Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14381
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Dźwięk to oczywiście świetny dodatek potęgujący wrażenia z jazdy. Ale co mi z tego jak samochód jest wolny, nie trzyma się zakrętów? Np tak Jeep SRT, na prostej szybki, brzmi tak, że dostajecie orgazmu ale tylko tyle.
    Ja to inaczej widzę. Dla mnie dźwięk silnika jest o tyle istotny, że cieszysz się z jego obecności nawet podczas pospolitego ruszania spod świateł. Świetne prowadzenie i cudowne wchodzenie w zakręty to gadka na kawę i błysk przed znajomymi, większość ludzi nie wykorzysta nawet ułamka przyczepności. To sprawdza się ludziom którzy bywają na trackdayach. Dlatego niektórzy mogą woleć dźwięk i gang silnika niż o xx procent lepsze prowadzenie.

  2. #14382
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Dla mnie dźwięk silnika jest o tyle istotny, że cieszysz się z jego obecności nawet podczas pospolitego ruszania spod świateł. Świetne prowadzenie i cudowne wchodzenie w zakręty to gadka na kawę i błysk przed znajomymi, większość ludzi nie wykorzysta nawet ułamka przyczepności. To sprawdza się ludziom którzy bywają na trackdayach. Dlatego niektórzy mogą woleć dźwięk i gang silnika niż o xx procent lepsze prowadzenie.
    Dużo w tym prawdy
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #14383
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ja to inaczej widzę. Dla mnie dźwięk silnika jest o tyle istotny, że cieszysz się z jego obecności nawet podczas pospolitego ruszania spod świateł. Świetne prowadzenie i cudowne wchodzenie w zakręty to gadka na kawę i błysk przed znajomymi, większość ludzi nie wykorzysta nawet ułamka przyczepności. To sprawdza się ludziom którzy bywają na trackdayach. Dlatego niektórzy mogą woleć dźwięk i gang silnika niż o xx procent lepsze prowadzenie.
    Gadka na kawę i błysk przed znajomymi? Tym jest świetne prowadzenie i w wrażanie z jazdy dla Ciebie? Czy ty żartujesz? Doskonałym przykładem są amerykańskie samochody z ogromnymi silnikami ale zarazem małą mocą, które jak widzą zakręt to stają dęba albo jadą na wprost ale za to brzmienie silnika piękne. No wiadomo przecież to jest o wiele ważniejsze niż całkowita charakterystyka samochodu plus oczywiście 25l/100km. Ale to jest wszystko subiektywne. Ja się cieszę z czegoś innego a ty możesz z czegoś innego. Dla mnie to po prostu alogiczne a wręcz idiotyczne.

    Poza tym mówimy nie tylko o dźwięku silnika ale również o charakterystyce. Masz wiele samochodów z czwórką, które brzmią bardzo dobrze - Alpina, Alfa 4C.

    Ale wiadomo lepiej mieć samochód z przednim napędem i V6 pod maską tylko dla tego, że lepiej brzmi... Jeszcze ten błysk przed znajomymi - jest właśnie odwrotnie. Tutaj większe znaczenie ma dźwięk a nie charakterystyka całego samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Garraty ; 22-12-2017 o 15:52

  4. #14384
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Panowie, nie ma też co przesadzać w drugą stronę. Jakieś tam brzmienie jest, jak dla mnie całkiem przyjemne, chociaż wiadomo chciałoby się więcej.
    Giulia i tak nie brzmi najgorzej wśród 4 cylindrowych motorów, według mnie jest całkiem dobrze, a porównując z czterema cylindrami BMW czy Audi to chyba najlepiej.

    Veloce
    https://www.youtube.com/watch?v=qWcL2mYvt-8

    BMW 330i
    https://www.youtube.com/watch?v=yaAo05sNyQ4

    A4 252
    https://www.youtube.com/watch?v=cfrL5IsktsM

  5. #14385
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Widzieliście nowego Alpine A110? Silnik 4 cylindry, 1.8l, waga 1080 kg! Brzmi cudownie, niejeden V6 sie chowa ( a taki sztuczny jak ze Stingera to już w ogóle ), samochód przyśpiesza do 100 w 4.5 sek. Wybaczcie ale charakterystyka czy dźwięk silnika to nie wszystko ale właśnie to jak się samochód prowadzi, jak się klei drogi, jak przyśpiesza. Dźwięk to oczywiście świetny dodatek potęgujący wrażenia z jazdy. Ale co mi z tego jak samochód jest wolny, nie trzyma się zakrętów? Np tak Jeep SRT, na prostej szybki, brzmi tak, że dostajecie orgazmu ale tylko tyle.

    https://www.youtube.com/watch?v=FuCCpaI6y-k

    https://www.youtube.com/watch?v=4aCPgy-T9EA
    Serio? Przyspieszenie do setki i prowadzenie definiują auto czy jest fajne? Czyli Alfa 8C 2300 musi być strasznie beznadziejnym autem, bo pewnie prowadzi się gorzej niż Fiat Punto i wyciąga marne 180 km/h...

    Potem naśmiewasz się z amerykańskich samochodów które mają dużą moc i słabo się prowadzą. Fakt, kiedyś tak było ale teraz całkiem sporo się pozmieniało... Spójrz na czasy Cadillaca CTS-V, Camaro ZL1, Vipera, Corvetty itd. Oczywiście są to sportowe auta które powinny się dobrze prowadzić, no ale chyba nikt normalny nie będzie też jeździł Dodgem Ramem z zawrotną prędkością po zakrętach...

    Zauważam że właściciele Giulii na tym forum strasznie zaciekle bronią swoich samochodów - ludzie, pokażcie trochę dystansu Tak, to jest ogólnie dobry samochód który może konkurować z niemiecką konkurencją, ale nie każdemu się on musi podobać(chociażby wizualnie). Zrozumcie też że niektórzy mają gdzieś ten tylny napęd w aucie na co dzień, te magiczne 5s do setki i czas na Nurburgringu. Dla niektórych (chociażby)alfistów liczy się co innego

    Pozdrawiam - właściciel zwykłej 156 Sportwagon z ciężkim V6 z przodu, napędem na przód i ryczącym wydechem

  6. #14386
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Zauważam że właściciele Giulii na tym forum strasznie zaciekle bronią swoich samochodów - ludzie, pokażcie trochę dystansu [emoji6] Tak, to jest ogólnie dobry samochód który może konkurować z niemiecką konkurencją, ale nie każdemu się on musi podobać(chociażby wizualnie). Zrozumcie też że niektórzy mają gdzieś ten tylny napęd w aucie na co dzień, te magiczne 5s do setki i czas na Nurburgringu. Dla niektórych (chociażby)alfistów liczy się co innego [emoji4]


    Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia, jaki to nietrafiony w gusta rynku a zwłaszcza w gusta alfisti model, mają właściciele leciwych alf. Kupili by ale: i tu zaczyna się lista powodów racjonalizujących to, że auta nie kupują.
    Wydaje mi się, że jak sie hajs zacznie zgadzać i będzie już ok na używaną giulię, to zapomną o tych wszelkich „niedogodnościach” wstrzymujących od zakupu.
    Okażcie trochę cierpliwości ;p


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 22-12-2017 o 16:44

  7. #14387
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    He,he , Azalgo dobrze to ujął. V6 w samochodzie do codziennej jazdy - a takim jest Giulia Veloce- nie ma sensu zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym. W Giulii Q pasuje jak ulał , bo samochód kosztuje już odpowiednie pieniądze a dużo się tego nie sprzeda. Busso też pasuje do starej, zadbanej Alfy do weekendowych przejażdżek ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie używał takiego wozu do jazdy na codzień.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #14388
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Wydaje mi się, że jak sie hajs zacznie zgadzać i będzie już ok na używaną giulię, to zapomną o tych wszelkich „niedogodnościach” wstrzymujących od zakupu.
    To źle ci się wydaje, a przynajmniej nie dotyczy to wszystkich. Jak mi się hajs zacznie zgadzać, to po 166 V6 przyjdzie pora na V8, zapewne w nadwoziu Mustang. Nowy w wersji V8 420KM jest o zgrozo tańszy od Veloce R4 280KM

    Właściciele Giulii, okażcie trochę zrozumienia i otwartości
    To jest naprawdę świetne auto, niestety wraz z nowoczesnością przyszły też nowoczesne silniki, które nie wszystkim przypadają do gustu.
    Pamiętacie jak wychodziła nowa Brera?
    Zestawiali ją wtedy z Niemcami które z R4 turbo i miały lepsze osiągi. Był nawet taki fajny test w Top Gear. Ale Alfa miała brzmienie V6 i design, którego tamtym brakowało. I moje serce mówiło "Brera, kit z osiągami". Cuore Sportivo każdy rozumie wg siebie: dla jednych to osiągi i czysty sport, dla innych emocje.

    Garraty: w jeździe V6 na co dzień przy każdym ruszeniu spod świateł fajnie mi bulgocze pod maską i mnie to cieszy. Ot taka "mała rzecz", jak śpiewa Sylwia Grzeszczak. Powiedz, jak często w takiej jeździe możesz wykorzystać tą znakomitą trakcję i cudowne wchodzenie w zakręty? W tych korkach codziennych?
    Nie neguj, że ktoś woli inaczej.

    Dobre V6 w cenie do 250tys. pogodziłoby nas wszystkich, ale go nie ma i pewnie nie będzie...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #14389
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Zauważam że właściciele Giulii na tym forum strasznie zaciekle bronią swoich samochodów - ludzie, pokażcie trochę dystansu [emoji6] Tak, to jest ogólnie dobry samochód który może konkurować z niemiecką konkurencją, ale nie każdemu się on musi podobać(chociażby wizualnie). Zrozumcie też że niektórzy mają gdzieś ten tylny napęd w aucie na co dzień, te magiczne 5s do setki i czas na Nurburgringu. Dla niektórych (chociażby)alfistów liczy się co innego [emoji4]


    Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia, jaki to nietrafiony w gusta rynku a zwłaszcza w gusta alfisti model, mają właściciele leciwych alf. Kupili by ale: i tu zaczyna się lista powodów racjonalizujących to, że auta nie kupują.
    Wydaje mi się, że jak sie hajs zacznie zgadzać i będzie już ok na używaną giulię, to zapomną o tych wszelkich „niedogodnościach” wstrzymujących od zakupu.
    Okażcie trochę cierpliwości ;p


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

    No, jak ktoś nieprzekonany ma kupić (czy tam wypożyczać raczej, bo mało kto kupuje) - po to żeby się przekonać ? wbrew sobie ? pokrętne dosyć by to było, lub głupie po prostu.

    Aha, i kieeedyś jakoś miałem wrażenie, że Alfisti odróżniali się trochę od gawiedzi, poza spotkaniami w serwisach, tym, że o takich przyziemnościach jak "hajs" , po łebkach ocenianie co kto może , czego nie może kupić nie mówili głośno (bo choćby wiedzieli, że to bardzo złudne ocenianianie i że kupić to każdy głupi potrafi) , tak jak i o kupce i siku. Jakieś to takie mało eleganckie bardzo delikatnie mówiąc.

    Co do właściwości drogowych prowadzenia vs oddech dużej pojemności wolnossącej , jednak drogowy użytek pierwszego nie wykorzysta, choć oczywiście jest przyjemne i wyczuwalne także na co dzień gdy się zdarzy bardziej aktywnie pusty odcinek drogi trafić, drugie cieszy w szerszym zakresie, od odpalenia, ba nawet w korku. Wszystko do swoich zadań. Choć Vki Vkom nierówne , tak 6 jak i 8 cylindrowe. Tu akurat Włosi potrafią poruszyć wnętrzności i postawić włosy na skórze. (edit : nie byłbym sobą - gdy działają ;-) )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    He,he , Azalgo dobrze to ujął. V6 w samochodzie do codziennej jazdy - a takim jest Giulia Veloce- nie ma sensu zarówno pod względem ekonomicznym jak i ekologicznym. W Giulii Q pasuje jak ulał , bo samochód kosztuje już odpowiednie pieniądze a dużo się tego nie sprzeda. Busso też pasuje do starej, zadbanej Alfy do weekendowych przejażdżek ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie używał takiego wozu do jazdy na codzień.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A dlaczegóż to ? wtedy właśnie ma sens, po co przyjemności ograniczać ? jak już schodzi na ekonomię - zamiast za bzdety elektryczne i finansistom płacić, zdecydowanie wolę przepalać benzynę i płacić mechanikom już nielicznym, którzy gotowi podtrzymywać przy życiu takie silniki.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 22-12-2017 o 17:15

  10. #14390
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Ja zamiast V6 w veloce widziałbym raczej R5, nie jest dużo cięższy a dźwięk takiego silnika jest niesamowicie rasowy. 2.4 turbo R5 (benzyna oczywiście) to byłby dopiero unikat w klasie. (Tak wiem, w rs3 jest podobny silnik ale to inny segment)

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory