Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14121
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    [MENTION=57068]Azalgo[/MENTION] - do serwisu zapraszam miałem to samo, auto raz stało na zewnątrz i szyby i lusterka pokryte mgłą, po 20 minutach zaczęło coś grzać...
    Diagnoza: awaria czujnika temperatury zewnętrznej i wymiana całego lusterka.

    Podobno jest na to akcja serwisowa... podobno...

    ekhm, ekhm... no ale nic już nie mówię...


    A co do wspominanego wyżej android auto i że to może być _najważniejsze_ dla kogoś - jak najbardziej jestem to w stanie zrozumieć - gdy jakiś nieszczęśnik musi używać auta w korkach czy autostradach . A takiego użytku przecież coraz więcej, jak nie większość . Tu nawet więcej - pewien rodzaj autonomii auta - tempomat do zera i od zera, reakcja na pieszych, odbijanie od linii na drodze itd. - to jak najbardziej będzie tym "najważniejszym". Tzw "walory trakcyjne" czy moc będą mieć znaczenie jedynie przy kielichu w towarzystwie co najwyżej , no bo się wykazać gdzie nie będą miały . Podobnie ma się sprawa z tzw "jakością audio" . No nic dziwnego w dobie turbo R4...
    Sam psioczę na ten trend komputeryzowania aut, autonomii (cieszy mnie i raduje reklama Giulii izraelska bodajże ' [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia - last Chance to DRIVE ! " ) , ale mam szczęście żyć w warunkach gdzie jeszcze można pojeździć - po prostu jeździć swobodnie. Ale czasem przebywając w aglomeracjach, czy przemieszczając się autostradami (niby to jazda, ale bardziej przemieszczanie) - wcale się nie dziwię pewnym kierunkom w "motoryzacji" i temu że to one stają się _najważniejsze_ właśnie. I powiem szczerze, przewrotnie bo akurat uwielbiam aktywnie prowadzić , większe wrażenie (jeśli tak w 90% ktoś użytkuje auto) robi na mnie samoprowadzące się Infiniti Q50 z jego skomputeryzowanym wnętrzem i świetnym (tak tak - do jego zastosowań) drive by wire, niż cudna trakcyjnie Giulia. To pierwsze wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego prowadzenia - do tego są inne narzędzia samochodowe po prostu niż sedany klasy średniej/wyższej czy jak tam się klasyfikują Q50 i Giulia.

    A tak BTW co jest w aucie najważniejsze - starzy, mądrzy ludzie mówią jednoznacznie - serwis. A że się starzeję, to się przychylam do tego w miarę zbierania różnych doświadczeń. A AR to szczególnie dotyczy. Zresztą każdego wozu niszowego z nietypowymi rozwiązaniami.

  2. #14122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    No cóż, na rynku występują dwie duże grupy klientów. Pierwsza z nich ceni sobie to, czym wyróżnia się Giulia, Stinger czy Jaguar XE, czyli jakość prowadzenia, osiągi, konkurencyjna cena (chociaż XE wcale tańszy od F30 nie jest), ale coraz bardziej liczna jest grupa, która w pierwszej kolejności zwraca uwagę na diody LED, ambientowe podświetlenia, różnych asystentów i infotainment, stąd taka popularność A4 i całej grupy VAG w ogóle.
    Mój ojciec należy do tej drugiej grupy.Na kilka dni dostał nowego seata ibizę i najważniejsza zaleta tego auta to wg niego infotainment z dotykowym wyświetlaczem. Ja się go pytam, jak to jeździ, a on mi ustawienia radia pokazuje
    Cieszmy się, że na rynku jest taka różnorodność. Ja jestem orędownikiem szerokiego wyboru. Teraz jestem za Giulią, ale może za 3 lata Skoda wyskoczy z pięknym 4-drzwiowym coupe z napędem RWD i 400 KM

    Odnośnie Q50 i Giulii. O ile AR za kierownicą przypomina auto marki Ferrari, to Infiniti jest takim Airbusem. Nowoczesny, skomputeryzowany i bardzo szybki (jeździłem wersją Hybrid). Jest to zupełnie inne doświadczenie, niż Giulia, ale samo w sobie bardzo ciekawe chociaż Q50 też nie jest wolne od wad. Bagażnik w hybrydzie praktycznie nie istnieje, jak bateria się wyładuje to spadek mocy i momentu daje się we znaki, a wnętrze jest mało intuicyjne w obsłudze.

    Zwróciliście może uwagę, jak mocno spadła częstotliwość pojawiania się nowych tematów dotyczących usterek na Alfaowners oraz Giuliaforums po kilku aktualizacjach softu?
    Nawet kretyńskie, clickbaitowe artykuły na Jalopnik (nie został zaproszony na premierę) dziwnie ustały. Czyżby auto nie było tak zawodne, jak pierwotnie zakładali?
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 09-11-2017 o 12:47

  3. #14123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ekhm, ekhm... no ale nic już nie mówię...


    A co do wspominanego wyżej android auto i że to może być _najważniejsze_ dla kogoś - jak najbardziej jestem to w stanie zrozumieć - gdy jakiś nieszczęśnik musi używać auta w korkach czy autostradach . A takiego użytku przecież coraz więcej, jak nie większość . Tu nawet więcej - pewien rodzaj autonomii auta - tempomat do zera i od zera, reakcja na pieszych, odbijanie od linii na drodze itd. - to jak najbardziej będzie tym "najważniejszym". Tzw "walory trakcyjne" czy moc będą mieć znaczenie jedynie przy kielichu w towarzystwie co najwyżej , no bo się wykazać gdzie nie będą miały . Podobnie ma się sprawa z tzw "jakością audio" . No nic dziwnego w dobie turbo R4...
    Sam psioczę na ten trend komputeryzowania aut, autonomii (cieszy mnie i raduje reklama Giulii izraelska bodajże ' [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo Giulia - last Chance to DRIVE ! " ) , ale mam szczęście żyć w warunkach gdzie jeszcze można pojeździć - po prostu jeździć swobodnie. Ale czasem przebywając w aglomeracjach, czy przemieszczając się autostradami (niby to jazda, ale bardziej przemieszczanie) - wcale się nie dziwię pewnym kierunkom w "motoryzacji" i temu że to one stają się _najważniejsze_ właśnie. I powiem szczerze, przewrotnie bo akurat uwielbiam aktywnie prowadzić , większe wrażenie (jeśli tak w 90% ktoś użytkuje auto) robi na mnie samoprowadzące się Infiniti Q50 z jego skomputeryzowanym wnętrzem i świetnym (tak tak - do jego zastosowań) drive by wire, niż cudna trakcyjnie Giulia. To pierwsze wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego prowadzenia - do tego są inne narzędzia samochodowe po prostu niż sedany klasy średniej/wyższej czy jak tam się klasyfikują Q50 i Giulia.

    A tak BTW co jest w aucie najważniejsze - starzy, mądrzy ludzie mówią jednoznacznie - serwis. A że się starzeję, to się przychylam do tego w miarę zbierania różnych doświadczeń. A AR to szczególnie dotyczy. Zresztą każdego wozu niszowego z nietypowymi rozwiązaniami.
    Nie no, miej proporcje.

    Mój przyjaciel od grudnia jeździ mietkiem gle. Marka premium, się nie psująca. I wyobraź sobie, że dwa tygodnie w serwisie stał, bo nie chciała się uruchomić. Do tego kilka innych wizyt związanych z pierdołami. Dobrze, że na Ciebie andrzeju nie trafiło, bo byś się pewnie na życie targnął przygnieciony rozmiarem tragedii...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #14124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Zwróciliście może uwagę, jak mocno spadła częstotliwość pojawiania się nowych tematów dotyczących usterek na Alfaowners oraz Giuliaforums po kilku aktualizacjach softu?
    Nawet kretyńskie, clickbaitowe artykuły na Jalopnik (nie został zaproszony na premierę) dziwnie ustały. Czyżby auto nie było tak zawodne, jak pierwotnie zakładali?
    Przede wszystkim od czasu Gali'ego i warsawdrive nie ma nic o Q - a więc coś jednak te update'y przyniosły.

  5. #14125
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Nie no, miej proporcje.

    Mój przyjaciel od grudnia jeździ mietkiem gle. Marka premium, się nie psująca. I wyobraź sobie, że dwa tygodnie w serwisie stał, bo nie chciała się uruchomić. Do tego kilka innych wizyt związanych z pierdołami.
    Spoko. Ja natomiast odebrałem Mazdę z salonu i pierwsza akcja serwisowa dotknie mnie w tym miesiącu - prawie 3 lata po zakupie. Zero, powtarzam, zero usterek mechanicznych, elektrycznych czy oprogramowania. I nic w stylu "podobno jakaś akcja była, dowiedz się jak Ci nie działa...", tylko porządnie list od Mazda PL, zaproszenie do ASO... przypominam, auto dla ludu, żadne premium

    Ja wiem, im bardziej auto skomplikowane, tym więcej do popsucia. Ale Panowie - grzanie lusterek, foteli, elektryczne ustawienia, klima dwustrefowa, monitoring martwego pola czy automatyczne zatrzymanie przed przeszkodą też mam... i działa

    Podsumowując - tragedii nie ma, ale drobne usterki występują. Najważniejsze żeby serwis i obsługa klienta stanęły na wysokości zadania
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #14126
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Nie no, miej proporcje.

    Mój przyjaciel od grudnia jeździ mietkiem gle. Marka premium, się nie psująca. I wyobraź sobie, że dwa tygodnie w serwisie stał, bo nie chciała się uruchomić. Do tego kilka innych wizyt związanych z pierdołami. Dobrze, że na Ciebie andrzeju nie trafiło, bo byś się pewnie na życie targnął przygnieciony rozmiarem tragedii...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    To nie są sprawy które "trafiają" , tylko które się wybiera.

  7. #14127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Tomaz
    Auto kupilem w ganinex w Katowicach i bardzo fajnie to przebiegało. Negocjacje cenowe, ogarnianie finansowania, odbiór też sympatycznie, winko w prezencie i bagażnik dachowy. Serwis w adf wroclaw. Fca przysłało list z prośbą o kontakt tel z preferowanym serwisem. Zadzwoniłem do adf, umówiłem termin podając nr wezwania serwisowego. Miły pan zapytał czy mam co robić w czasie serwisu bo mogę sobie wziąść zastępczaka jak potrzebuję i umilić sobie czas na mieście. Podstawili abartha 500, 180km. Auto gotowe po zadeklarowanym czasie i nie robili problemu jak jeszcze dwie godziny zabawiliśmy na mieście. Jak dla mnie bardzo przyzwoicie. Nie wiem co ma być bardziej premium w zakupie i serwisie auta. Nie czuję potrzeby dowartościowywania się teatrzykiem odgrywanym na okoliczność bycia klientem. To co dostaje od fca, niczym nie odbiega od usługi jaką miałem w mercedesie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 09-11-2017 o 14:58

  8. #14128
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To co opisujesz to brzmi bardzo przyzwoicie. Fajnie jakby to była reguła, a nie losowanie.

  9. #14129
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Moje doswiadczenie z Sobieslaw Zasada rowniez bardzo pozytwyne. Bardzo profesjonalny zespol, negocjacje cenowe czy w koncu przygotowana oferta jak najbardziej spelniajaca moje oczekiwania. Kazda rozmowa telefoniczna na wysokim poziomie, na pytania dostawalem bardzo sprawne odpowiedzi. Widac, ze sprzedawcy znaja sie na rzeczy i sa bardzo dobrze zaznajomieni z produktem. W serwisie auto bylo raz - na aktualizacje oprogramowania. Oczywiscie kawa podczas kilkuminutowego oczekiwania a nastepnie bardzo sprawnie samochod zastepczy ( Jeep ). Do tego wszystkiego juz dlugo po zakupie dostaje telefon, ze maja Alfe Q i czy nie chce przetestowac. Oczywiscie banan na twarzy za udostepnienie na ponad godzine Giuli Q. Doswiadczenie nawet lepsze niz to z salonu BMW.

  10. #14130
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Bardzo fajnie, że tak byliście obsłużeni. Ganninex - już nie raz słyszałem dobre opinie, Zasada jak opisujecie pełna klasa.
    Piszcie takie wrażenia, żeby było z obu stron - bo sfrustrowani ci co wtopili opisują i powinna być przeciwwaga. Dopiero co czytałem wpis gościa, który otrzymał Giulię niezgodną ze specyfikacją... pomyłka systemu. Po czym usłyszał, że nie da się tego dołożyć.
    Że co???
    To chyba powinien dostać inne auto? w końcu zapłacił za to, co ma wyspecyfikowane... przykre, że takie wtopy się zdarzają

    Także piszcie też pozytywy, bo potem ludzie (ja też) sobie złe opinie wyrabiają. Ja byłem tylko na próbnej i obsługa była klasa Ale to tylko próbna.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory