Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #15511
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Przyzwoite pojemności, gwarantujące wytrzymałość
    nic nie jest gwarantowane. Dajcie już spokoj, ile można słuchać tych jęków "bo te nowe silniki to już nie to samo, 150kkm i do wyrzucenia" już się powtarza od 10 lat, a jak auta robiły po 400 tys km, tak robią. A kupiaste silniki jak się zdarzały, tak się zdarzają nadal (zanim ktoś wyjedzie z TSI).

    No replacement for displacement to motto miłośników muscle carów, które jeżdzą tylko prosto. Jak ścigant powinieneś to chyba doskonale rozumieć. Najpierw pytasz co się stało z tym "A" w GTA, a później pytasz gdzie się podziały wielkie silniki

    Silniki są coraz mniejsze, a samochody nadal są coraz szybsze, więc co w tym złego?


    a poza tym 2.0 mazdy jest mocno średni. fiatowski 1.4 MA niszczy go pod każdym względem. Żebyście jeszcze za cylindrami płakali, a tu zachwyt nad 4 cylindrowym wolnossakiem, bo ma całe 2 litry
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 25-02-2019 o 11:21
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #15512
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z nerwów (?) nie doczytujesz - zdanie o przyzwoitej pojemności dotyczyło Infiniti. A to że wytrzymałość tych silników jest "gwarantowana" wynika z faktu że nie są wymysłem na szybko, a ewolucją sprawdzoną i na drogach i na torach czy wręcz tzw. w upalaniu podremizowym . Oczywiście nie każdy pojemnościowy silink taką gwarancję daje, to wiadome przecież.
    Co do hasła - jest szersze niż tylko muscle cary. A co do wagi silników itd. - wszystko do swoich zastosowań . Więc różnorodność jak wszędzie w przyrodzie jest wskazana, jeden słuszny trend z turbawkami to nic dobrego. Dopiero co przezywaliśmy inny "jedynie słuszny" trend - z dieslami i gloryfikacją momentu.

  3. #15513
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a poza tym 2.0 mazdy jest mocno średni. fiatowski 1.4 MA niszczy go pod każdym względem.
    Znawca się odezwał. Dobra, skończmy już temat, wszyscy wiemy że Mazda robi badziewne silniki, rdza je zjada i w ogóle to straszna bieda. Za to Alfa Romeo/Fiat z 1.4turbo jest topową jednostką i basta! Bije wszystko na głowę.
    Tomtrz, czekaj, czekaj... a dlaczego ty jeździsz Jaguarem? Z V8???
    Wyczuwam jakąś niespójność, ale to pewnie moje kolejne urojenie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #15514
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post
    Tak, a dlaczego pytasz?

    Dla mnie Cupra oznacza, że jest to coś topowego w Seacie, więc jakoś od razu przychodzi mi do głowy porównanie do topowej wersji AR.
    Bo żadnej fabryki AR nie opuściło jeszcze Stelvio QV..
    od 2016 mamy tylko Q a potem Veloce przeciez..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15515
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    jeden słuszny trend z turbawkami to nic dobrego.
    ale to nie jest jakis ideologiczny "jedyny słuszny trend". To jest po prostu technicznie i merytorycznie najlepsze obecnie znane rozwiązanie. Jak już to w drugą stronę można by to nazwać ideologią, czy trendem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #15516
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ostatnio ta rdza jej świece zjadła już na etapie projektowania, biedaki musieli jakoś sobie radzić i mimo że jakąś świeczkę drobną niezardzewiałą znaleźli, to wydumali benzyniaka samozapłonowego i wrzucili do drogowego, seryjnego wozu. Ale nie, bez turbiny się nie da i już.

  7. #15517
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Znawca się odezwał. Dobra, skończmy już temat, wszyscy wiemy że Mazda robi badziewne silniki, rdza je zjada i w ogóle to straszna bieda. Za to Alfa Romeo/Fiat z 1.4turbo jest topową jednostką i basta! Bije wszystko na głowę.
    Tomtrz, czekaj, czekaj... a dlaczego ty jeździsz Jaguarem? Z V8???
    Wyczuwam jakąś niespójność, ale to pewnie moje kolejne urojenie.
    Tak się składa, że brat ma mazdę z tym silnikiem ;D jeździłem, wiem też ile pali z pierwszej ręki. Mało tego, jeździłem zarówno wersją 120 jak i 165km. Podczas codziennej jazdy praktycznie nie ma żadnej różnicy. W silniku z turbo, gdzie wiecej dzieje się w środku zakresu obrotów tak zmiana jest drastyczna, bez potrzebny ciągniecia pod odcinke.

    Tak, jeżdzę wielkim autem z V8, bo nie stać mnie w tej chwili na giulie z dwulitrową, czy nawet półtoralitrową pierdziawką a jak tylko infrastruktura pozwoli i pojawi się u nas salon tesli, to bez zastanowienia taką kupie. Za 8 cylindrami trochę tęsknił będę, ale nie mam zamiaru też uciekać przed postępem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #15518
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    wiem też ile pali z pierwszej ręki
    Wyobraź sobie, że ja też.
    Może trzeba umieć tym jeździć?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Mało tego, jeździłem zarówno wersją 120 jak i 165km. Podczas codziennej jazdy praktycznie nie ma żadnej różnicy
    To chyba brawo dla inżynierów Mazdy? Tak dla jasności: wersje 120KM mają praktycznie 130KM, wystarczy podjechać na hamownię. Dwa: ja ze swoją też byłem na MAHA i wypluło 230Nm z dwulitrowego wolnossaka... Wiesz ile ma 2.5V6 Busso jeśli trzyma serię? 220Nm. A 2.0 JTS, żeby był wtrysk bezpośredni? Ledwo przeracza 200. Faktycznie, mocno średni ten silnik.

    Najlepiej powiedzieć, że słaby, bo w plecy nie kopie. Proste i bez zagłębiania się w szczegóły. Z mojej strony EOT.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #15519
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To chyba brawo dla inżynierów Mazdy? Tak dla jasności: wersje 120KM mają praktycznie 130KM, wystarczy podjechać na hamownię. Dwa: ja ze swoją też byłem na MAHA i wypluło 230Nm z dwulitrowego wolnossaka... Wiesz ile ma 2.5V6 Busso jeśli trzyma serię? 220Nm. A 2.0 JTS, żeby był wtrysk bezpośredni? Ledwo przeracza 200. Faktycznie, mocno średni ten silnik.
    nie no, fajnie, że porównujesz nowoczesny silnik z bezpośrednim wtryskiem do silników, które pamiętają lata 80 i 90


    95% branży idzie w turbo. Nawet supersportowe marki, które najdłuzej ze wzgledów ideologicznych trzymały się wolnossących silników, już się poddają. Ale nie, oni wszyscy się mylą
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 25-02-2019 o 13:28
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #15520
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie no, fajnie, że porównujesz nowoczesny silnik z bezpośrednim wtryskiem do silników, które pamiętają lata 80 i 90


    95% branży idzie w turbo. Nawet supersportowe marki, które najdłuzej ze wzgledów ideologicznych trzymały się wolnossących silników, już się poddają. Ale nie, oni wszyscy się mylą
    Nie, większość się nigdy nie myli. Większość jak głosowała ?

    Uważam, że trzeba doceniać takie niszowe w zasadzie i niezwiązane z kolosami firmy, potrafiące coś jeszcze wykrzesać z atmosferycznych silników, pozwala to dostrzec jaki ich potencjał dotąd był z lenistwa konstruktorów/zarządów/wykonawców marnowany. Ja osobiście podziwiam takie podejście. Co nie przeszkadza również podziwiać elektryków - to jest coś.
    Ale downsizing z turbami, to ani przyjemne, ani długofalowe, ani nieskomplikowane a co za tym idzie pewne, ani w żaden sposób nie wyróżniające wozu na tle rzeszy przysłowiowych much .

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory