Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #4911
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocł‚aw, Poland
    Auto
    A4 B5
    Postów
    58

    Domyślnie

    Te cywilne siedzą tak samo nisko jak QV. myślałem że cywilne będą ciut wyższe. Już przy 159 słyszy się opinie że nie zaczepia się tylko tych białych linii na drodze to co na naszych drogach będzie tutaj?
    Oby ten projekt i Marka nie upadł bo to będzie jedyny ładny rwd za kilka lat.
    Btw
    Z opisu wygląda że 4x4 w guili to już nie torsen jak w 159 tylko coś sterowane elektrycznie. Ja trochę żałuję.


    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  2. #4912
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał woj-o Zobacz post
    Oby ten projekt i Marka nie upadł bo to będzie jedyny ładny rwd za kilka lat.
    Btw
    Mój znajomy sprzedawca Alfy nie podziela waszego pesymizmu. Mówił, że będzie można w grudniu już zamawiać wersję QV a w pierwszym kwartale przyszłego roku wersje cywilne.
    Ceny nie będą niskie ale nie będzie słabych i ubogo wyposażonych wersji. Jak dotąd nigdy nie opowiadał bajek, oby było tak i tym razem

  3. #4913
    Użytkownik Świeżak Avatar Kidd
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jako obserwator tematu dorzucę coś od siebie. To zabawne, że Gulia, która ma być sprzedawana w dużych ilościach, dla wszystkich moich znajomych to ładniejsze BMW (co byście sobie nie wmawiali tego nie da się uniknąć, a moje opowieści o silniku projektowanym przez Ferrari nikogo nie interesują bo nikt najmocniejszej wersji nie kupi) a dla alfaholików na forum czyli pewnej niszy jest to "prawdziwa" alfa. Analogicznie jak tych samych znajomych pytam o 159 to jest mowa o czymś wyjątkowym, niepowtarzalnym i nie do skopiowania a tutaj wylewa się wiadro pomyj na to auto.

    Nasuwa mi się tylko jeden wniosek - Giulia będzie sprzedawać się bardzo przeciętnie...
    Ostatnio edytowane przez Kidd ; 25-10-2015 o 13:50 Powód: literówka

  4. #4914
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kidd Zobacz post
    dla wszystkich moich znajomych to ładniejsze BMW
    Cytat Napisał Kidd Zobacz post
    Analogicznie jak tych samych znajomych pytam o 159 to jest mowa o czymś wyjątkowym, niepowtarzalnym i nie do skopiowania
    Idealne podsumowanie designu tych aut. Giulia w wersji QV oczywiście broni się świetnie agresywnymi akcentami, ale ile z nich pozostanie w wersji zwykłej?
    Chciałbym kiedyś doczekać Alfy, która będzie łączyła i świetną technikę i piękny design. Na razie wygląda na to, że mamy albo-albo
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #4915
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomekk777
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 jtd 175km
    Postów
    95

    Domyślnie

    Dobrze napisane ładniejsze bmw. Czyli lepiej jak podobne do bmw niż do skody lub Francuzów. Dziwnych masz znajomych bo u mnie wszyscy są zachwyceni wyglądem i silnikiem. To rzecz gustu ale dla mnie giulia lepiej wygląda niż 159.

  6. #4916
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Alfa sama swoim poczynaniem zweryfikuje Alfaholikow :-). Jedni zostaną inni kupią Dacie Logan. Ekipa się przerzedzi jak włosy na mojej głowie. 400stron snucia domysłów a co ma byc to będzie "albo albo" . Saab też był piękny w ostatnich wydaniach i ni ma Saaba. Oby marka przetrwała. A jak nie to prawdziwi Alfisti w garażu będą trzymać swoje wypieszczone rodzynki jak GTV/Spider i starsze modele i bydymy na zloty zjeżdżać się i podziwiać swoje youngtimery przy kiełbasie z grilla ;-)

  7. #4917
    Użytkownik Świeżak Avatar Kidd
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał arteg83 Zobacz post
    Kidd, może dlatego że połowa młodych ludzi z Jarosławia jeździ BMW, 1/4 Mercem a reszta innymi markami heheh.
    No tak ale Ci sami ludzie wcale nie hejtują 159 tak jak tu Dodam tylko, że ostatnie kilka lat mieszkałem i pracowałem w Opolu i tam to dopiero sam niemiec na drogach, u nas to przy tym wysyp Alf

    Giulie łatwo porównać do BMW z wiadomych przyczyn, natomiast 159 jest ciężko porównać do czegokolwiek. Zresztą ja nie piszę, że Gulia jest beznadziejna, a bardziej głośno myślę kto ją kupi i wydaje mi się, że QV rozejdzie się jak ciepłe bułeczki natomiast wersja cywilna będzie wszędzie, na każdym portalu, w każdej gazecie porównywana z BMW 3 i tutaj głównie z przyczyn wizerunkowych przegra. No bo czym marketingowcy chcą przekonać ludzi zastanawiających się nad kupnem trójki do zmiany decyzji na Gulie? Designem? przecież wersja cywilna nie będzie "kładła na cyce", Prestiżem? tutaj BMW bije Alfe NIESTETY na głowę i to nie tylko oni, Obiegową trwałością? Alfa kojarzy się jednoznacznie a ja nie widzę, żeby włoscy marketingowcy przed frazą "zaawansowane zawieszenie" dodawali przymiotnik "trwałe". Jedyna płaszczyzna do nawiązania walki o klienta póki co kreuje się na poziomie "sportowego ducha" i to akurat wychodzi bardzo dobrze. Brawo ale to mało, żeby lekarz, prawnik czy przedsiębiorca pobiegł do salonu FIATA z wywalonym jęzorem. Zatracono główną siłę napędową włoskich marek przy tym projekcie czyli ponadprzeciętne i niepowtarzalne włoskie PIĘKNO - dokładnie takie jakie znajdziecie w Ghibli. Całość składa się na przeciętną sprzedaż, chyba, że VAG całkiem popłynie Ja osobiście nad tym ubolewam bo po prostu bardzo lubię włoską motoryzację i zawsze mocno jej kibicuję.

  8. #4918
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Na oficjalnej stronie Alfy w Italii jest już Julia: http://www.alfaromeo.it/modelli/giulia Można wstępnie skonfigurować swoje autko

  9. #4919
    Użytkownik Świeżak Avatar dziodek
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    68

    Domyślnie

    a ja osobiście żałuję, że zrezygnowano z wersji kombi. jak na razie Alfa nic nie wspomina, że ma powstać i w prasie wspominali, że chcą zrezygnować z takiego nadwozia. szybciej wprowadzą wersję coupe. w ten sposób będę miał ciężki orzech do zgryzienia, co zastąpi moje obecne kombi...

    a tak na marginesie, z wielką chęcią przejechałbym się to najmocniejszą wersją... Niemce, drżyjcie

  10. #4920
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czarny159
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Była Alfa Romeo Sportwagon 1,9 JTDM 150KM,2009r.Jest Alfa Romeo 159 SW TBI,TI,2010r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ma powstac Suv Alfy Romeo......kiedys tam

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory