Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14981
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Zgadzam się z tym. To usportowiony sedan klasy średniej. Nawet niezły jak na początek na "odrodzenie" ale z pewnością nie premium.
    Mnie np. nie boli, że jeżdżę klasą średnią

    - - - Updated - - -



    Rozumiem, że na tym forum trzeba wyznawać jedną markę i wypowiadać się tylko pozytywnie?
    Jest różnica pomiędzy krytyką dla krytyki a konstruktywną krytyką. Krytykowanie samochodu, niekoniecznie alfy dlatego, że koledzy mówią tak jest co najmniej z założenia błędne. Mój komentarz był w stosunku do wypowiedzi użytkownika alfons159, który jest ewidentnie wyznawcą niemieckiej myśli technologicznej i to przecież ewidentnie widać w każdym jego poście. Dalej ja mam to daleko w nosie czy Giulia jest autem premium czy nie. Jest jednak tak pozycjonowana i z autami marek premium zestawiana. W jednych dziedzinach z nimi wygrywa w innych przegrywa. Definicja "premium" jeśli chodzi o rynek motoryzacyjny czy niekoniecznie jest przeróżna. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Alfa Romeo Giulia nie jest porównywana ze Skodą, Mazdą czy Seatem tylko z Mercedesem, BMW, Audi, Jaguarem czy Lexusem. Dlatego my sobie możemy gdybać czy jest albo nie.

  2. #14982
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,805

    Domyślnie

    Jest tak zestawiana bo posiada najważniejsze cechy pojazdu z segmentu premium - dobre osiągi, napęd ma tył, dobre prowadzenie, jednocześnie zwarta sylwetka w której walory użytkowe są drugorzędne. Typowy sedan premium.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #14983
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    ciekawe że we wszystkich zagranicznych testach na YT bez wyjątku europejscy dziennikarze kwalifikują auto jako premium a w USA jako luxury sports sedan. nie bardzo też się czepiają drobiazgów czy paru braków w wyposażeniu, raczej w znakomitej większości recenzje są dość pochlebne - co najwyżej powiedzą coś w stylu że infotainment jest OK ale gorszy niż w BMW czy Audi. co do biadolenia o ewentualnej wersji Giulii z silnikiem 1.3T, cóż, ja bym nie kupił, ale niech sobie będzie, nie przeszkadza mi to. BMW 3 też ma wersję z 1.5 i to 3 cylindrowym o ile się nie mylę - napędza trochę sprzedaż, niższa cena zachęca do wizyty w salnoie, a na końcu i tak większość tych co przyszli po silniczek od kosiarki jednak wysupła grosz i weźmie 2.0T.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14984
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ma ktoś Giulie w wynajmie długoterminowym?

  5. #14985
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Best Compact Luxury Sports Sedan, In a Big Test comparison of eight premium sedans, the Giulia came out on top:
    http://www.motortrend.com/cars/alfa-...60-comparison/

    Amerykański Insurance Institute for Highway Safety, czyli IIHS (Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego) przyznał sedanowi klasy Premium - Alfie Romeo Giulia - wysoką ocenę "Top Safety Pick+ (TSP+):
    https://moto.wp.pl/alfa-romeo-giulia...3934674921089a

    As our reigning Best Luxury Car under $80,000, it’s hard to go past the Giulia Super in what it offers; a sporting, stylish and well-equipped luxury sedan that is fun to drive:
    https://www.drive.com.au/new-car-rev...-review-117449

    THE ALFA ROMEO GIULIA: AN ITALIAN LUXURY SEDAN FOR THE ASPIRATIONAL EXECUTIVE
    http://alisterpaine.com/2018/03/22/t...nal-executive/

    With only one bodytype available and few months after its official introduction, the new Alfa Romeo Giulia has already entered the European premium midsize
    http://www.jato.com/alfa-giulia-alre...-midsize-cars/

    Nie chce mi sie wiecej szukac...

  6. #14986
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Ma ktoś Giulie w wynajmie długoterminowym?
    Ja mam.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #14987
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Garraty alfa 156 tez byla porownywana z e46,a4 b5 i z xtype.Nic to nie zmienia....phateon tez byl porownywany z S,7 i A8...itd nie jestem maniakiem BMW-ojciec teraz posiada G30 540i-wczesniej F10 535.Wierz mi to jest wyzsza polka.Mam jakies porownanie.Ja jestem fanem Porsche,lambo;-)Natomiast widze roznice miedzy markami.Ciesze sie ze jestes zadowolony z giuli-ja z 159 tez jestem wzglednie zadowolony pomimo ze ma wady.Pozdrawiam

  8. #14988
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,805

    Domyślnie

    Porównujesz ciężkiego kloca którym jeździsz, najgorszą Alfę w klasie średniej w historii marki, zlepek GM-owych części - do rewelacyjnej Giulii z napędem na tył, rozkładem mas 50/50 i karbonowym wałem? Zanim dalej zaczniesz wypisywać takie bzdury to przejedź się Giulią a przekonasz się, dlaczego w testach porównują ją z innymi wozami z segmentu premium.

  9. #14989
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Zuczek 159 najgorsza alfa?Prosze cie...nie obrazam twojej giuletty bo to udane auta i dobrze sie sprzedaja ale to tez jakby nie patrzec bravo.Mam 159 z 2.4JTD na skorach z 2008roku.Nie ujmujac giuli to ona nawet niema takiego diesla.Benzyny to cos innego.Nigdzie nie napisalem ze giulia to zle auta!Super ze rwd.Giulie sasiad posiada,a raczej jego zona wiec stycznosc jakas jest.

  10. #14990
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,805

    Domyślnie

    159 to fajny do jazdy samochód, przyjemny na trasę o niepowtarzalnym wyglądzie ale niestety sporo stracił z ducha Alfy Romeo i w swoich okresie nie mógł konkurować z najlepszymi z segmentu Premium ani pod względem gamy silnikowej ani rozwiązań technicznych. Brak dobrych benzyn i duża masa przypieczętowała sprawę. Giulii duże diesle nie są potrzebne, to już nie te czasy. Prędzej przydała by się mocna hybryda

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory