Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14581
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    NIe żałuj na pakiet komfort - za głupie 900zł a masz szybę chroniącą przed promieniami słonecznymi i trochę innych drobiazgów:
    Pakiet "Komfort" (384+57J+693+6NT+83X+RSX)
    • system AQS z chłodzonym schowkiem w desce rozdzielczej (384)
    • przednia szyba pokryta filmem chroniącym przed promieniami słonecznymi (57J)
    • nawiew klimatyzacji na tylną kanapę (693)
    • przedni schowek chłodzony (6NT)
    • tylny port usb znajdujący się pod tylnym nawiewem (83X)
    • dodatkowy port usb na konsoli środkowej (RSX)

    Do tego jak dla mnie łopatki do zmiany biegów to mus - to wyjątkowa sprawa w Giulia/Stelvio - coś czego w takiej jakości wykonania nie ma nawet w wielu autach sportowych/luksusowych.

    Weź składaną/dzieloną tylną kanapę, w business to dopłata 1200zł, w Super 0zł ale trzeba wybrać że taką chcesz!

    Ja bym też brał chociaż wewnętrzne lusterko fotochromatyczne (500zł).

    Na specyfikacje aut ze stocku uważaj, bo na allegro/otomoto jest kupa błędów w ogłoszeniach które czasem widać gołym okiem porównując zdjęcia z opisem.

    Jak weźmiesz wersję business to możesz sobie brać auto do produkcji, bo cena tych ze stocku nie będzie niższa, albo będzie bardzo nieznacznie niższa, a wybierzesz sobie kolor, felg (jeśli ma być budżetowo to może 17" wzór 433 - jest przynajmniej "alfowy") i wszystko inne pod siebie.

    Przy budżetowych konfiguracjach ja bym zostawał przy oryginalnych siedzeniach(tapicerkach), skóry poza sportowymi są słabe (nie trzymają szczególnie siedzisko) a kosztują sporo, natomiast materiałowe jak i super z materiałem przez środek przynajmniej oporuje i się nie lata sie po siedzeniu (a w Giuli to ważne bo w niej łatwiej o większe przeciążenia/siły odśrodkowe ze względu na wspaniałą trakcję/zwinność/zawieszenie itp).

    za te pieniądze z wyposażeniem nie poszalejesz jednak. nie wiem czy kamerka jest taka ważna w Giuli (w Stelvio tak, bo tam jest wysoko szyba i jest bardzo mała), poza tym kamerka ma mały wyświetlacz i jest marnej jakości, więc może to sobie odpuść?
    za jakieś 141tyś masz business (czyli Giulia + xenon 35W z AFS + navi mała + czujniki PDC tył + lusterka składane, to teraz chyba 129tyś w 2.0 200HP) do tego felgi 17" i właśnie elektryczne fotele (choć nie wiem czy da się je wziąść bez skóry). Pytanie co z lakierem, bo wszystko inne niż Alfa Rosso to dopłaty (1800/4000).

    Jeśli miałbyś brać Super to w tych pieniądzach raczej coś z wyprzedaży/demo, tam można znaleźć fajne konfiguracje czasem za 40-60tyś taniej (Business to Giulia z rabatem o ile pamiętam ok 30tyś).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nie ma jeszcze danych za grudzien z Europy, będzie na koniec miesiąca jakoś.

    Jak na razie:
    EU - 22 990 szt
    US - 8 870 szt (cały rok już)

    Razem 31 860 szt
    czyli dojdzie ok 2tyś z EU za grudzień, plus inne rynki z których w ogóle nie mamy danych (RPA, Australia, Chiny, Izrael).
    Szału póki co nie ma, bo 159 potrafiła się sprzedawać w ilościach ok 60tyś/rok w samej Europie (lata 2006i 2007, potem już było mniej)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #14582
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew. Poszperam po forum, nawet nie wiedziałem, że są tu takie smaczki jak dzienniki użytkowników Jeżeli chodzi o to, co znalazłem to opieram się też na stronie Alfy Romeo i wykazie samochodów znajdujących się u Dealerów. Z takich przystępnych cenowo sztuk znalazłem np taką Giulię Super: http://stock.alfaromeo.pl/47210/alfa...opened=0&adv=0

    Całkiem fajna specyfikacja i dobra cena, możliwe że jeszcze do uzyskania mógłby być wyższy rabat, niema niestety łopatek przy kierownicy. Zobaczę co będzie się pojawiało u dealerów, odwiedzę może parę salonów i wyślę zapytania, zobaczymy. Zorientuję się jak wygląda sprawa zamawiania samochodu z fabryki i jak to wychodzi z kosztami.

  3. #14583
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    https://www.zasadaauto.pl/samochody-osobowe/alfa-romeo/

    Zobacz jeszcze tutaj czy jest cos co Cie interesuje. Kupowalem u nich i polecam. Porfesjonalne podejscie i mozna fajna znizke dostac

  4. #14584
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.75 TBI TI
    Postów
    93

    Domyślnie

    Potwierdzam, w Krakowie teraz robią chyba jedne z najlepszych cen w PL. Jeździłem wszystkimi autami, które bierzesz pod uwagę i osobiście zastanawiałbym się pomiędzy Superbem, a Giulią (oczywiście z naciskiem na Giulię, ale pomiędzy nimi decydują już indywidualne preferencje każdego kierowcy). Mercedesa i Opla odpuść. Insignia jest ogólnie fatalna, a w Mercedesie jakość materiałów i montażu pozostawia wiele do życzenia, do tego jeździ przeciętnie

  5. #14585
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    https://www.zasadaauto.pl/samochody-osobowe/alfa-romeo/

    Zobacz jeszcze tutaj czy jest cos co Cie interesuje. Kupowalem u nich i polecam. Porfesjonalne podejscie i mozna fajna znizke dostac
    Już przeglądam, dziękuję za link

    Garraty, właśnie przeczytałem wątek poświęconej Pańskiej Giuli Veloce, wspaniałe auto, gratuluję! Bardzo dobrze brzmi z akcesoryjnym wydechem.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 17-01-2018 o 12:48

  6. #14586
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Są dane sprzedaży w Polsce - 1185 szt:
    Gulia 437
    Giulietta 378
    Stelvio 295
    75 szt to Mito i 4C

  7. #14587
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Całkiem nieźle. Szkoda, że reszta Europy nie popiera naszego entuzjazmu nowymi modelami Alfy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #14588
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinni zainwestować w agresywną reklamę. Za mało o niej słychu i widu.

  9. #14589
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Całkiem nieźle. Szkoda, że reszta Europy nie popiera naszego entuzjazmu nowymi modelami Alfy.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    chyba coś źle wykonałeś szacunkowe wyliczenia - z danych wychodzi że kupiliśmy ok 2% sprzedanych w Europie Giuli i Stelvio - trochę mało jak na jakieś 7% populacji z jakiej to liczą (28 państw, powiedzmy pi razy drzwi 500mln) - kupiliśmy 3.5 raza mniej per capita niż średnia europejska, to mniej więcej odzwierciedla ile razy mniej zarabiamy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #14590
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Bardzo słabo.
    Dla przykładu 2 fenomeny polskiego rynku:
    Volvo XC60 4966
    BMW 5 3068

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory