Q się psują i nie potrafią naprawić, "zwykłe" jakieś niedoróbki mają (czyta się tu i tam). Ale wygląda, że nie jest tak źle.
    I wracając do wątku o premium - skoro Volvo i Lexus uważane jest za premium, to [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo też tam jest.
    A Stinger nieźle zapewne namiesza - porównując cenę wersji 3.3V6 do Veloce to głęboko bym się zastanawiał... bardzo głęboko. I w tym przypadku [notranslate]Alfa[/notranslate] broni się właśnie tym "premium", bo reszta albo równa albo gorsza
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #14040
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie spotkałem jeszcze nikogo ani w Polsce, ani Szwajcarii czy Francji kto by uważał AR za markę premium. Wiem, wiem, dziennikarze motoryzacyjni, śmietanka towarzyska, JC (Denton ) i tak dalej plasują ją jako premium. Ale wsrod ludzi bedacych potencjalnymi kupującymi AR premium nie jest, w każdym razie nie wśród tych z którymi miałem okazję porozmawiać.

    Volvo zawsze na północy był premium choćby za pochodzenie i stosunek do bezpieczeństwa. Z czasem przeszło to na resztę świata. Jaguar jest premium mimo ze właścicielem jest marka kojarzona z samochodami dla hinduskich biedaków bo ma za sobą nieprzerwaną historię budowy, sprzedaży i serwisu luksusowych samochodów. Przecież nawet KIA jest na dalekowschodnich i to wcale nie biednych rynkach uważana za marke premium. Ma w ofercie nawet wóz segmentu E z benzynową V8 wlasnej konstrukcji pod maska. Wyrobili sobie, podobnie jak Lexus czy Infiniti taka renomę.

    A co ma [notranslate]Alfa[/notranslate]?

    Ma historię, DNA i co tam jeszcze. I nic poza tym. Jest na poziomie Citroena który żeby zawalczyć z powrotem o klienta segmentu premium musiał stworzyć nowa markę, bo jako Citroen się widać źle kojarzył.

    A, ma coś jeszcze - renomę marki ponadprzeciętnie awaryjnej której się nie kupuje bo samochód jest po to, żeby jeździć a [notranslate]Alfa[/notranslate] to wiadomo, zaraz do serwisu trafi. I to jest autentyczna opinia gościa który podziwiał(!) wygląd przejeżdżającej obok Giuli.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory