Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14211
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    To czy giulia okaze sie najlepszym autem alfy od 40lat pokaza slupki sprzedazy-156 niewatpliwie byla pod wzgledem sprzedazy hitem w latach 90 i gdyby to giulia powtorzyla byloby naprawde milo.
    To czy samochod jest udany czy nie sprowadzasz do ilosci sprzedanych sztuk? Jesli to jest twoj wyznacznik to gratulacje. A nie wybacz, drugim jest to czy sie podoba kolegom i jak bardzo szpanerski jest.

  2. #14212
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Fakt, 2km/h, mój błąd. Ale musisz przyznać, że jak na zwykły kompakt świetnie sobie Mazda radzi, wystarczy porównać do A3 na przykład - oba modele przeszły test przy 76, ale Audi przy 77 wylatuje w kosmos, a Mazda przy 80 wywala jeden pachołek, tak jak Giulia przy 82.
    Porównaj sobie to np. do BMW 4 Gran Coupe, które przechodzi przy 75, a przy 78 zachowuje się jak Mazda przy 80 i Giulia przy 82
    Szkoda że nie ma testu Giulietty dla porównania.
    Miałem kiedyś auto, które w teście łosia biło porsche szkoda, że poza tym nie prowadziło się jakoś rewelacyjnie Mazdą 3 miałem okazje pojeździć, i prowadziła sie jak tapczan na kołach, o czym my tu rozmawiamy wybraliscie sobie jeden test, i na jego podstawie usiłujecie porównać dwa auta?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #14213
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i prowadziła sie jak tapczan na kołach
    ???
    chyba jeździliśmy dwoma różnymi autami, sorry, nie ogarniam - jeżeli Mazda 3 prowadzi się jak tapczan wg ciebie, to o czym my tu rozmawiamy?

    ale mieliśmy nie offtopować - wypowiadamy się o Giulii, zapomniałeś?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #14214
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    ???
    chyba jeździliśmy dwoma różnymi autami, sorry, nie ogarniam - jeżeli Mazda 3 prowadzi się jak tapczan wg ciebie, to o czym my tu rozmawiamy?

    ale mieliśmy nie offtopować - wypowiadamy się o Giulii, zapomniałeś?
    Pojecie "dobrze sie prowadzi" to pojecie bardzo wzgledne dla mnie dramat, zero wyczucia, resoruje jak pileczka ping pongowa, odmawia posluszenstwa przy pierwszych oznakach podsterownosci. Strasznie sie odczuwa wysoki srodek ciezkosci.

    Jezdzilem nowka sztuka, i to dosc wolno, bo na dotarciu byla. Przy dynamiczniejszej jezdzie pewnie bym wysiadl i uciekl [emoji14]

    Generalnie taki standard w tej klasie, chociaz focusem mi sie duzo, duzo lepiej jezdzilo, i analogicznie mondeo w segmencie D.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 13-11-2017 o 11:15
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #14215
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    resoruje jak pileczka ping pongowa
    Zdecyduj się czy piłeczka, czy kanapa na kołach, bo to IMO dwa przeciwne bieguny?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    odmawia posluszenstwa przy pierwszych oznakach podsterownosci
    Zdaje się że w przednim napędzie jak już dopuścisz do podsterowności to za wiele opcji nie masz? Tylko lekkie odpuszczenie steru i gazu pomaga, bo na inne akcje już za późno...

    Mniejsza, mi się udaje szybko pomykać i nie mam problemów z dynamiczną jazdą, może mam jakiś dziwny egzemplarz
    Aha poczytaj sobie Zeperfs, porównanie z Giuliettą 170KM na torze: Mazda 1'49"30 vs Giulietta 1'51"60.
    Julka ma więcej KM, więcej Nm, a jednak wolniej pojechała. Ciekawe jak się prowadzi, skoro Mazda to dramat

    Dobra Panowie, skoro już ustaliliśmy, że Mazda to zło popiszcie teraz coś innego, bo już nudne jest to udowadnianie że to auto nie jest wielbłądem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #14216
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zdecyduj się czy piłeczka, czy kanapa na kołach, bo to IMO dwa przeciwne bieguny? [emoji14]

    Aha poczytaj sobie Zeperfs, porównanie z Giuliettą 170KM na torze: Mazda 1'49"30 vs Giulietta 1'51"60.
    Tapczan to tez okreslenie mocno relatywne, dla kazdego oznacza co innego. Dla mnie co innego tapczan a co innego kanapa

    A zdajesz sobie sprawe skad sa te dane na zeperfs? [emoji14] przeciez to nie ma zadnej wartosci porownawczej ja rozumiem, ze kazdy chwali swoje, kazdy wyrzuca testy, wartosci, zrodla korzystne dla swojej tezy, ale zachowajmy chociaz troche zdrowego rozsadku

    Jak nie, to zaraz zaczne opowiadac, jak to moj stary citroen xantia w tescie losia objezdzal prawie wszystko, co jezdzilo jest najlepiej prowadzacym sie autem na swiecie. Swojego czasu nawet myslalem, ze to auto bardzo dobrze sie prowadzi i chwalilem sie tym testem gdzie sie da. Z perspektywy obecnego doswiadczenia jednak nie, wcale sie swietnie nie prowadzilo [emoji14] po prostu wtedy chwalilem swoje, tak jak wy robicie to teraz [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #14217
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A zdajesz sobie sprawe skad sa te dane na zeperfs? [notranslate]Alfa[/notranslate] Giulia- 2015 przeciez to nie ma zadnej wartosci porownawczej
    Po części masz rację. Po części
    Ponieważ idąc tym tropem porównanie danych z testów łosia stronę czy dwie wcześniej też nie jest miarodajne, bo nikt nie pisał jakie opony mają testowane auta, jaka temp. była nawierzchni, wilgotność powietrza i nawierzchni i milion innych czynników. Także dane na zeperfs są tak samo poglądowe jak zajebiaszczy wynik Giulii w teście łosia
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #14218
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Ale to nawet nie chodzi o dokladnie takie same warunki, oponh i pierdoly [emoji14] po prostu to tylko jeden konretny scenariusz, ktory nijak sie ma do calolsztaltu osiagow. Sprawdzilem teraz na szybkl, to wedlug wiki moja stara xantia nadal trzyma rekord. I co z tego, jak w zime to auto tak rylo przodem, ze dwa razy nim w rowie wyladowalem? hydropneumatyczne zawieszenie wtedy moze nie sprawdzalo sie na drodze, ale przy wyjezdzaniu z rowu juz bylo bardzo przydatne

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #14219
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak, już wszystko inne poza Alfami ląduje po rowach tak się źle prowadzi, a nic innego poza nimi przez entuzjastów dobrego prowadzenia i skutecznej i szybkiej jazdy nie jest wybierane. Co do tej drugiej części to w realu jakoś jest raczej odwrotnie póki co. Zobaczymy co Giulie zmienią.

    (BTW przeciw podsterowności sprytny, genialny w swej idei pomagacz się pojawił, nie powiem u którego producenta ;-) - delikatnie odejmuje gaz przy początku zakrętu - dociąża przód auta. Czyli robi to za kierowcę, co robi intuicyjnie każdy kierowca troszkę bardziej podszkolony. A że jeździ jednak większość nie rozważających transferu masy, koła przyczepności opony itd., to bardzo sprytne rozwiązanie. Drobnymi kroczkami, powoli...

    Aha, nazywa się G-Vectoring.

  10. #14220
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Aha, nazywa się G-Vectoring.
    Niech zgadnę (trochę oszukuję, bo wiem), Mazda?



    A nie chcielibyście sobie chłopcy otworzyć nowego tematu, albo i forum "Mazdamaniacy"?

    Marnujecie się tutaj. Naprawdę.
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory