Strona 51 z 1566 PierwszyPierwszy ... 4142434445464748495051525354555657585960611011515511051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 15656

Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #501
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haveblue Zobacz post
    Dokładnie, to był przetarg na zakup Insygni, a diler Alfy wykazał się niezłym sprytem.

    W efekcie policjanci nimi jeżdżący byli z jednej strony bardzo zadowoleni z tych bryk i raz nawet zatrzymali mnie do kontroli, żeby porozmawiać o 159 i popatrzeć trochę na moją ti, zerknąć pod maskę itd.

    Z drugiej strony, narzekali na fotele, że są za ciasne, kokpit nie nadawał się do montażu dodatkowego sprzętu (słynnego radaru Iskra) a dostę do bagażnika mocno nieporęczny.
    159 po prostu została źle przygotowana przez importera bądź kogoś kto przystosowywał te auta do pracy w policji. Nie sprawdza się jasna tapicerka, wiadomo że czasem wsiada się "z buciorami",
    za słabe oświetlenie - praca policjanta to też dużo biurokracji. Słynna już sprawa felg.

    Poza tym narzekają że bagażnik mógłby być większy - poza tym miód
    Ostatnio edytowane przez Luke77 ; 11-01-2015 o 22:51 Powód: Dodano

  2. #502
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    W przeciwnym razie, wszystko na to wskazuje, marka padnie. To ostatnia szansa dla alfy.
    Padnie tylko jeśli nie wyjdą nowe modele. Już po ostatniej dużej prezentacji było widać, że koncern nie liczy na jakieś niesamowite zyski ze sprzedaży tej marki (biorąc pod uwagę ile w nią zainwestowali/zainwestują).

  3. #503
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Od razu widać, że nie masz lub nie miałeś z tym autem do czynienia na żywo. Kilka elementów z fiata (konkretnie dwóch typowo fiatowskich się doszukałem...) ma być niby czymś złym? Pamiętam, jak cała masa malkontentów biła pianę na forum, że w 4C są tandetne pokrętła z seicento ale potem jakoś wszyscy klaskali uszami z podniecenia, gdy stali przy niej na żywo i nikomu nie wpadł do głowy pomysł, żeby przy całokształcie tego auta narzekać na taki szczegół (bo ja tego nie uznaję za mankament).
    A ja miałem do czynienia z 4C na żywo i uważam że środek na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach. Wieje taniością po całości i tyle. Po prostu nie pasuje do tej pięknej karoserii

  4. #504
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Luke77... auto zostało zaprojektowane by być możliwie najlżejsze. Suche waży około 900kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Z zewnątrz auto wygląda wspaniale bo nadwozie jest polakierowane, ale nie da się zrobić ładnego wnętrza, wręcz eksluzywnego (nadążającego za nadwoziem), żeby było lekkie.

    Zaraz ktoś wytknie 4C brak wspomagania kierownicy... nie ma i koniec Cieszcie się, że klima jest Nie wiem, czy przypadkiem nie jest wyłącznie manualna żeby była jak najlżejsza
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #505
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Koledzy, znów piszemy o czymś co nie powinno się zdarzyć. Wiele firm przygotowuje samochody policyjne. Są specjalnie przygotowywane do specyfiki służby. Carabinierzy i Polizia Stradale we Włoszech jest zadowolona. Sam oglądałem i miałem okazję przejechać się samochodem "Scquadra Volante", zupełnie inny niż cywilny. U Nas cwany diler(bez obrazy) wygrał przetarg i po przetargu zaczął kompletować wnętrze, część samochodów była sprowadzona z Ukrainy. Gdy dokładnie przejrzycie Eper Alfy to znajdziecie tam wersję specjalną.
    Co do nowego modelu Alfy - to nie ma być model dla każdego. Większość wizualizacji to pobożne życzenia dziennikarzy, którzy nie mogą wydrzeć tajemnicy nowego modelu.

  6. #506
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    A ja wrzucam kolejny render, powiedzmy Giulia Coupe


  7. #507
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Koledzy, znów piszemy o czymś co nie powinno się zdarzyć. Wiele firm przygotowuje samochody policyjne. Są specjalnie przygotowywane do specyfiki służby. Carabinierzy i Polizia Stradale we Włoszech jest zadowolona. Sam oglądałem i miałem okazję przejechać się samochodem "Scquadra Volante", zupełnie inny niż cywilny. U Nas cwany diler(bez obrazy) wygrał przetarg i po przetargu zaczął kompletować wnętrze, część samochodów była sprowadzona z Ukrainy. Gdy dokładnie przejrzycie Eper Alfy to znajdziecie tam wersję specjalną.
    .
    Dokładnie to miałem przedtem napisać. W Polsce wszystkie fiaty/alfy/lancie to wersje cywilne z przeróbkami. W Ducato to się cuda z elektryką dzieją bo wersje dla słuźb mundurowych są całkiem inne. Niestety u nas ktoś był cwańszy. To nie tyle spryt/cwaniactwo dealer'a co głupota rządzących jest tutaj winna. Żaden yntelygent nie raczył sprawdzić, czy czasem fabrycznie nie ma wersji specjalnych...

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    A ja miałem do czynienia z 4C na żywo i uważam że środek na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach. Wieje taniością po całości i tyle. Po prostu nie pasuje do tej pięknej karoserii
    Wersję ze skórzaną deską rozdzielczą też widziałeś? Podejrzewam, że nie. Jedni wolą 120 kg lżejszą wersję dającą frajdę z jazdy a inni mogą ją sobie doposażyć i wtedy są całkiem inne wrażenia.

    Odnośnie następcy 159, to może jutro w USA na targach coś więcej powiedzą z okazji prezentacji 4C spider i konferencji FCA.

    Link do relacji na żywo:
    http://new.livestream.com/FCALive/2015NAIASAlfaRomeo
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 11-01-2015 o 23:23 Powód: Dodano

  8. #508
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wersję ze skórzaną deską rozdzielczą też widziałeś? Podejrzewam, że nie. Jedni wolą 120 kg lżejszą wersję dającą frajdę z jazdy a inni mogą ją sobie doposażyć i wtedy są całkiem inne wrażenia.
    Widziałem taką, w której przycisk DNA od Giulietty tak był zamontowany że pomiędzy nim a konsolą na której był zamontowany był 1mm szpary...

  9. #509
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Widziałem taką, w której przycisk DNA od Giulietty tak był zamontowany że pomiędzy nim a konsolą na której był zamontowany był 1mm szpary...
    Kwestia montażu. Nie od dziś wiadomo, że w AR z tym trochę są na bakier. Ale to akurat dotyczy coraz większej ilości aut. Nadal twierdzę, że szukacie dziury w całym. Auta którymi jeździcie mają dużo więcej fabrycznych mankamentów, przeszkadzających w codziennym użytkowaniu i jest ok...
    4C nie ma zachwycać wnętrzem. To ma być "pure performance" i tak też jest. Docelowy klient nie jest w stanie zrezygnować z tego auta dla kilku co najmniej trzeciorzędnych szczegółów.

    "Giulia" to już coś innego. Tutaj będzie ciężko trafić w gusta odbiorców o dość dużym spectrum upodobań. Pożyjemy zobaczymy a jak się uda to pojeździmy.

  10. #510
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Haveblue
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Maserati Ghibli SQ4
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    159 po prostu została źle przygotowana przez importera bądź kogoś kto przystosowywał te auta do pracy w policji. Nie sprawdza się jasna tapicerka, wiadomo że czasem wsiada się "z buciorami",
    za słabe oświetlenie - praca policjanta to też dużo biurokracji. Słynna już sprawa felg.

    Poza tym narzekają że bagażnik mógłby być większy - poza tym miód
    Do tego narzekali też na wąskie fotele, które może świetnie trzymają zwykłego cywilnego kierowcę w zakrętach, ale już policjanta z pełną uprzążą mocno uwierają.

    Ponoć jest jeszcze kilka innych takich kwestii, ale już mi nie wymieniali jakich.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory