Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #5621
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Hmmm... Klienci, którzy zapisali się na QV w Niemczech, dostali prospekty i mogą już sobie oglądać samochód na zdjęciach (złośliwość zamierzona) :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2583.JPG
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	116.4 KB
ID:	189761
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #5622
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale te prospekty można było dostać na targach... Sam mam bodajże 3 w różnych językach.

  3. #5623
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No to się w ogóle można wyjątkowo poczuć... Alfa w natarciu .

    Pytanie serio - czy ktoś kojarzy gorzej zrealizowaną kampanię promocyjną jakiegokolwiek samochodu? Arrinera się nie liczy .

    Kojarzycie akcję z mailingiem dot. Giulii QV, telefony z Mediolanu pół roku temu? Czy ktoś dostał cokolwiek przez ostatnie 4 miesiące?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #5624
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 1.75 TBI TI
    Postów
    93

    Domyślnie

    Gdyby mnie tak potraktował sprzedawca w jakimś salonie to poprosiłbym jego kolegę i u niego zamówił takie auto. A salonów Maserati w Polsce z tego co mi wiadomo jest jeden w Piasecznie i planowany jest drugi w Kato obok Ferrari.

  5. #5625
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ad. 1
    Belfer, są ludzie, który chcą mieć fajny samochód i w sumie jest im wszystko jedno, czy to będzie Jag, czy Maser. No i niestety, wtedy takie detale mogą decydować. Jak kupowałem teraz samochód, to mnie jeden diler dość mocno zniechęcił do Volvo, a z kolei w Maździe byłem bardzo przyjemnie rozczarowany. Ostatecznie decyzję podejmowałem na podstawie innych czynników, ale jestem skłonny uwierzyć, że u kogoś innego to mogłoby przeważyć.

    Ad. 2
    I to jest właśnie problem we Fiacie. W Audi zestandaryzowane są nawet wieszaczki na kurtki i wtedy masz świadomość, że jakiś diler nie odstawi lipy, bo jego zdaniem tak będzie OK. Przykładem zdjęcie z, zdaje się, Bydgoszczy, gdzie Giulietta stała prawie oparta o Fiata Doblo. Tak się sprzedaje kompakt premium .
    Podejmowanie decyzji o zakupie auta za takie pieniądze tylko na podstawie gorszego lub lepszego humoru pracownika salonu trzeba nazwać po imieniu... Każdy sobie dopowie, jak to brzmi
    Sam potwierdzasz moje słowa i Twój rozsądek faktem posiadania Giulietty mimo pewnych niedogodności.
    Na targach byli tak skrajnie niekompetentni przedstawiciele AR, że szkoda było z nimi rozmawiać... Ale jakoś zapisy na Giulię musieli przyjmować i jeśli ktoś się na nią zdecydował, to nawet tacy ludzie nie byli w stanie odwieźć go od decyzji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No to się w ogóle można wyjątkowo poczuć... Alfa w natarciu .

    Pytanie serio - czy ktoś kojarzy gorzej zrealizowaną kampanię promocyjną jakiegokolwiek samochodu? Arrinera się nie liczy .

    Kojarzycie akcję z mailingiem dot. Giulii QV, telefony z Mediolanu pół roku temu? Czy ktoś dostał cokolwiek przez ostatnie 4 miesiące?
    Jest żenada. Trzeba przyznać. Ja się więcej dowiaduję od FCA USA niż z FAP...

  6. #5626
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A jak myślisz, Maserati kupuje ktoś, kto je suchy chleb i popija wodą, bo wywalił ostatnie pieniądze na samochód i musiał się zakredytować na 12 lat? Po pierwsze, są to ludzie, którzy nie mają czasu na ewentualne upierdliwości w użytkowaniu samochodu (czyli mogą sobie pomyśleć: skoro salon taki wujowy, to co się musi dziać w serwisie?!), a po drugie, mogą sobie pozwolić na wymianę takiego Jaga, jeśli im się nie spodoba, za pół roku albo rok. Więc wezmą, żeby spróbować, czy polubią.
    Ostatni przykład - Pan Wojewódzki, widziałem w internetach, że sprawił sobie jakieś Lambo. Myślisz, że to był skutek prześledzenia broszur z danymi technicznymi, przejechania się kilkoma samochodami po torze, telefonu do Chrisa Harrisa itp.? Pewnie stwierdził, że "ładnie wygląda" i wziął. Mogłoby to być kolejne Ferrari, Aston, Jag, cokolwiek. Padło na Lambo.
    Ja tak kupuję marchewkę na bazarku - jak Pani ładna i się fajnie uśmiecha, to po prostu biorę tę marchewkę u niej, a nie gdzie indziej .

    To, że hardkorowi fani Alfy będą kupować Giulię, jest oczywiste. Sam kupiłem 2 Julki w zasadzie "pomimo", a nie "dzięki" serwisowi FAP. Ale takich klientów Alfa już ma - teraz musi przyciągnąć tych bardziej wybrednych.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #5627
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A jak myślisz, Maserati kupuje ktoś, kto je suchy chleb i popija wodą, bo wywalił ostatnie pieniądze na samochód i musiał się zakredytować na 12 lat? Po pierwsze, są to ludzie, którzy nie mają czasu na ewentualne upierdliwości w użytkowaniu samochodu (czyli mogą sobie pomyśleć: skoro salon taki wujowy, to co się musi dziać w serwisie?!), a po drugie, mogą sobie pozwolić na wymianę takiego Jaga, jeśli im się nie spodoba, za pół roku albo rok. Więc wezmą, żeby spróbować, czy polubią.
    Ostatni przykład - Pan Wojewódzki, widziałem w internetach, że sprawił sobie jakieś Lambo. Myślisz, że to był skutek prześledzenia broszur z danymi technicznymi, przejechania się kilkoma samochodami po torze, telefonu do Chrisa Harrisa itp.? Pewnie stwierdził, że "ładnie wygląda" i wziął. Mogłoby to być kolejne Ferrari, Aston, Jag, cokolwiek. Padło na Lambo.
    Ja tak kupuję marchewkę na bazarku - jak Pani ładna i się fajnie uśmiecha, to po prostu biorę tę marchewkę u niej, a nie gdzie indziej .

    To, że hardkorowi fani Alfy będą kupować Giulię, jest oczywiste. Sam kupiłem 2 Julki w zasadzie "pomimo", a nie "dzięki" serwisowi FAP. Ale takich klientów Alfa już ma - teraz musi przyciągnąć tych bardziej wybrednych.
    Ty widzę nie miałeś do czynienia z żadnym Jagiem przez ostatnie lata... Popytaj, jak tam się Diesel'e sprawują, jak padają mechanizmy różnicowe, skrzynie i zobacz jaka jest jakość materiałów we wnętrzu... Maserati pod tym względem poszło grubo do przodu.
    Więc nie przekonasz mnie, że facet zdecydowany na widelca poszedł po kota na masce dlatego, że mu nie pasowała obsługa sprzedawcy (bo serwis robią przecież inni ludzie). Gdybym ja się sugerował złym humorem sprzedawców, to pewnie musiał bym pozostać przy fiacie tipo 95' bo obsługiwała mnie wtedy miła Pani z dekoltem a ja byłem bardzo młody
    Jak człowiek nie jest zdecydowany, to wówczas takie argumenty mogą mieć wpływ na zmianę decyzji. To był pewnie ten przypadek...

    Centrala FCA Frankfurt ma ostatnio ponad 200-300 zapytań o dostępność Giulii w ciągu doby. Na większość z nich nie odpowiadają bo nie mają fizycznej możliwości (podobno jedna osoba to obsługuje). Podejrzewam, że to może zniechęcić kilka procent ludzi ale tylko z powodu niepewności co do terminów i innych aut już dostępnych.
    Jak już będą w salonach, to nawet gruba Helga z nieświeżym oddechem nie przeszkodzi Niemcom kupować te auta
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 01-02-2016 o 15:52

  8. #5628
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    facet zdecydowany na widelca
    A może i nie był. Ale brał pod uwagę. I nie kupił. A w sprzedaży chyba chodzi o to, że Alfę kupuje gość, który ma Audi, wszedł do salonu, bo padało i nie chciał zmoknąć, a całe życie się zarzekał, że włoskiego szmelcu nie kupi , a nie o to, że przychodzi zdeterminowany kupiec, tłumaczy w salonie meandry konfiguracji samochodu (pierwszej Julki nawet mi się nie chce opisywać, w przypadku drugiej sprzedawca twierdził, że do podłokietnika nie muszę dokupować regulacji wysokości siedzenia pasażera - ano nie miał racji, na szczęście pomyłka poszła na konto salonu i nie płaciłem ostatecznie za tę opcję) z pełną świadomością, że będzie się potem musiał użerać z różnymi pierdołami (następny przypadek - do samochodu z datą produkcji X.2015 dostałem instrukcję II albo IV, a była aktualizacja w IX, w salonie oczywiście nowych nie mieli, więc napisałem do FAP - dostałem instrukcję w 2 dni - tyle, że stare wydanie , mimo iż WYRAŹNIE wskazałem, że chodzi o nowe) przez cały okres użytkowania samochodu i jeszcze chce wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na Alfę...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #5629
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Ostatnio po ciemku na autostradzie pod Łodzią byłem przekonany, że widzę po raz pierwszy Giulię... No i okazało się, że to była Skoda Superb.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	28.1 KB
ID:	189803

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skoda.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	36.3 KB
ID:	189804

  10. #5630
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Po ciemku z kia optima pomylic tez mozna
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory