Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14941
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Astra V 1.4 150KM to akurat solidnie oszukuje jeśli chodzi o wyświetlane spalanie Ostatnio mam okazję sporo taką jeździć i przy 160km/h na tempomacie komputer pokazuje średnie 8,5-9 a spod dystrybutora wychodzi 10,5-11 (w zależności od warunków). Przy trasie Wawa-Szczecin-Wawa 2,5 zbiornika poszło.

  2. #14942
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Podany wynik jest wyliczony z tankowania ale z komputera był zbliżony - teraz nie pamiętam czy niższy czy wyższy, ale w sumie dający podstawy aby stwierdzić, że było ok. 8,5/100 . Na tyle często jeździmy tą trasą i tymi autami, że wyniki można stawiać obok siebie. Największe różnice wynikają z czegoś innego: ta sama trasa, jadę Giulią, wjeżdżam do Warszawy od strony Łodzi, komputer pokazuje mi, że mogę jeszcze przejechać ok. 60 km, rezerwa się świeci na pomarańczowo. Chwila później jest już na czerwono, komunikat o konieczności uzupełnienia paliwa więc tankuję. I wlewam 62 litry, gdzie Giulia ma zbiornik 57 plus rura ok. 4. A przecież jeszcze jadę. Następnym razem, spalanie z kompa takie same, parametry jazdy też (km, średnia prędkość, czas przejazdu itp.) i dojeżdżam praktycznie w to samo miejsce (3 stacje blisko siebie), ale leję na stacji konkurencji i wchodzi 56 l. Inne litry? Stuningowane liczydła? Celowo nie podaję nazw stacji ale obiecałem sobie, że w przyszłości powtórzę to i zobaczymy, czy ponownie na tej jednej mają lepsze dystrybutory, które mniej paliwa mi leją do pełna. Z tego wniosek, że chyba nawet liczenie "z tankowania" nie zawsze będzie miarodajne.

  3. #14943
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Ale jaja Najpierw wszyscy mówią jaka to Alfa sportowa, jakiego to ma ducha, jak to wiele dla niej znaczą właściwości jezdne, jak to Alfa nie idzie z prądem tylko zachowała swoje sportowe korzenie, jak to ważny jest karbonowy wał. A nagle wychodzi fama, że mają wypuścić wersję z silnikiem 1.0 i już zmiana frontu. Alfa dobrze robi, Alfa wie jak się utrzymać na rynku, Alfie jest to potrzebne, super jest silnik 1.0, a 1.3 to już smoczysko jak z Krakowa do Gdańska! Mając to na uwadze moim zdaniem porównanie Alfy z Kią będzie całkowicie na miejscu, będą to bardzo podobne koncerny. Mam nadzieję, że tego nie wprowadzą, byłoby mi żal, że Alfa idzie tak bardzo z prądem i traci swojego ducha...

  4. #14944
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    2.0 litry są strasznie nieefektywne w jeździe miejskiej i stąd spalanie na poziomie 15 litrów jeśli ktoś dużo kręci się miejskiej dżungli. W takich warunkach lepiej sprawdzi się mniejsza jednostka z mocnym turbo.
    Sorry za określenie, ale pitolisz! W Julce, którą tak kochasz, masz właśnie mały silnik z turbo. Wiele razy słyszałem ile toto pali w mieście. Ja mam 2-litrówkę w mojej (jakże nielubianej na tym forum) Maździe i spalanie średnio 2 litry niższe niż ten "mały silnik z turbo". Moc i osiągi podobne.
    Proponuję nie naginać faktów. To że 2-litrówka w Julii potrafi palić jak smok (choć nie zawsze oczywiście) nie znaczy, że wszystkie 2-litrówki na planecie tak mają. Kwestia technologii, programu i priorytetów podczas konstruowania.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #14945
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Statyczny W giuli 1.33 napewno juz niebawem sie pojawi,1.0 mysla nad nim.Pamietajcie Alfa to niedrogie auta.Giulia to tylko segment D.Do prestizu BMW czy Mercedesa jej duzo brakuje.Zaczeli z grubej rury a teraz wprowadzaja slabe wersje by byla sprzedaz.To nie eksluzywne majestatyczne V8 biturbo czy V12 biturbo w BMW 7.Peugeot wprowadza na rynek 508 ktore w srodku jest np ladniejsze od alfy i FCA musi wprowadzac takie odmiany by nie tracic klientow.Bo premium alfa jeszcze dlugo nie bedzie to bardziej usportowiony konkurent peugota,mazdy,opla.Taki troche seat.Audi A8,A7,A6,Q7 czy R8 to jednak wyzsza polka od giuli niestety hehe.JA bym podzielil tak 1 liga rolls,ferrari,bentley 2 liga bmw,mercedes,lexus,jaguar 3 liga vw,opel,alfa,pug 4 liga dacia,fiat.

  6. #14946
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Na szczęście to nie od Ciebie zależy ten podział więc możesz sobie dzielić jak Ci się podoba, tak samo jak możesz mierzyć odległość w kilogramach, tylko nie upieraj się, że na pewno masz rację a wszyscy inni się mylą
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #14947
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ale jaja Najpierw wszyscy mówią jaka to Alfa sportowa, jakiego to ma ducha, jak to wiele dla niej znaczą właściwości jezdne, jak to Alfa nie idzie z prądem tylko zachowała swoje sportowe korzenie, jak to ważny jest karbonowy wał. A nagle wychodzi fama, że mają wypuścić wersję z silnikiem 1.0 i już zmiana frontu. Alfa dobrze robi, Alfa wie jak się utrzymać na rynku, Alfie jest to potrzebne, super jest silnik 1.0, a 1.3 to już smoczysko jak z Krakowa do Gdańska! Mając to na uwadze moim zdaniem porównanie Alfy z Kią będzie całkowicie na miejscu, będą to bardzo podobne koncerny. Mam nadzieję, że tego nie wprowadzą, byłoby mi żal, że Alfa idzie tak bardzo z prądem i traci swojego ducha...
    Dokładnie . To tak, jakby Versace wprowadzał torebki z eko-skóry do Lidla, żeby zwiększyć sprzedaż...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Statyczny W giuli 1.33 napewno juz niebawem sie pojawi,1.0 mysla nad nim.Pamietajcie Alfa to niedrogie auta.Giulia to tylko segment D.Do prestizu BMW czy Mercedesa jej duzo brakuje.Zaczeli z grubej rury a teraz wprowadzaja slabe wersje by byla sprzedaz.To nie eksluzywne majestatyczne V8 biturbo czy V12 biturbo w BMW 7.Peugeot wprowadza na rynek 508 ktore w srodku jest np ladniejsze od alfy i FCA musi wprowadzac takie odmiany by nie tracic klientow.Bo premium alfa jeszcze dlugo nie bedzie to bardziej usportowiony konkurent peugota,mazdy,opla.Taki troche seat.Audi A8,A7,A6,Q7 czy R8 to jednak wyzsza polka od giuli niestety hehe.JA bym podzielil tak 1 liga rolls,ferrari,bentley 2 liga bmw,mercedes,lexus,jaguar 3 liga vw,opel,alfa,pug 4 liga dacia,fiat.
    Nawet nie mam siły tego komentować - jak napisał kolega wyżej - na szczęście to nie Ty dokonujesz takich podziałów .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 11-05-2018 o 07:50
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #14948
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ale jaja Najpierw wszyscy mówią jaka to Alfa sportowa, jakiego to ma ducha, jak to wiele dla niej znaczą właściwości jezdne, jak to Alfa nie idzie z prądem tylko zachowała swoje sportowe korzenie, jak to ważny jest karbonowy wał. A nagle wychodzi fama, że mają wypuścić wersję z silnikiem 1.0 i już zmiana frontu. Alfa dobrze robi, Alfa wie jak się utrzymać na rynku, Alfie jest to potrzebne, super jest silnik 1.0, a 1.3 to już smoczysko jak z Krakowa do Gdańska! Mając to na uwadze moim zdaniem porównanie Alfy z Kią będzie całkowicie na miejscu, będą to bardzo podobne koncerny. Mam nadzieję, że tego nie wprowadzą, byłoby mi żal, że Alfa idzie tak bardzo z prądem i traci swojego ducha...
    Może o to chodziło w tej reklamie "Giulia - Last chance to drive" ? - kupujcie i nie marudźcie, że to tylko nijakbrzmiące r4 2.0 (to w kontekście Kii i jej Vki dla ludu) , bo zaraz będzie r3 1.0 , więc to już ostatnia szansa naprawdę.

    "cześć, o nową Alfą przyjechałeś, ależ ona piękna! a jaki tam motor ? ... że jak ??? ... aha. nie, nie podnoś maski, ekhm., ten, no , muszę lecieć. Ale ładna jest, naprawdę"
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 11-05-2018 o 07:54

  9. #14949
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Sorry za określenie, ale pitolisz! W Julce, którą tak kochasz, masz właśnie mały silnik z turbo. Wiele razy słyszałem ile toto pali w mieście. Ja mam 2-litrówkę w mojej (jakże nielubianej na tym forum) Maździe i spalanie średnio 2 litry niższe niż ten "mały silnik z turbo". Moc i osiągi podobne.
    Proponuję nie naginać faktów. To że 2-litrówka w Julii potrafi palić jak smok (choć nie zawsze oczywiście) nie znaczy, że wszystkie 2-litrówki na planecie tak mają. Kwestia technologii, programu i priorytetów podczas konstruowania.

    Podałem ogólną regułę, jaka obowiązuje w dzisiejszej motoryzacji a ty wyskakujesz z wyjątkiem od tej reguły. Silnikiem, który był projektowany od podstaw pod jak najniższe spalanie ale nie mógł mieć turbo, gdyż w Maździe uznali je za wynalazek szatana. Silnik faktycznie oszczędny ale osiągami nieporównywalnymi z innymi 2 litrówkami na rynku, co więcej odstający momentem obrotowym i elastycznością od mniejszych silników z doładowaniem. Żaden inny producent nie poszedł tą drogą i już nie pójdzie, więc w tej dyskusji Twój post nic nie wnosi.
    Giulia jest samochodem klasy premium i jako taka konkuruje m.in. z BMW 3. W podstawowej wersji jest niestety droższa od niemieckiego konkurenta właśnie dlatego, że nie posiada mniejszego silnika niż 2.0. Wprowadzenie mniejszej jednostki jest więc logicznym posunięciem i nie wpłynie negatywnie na postrzeganie marki, byle nowy silnik był udany i różnił się czymś na plus od wersji montowanych w Fiacie. Nie wierzę natomiast, żeby wprowadzili silnik 1.0 w Giulii, bo to już byłoby przegięcie.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 11-05-2018 o 08:09

  10. #14950
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Nie wiem jak udało Ci się wyliczyć wg danych z forum 2 litrową różnicę w spalaniu w stosunku do Giulietty 1,4 MA Jednego jestem pewien - Twoja Mazda może i ma porównywalne osiągi ale do Alfy 156 2.0 JTS ale na pewno nie Giulietty. To temat jednak na inny wątek.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 11-05-2018 o 08:16

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory