Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8351
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    moje pierwsze zetkniecie z giulia miało miejsce wczoraj.
    Generalnie odczucia są pozytywne, mimo ze nie przepadam za białym kolorem aut.

    Lepiej sie prezentuje na żywo wg mnie, dodaktowo wzbudza zainteresowanie.

    to co mi sie podobało:

    - ładny środek, widać że materiały wykończeniowe dzieli przepaść od tych użytych w 159 i spasowanie jest lepsze. Nie masz odczucia róznicy jak siedzisz w trojce czy w giulii (swietna sprawa)
    - ekran nawigacji super - nie jest schowany gdzieś za szybą w tle a takie miałem odczucie po fotkach, wyswietlany obraz jest "na wierzchu" daje to efekt jakby cały ten czarny element - szyba byl ekranem.
    - kierownica rewelacyjna i b ergonomiczna - wielki plus.
    - przycisk start na kierownicy
    - wygodne fotele ladnie obszyte skora
    - duza ilosc miejsca z tylu na nogi, akceptowalna ilosc miejsca nad glowa (mam 186)
    - tunel środkowy
    - wspomaganiae przy manewrowaniu i lekkosc porusznaia kierą / skrecania
    - lampy mimo ze dyskusyjny ksztalt, to widac ze Ledy w akcji prezentuja sie bardzo dobrze i stylowo
    - kratka scudetto, na żywo prezentuje sie o wiele lepiej niż na fotach

    to co mi sie nie podobalo:

    - maly ekran nawigacji (w tej wersji byl mniejszy ekran, warto brac większą navi)
    - terkotanie silnika na wolnych obrotach
    - kontroler do nawigacji (chciałem uzyć słowa idrive... sprawia wrażenie jakby miał za chwilę odpaść.
    - zaglowki z tyłu srednio wyprofilowane pod glowe, dobrze że regulowane
    - nakladki na wydechu widac w srodku mala srednice oryginalnego wydechu
    - dzwigienka od otwierania maski

    Wiekszosc z tych minusow to pierdoly. 11 mam jazde testową to wypowiem sie jak sie jezdzi nową giulia.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 06-07-2016 o 10:37

  2. #8352
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    - terkotanie silnika na wolnych obrotach
    Diesel musi dym... terkotać .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #8353
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Ja również wczoraj zaliczyłem pierwsze zetknięcie z Giulią i trochę nią pojeździłem 2.2 diesel 180KM. Pomijam zupełnie aspekt cenowy, bo jeszcze zostało mi 2 lata leasingu więc i tak nie rozważam kupna w tym momencie. Moje małe podsumowanie poniżej:

    Na plus:
    - prowadzenie, kontrola, wspomaganie, reakcja na zmianę kierunku itd - jest po prostu idealne [koniec kropka].
    - materiały wykończeniowe ale tylko do wysokości podłokietnika, poniżej wieje trochę Pandą (w sumie podobnie jak w Giuliettcie)
    - nawigacja/ekran środkowy
    - zegary, bajerki
    - kierownica (mały minus za materiałowe wstawki i za małą grubość)
    - wygłuszenie podczas jazdy (na postoju trochę gorzej)
    - przyśpieszenie (ale elastyczność już gorzej)
    - w środku więcej miejsca niż w 159 (poza wyciąganiem nóg na fotelu pasażera - tam podobnie jak w Giuliettcie jest "ścianka", która nie pozwalała mi w pełni wyprostować nóg)

    Na minus:
    - elastyczność silnika (fajnie jest tylko w trybie D, w N spodziewałem się więcej). Może przy dłuższej jeździe bym się przekonał
    - fotele - słabe trzymanie boczne, bardzo krótkie siedziska
    - brzmienie silnika - po dieslu nie spodziewam się cudów, ale 1.9 w 159 brzmiało dużo fajniej (o 2.4 w 156 nie wspomnę)
    - wsiadanie z tyłu trochę utrudnione przez wysokie poprowadzenie bocznej części kanapy
    - bagażnik długi ale niski i z bardzo małym otworem (nie wiem czy np wózek wejdzie)

    Ciężko powiedzieć:
    - skrzynia biegów - krótki skok, ale wydawała mi się mało precyzyjna i lewarek strasznie drżał na jałowym (drgania nie przenosiły się na inne elementy)

    Ogólnie wrażanie pozytywne, ale nie zrobiła na mnie jakiegoś mega dużego wrażenia. W sumie podobnie było z Giuliettą, a teraz nią jeżdżę więc nie wiadomo jak to będzie

    PS. Sportwagona na 99% nie będzie. SUV rzekomo pod koniec roku.

  4. #8354
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Khazar, jak widać, za nie padanie na kolana przed tym cudownym modelem też dostaje za swoje. Tymczasem kolega Quadrifoglio nie dostrzega, że sam robi coś dokładnie takiego samego: rozumiem, że kolega jechał, ba, zrobił tysiące kilometrów w różnych warunkach i wie, jak wspaniałe to auto.
    -
    To źle rozumiesz. Nigdzie nie pisałem "jakie to wspaniałe auto", wkładasz mi w usta słowa których nie napisałem i nie powiedziałem by móc się wybronić przed swoimi pochopnymi atakami opartymi na NICZYM prócz własnego ego.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #8355
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli uważasz, że jakiś samochód jest drogi - porównaj cenowo z Audi albo Volvo w tym samym segmencie. Zaraz się okaże, że jest półdarmo .
    To porównajmy z Rolsem lub Bentlejem. Są jeszcze droższe i od razu polepszy się nastrój kupujących Gulię bo wyjdzie jeszcze tańsza Argument z kategorii dziwnych. Pzdr.

  6. #8356
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    Twój argument to dopiero jest dziwny bo kolega radosuaf wyraźnie zaznaczył żeby porównać do ww marek z tego samego segmentu. Giulia a każdy Bentley to jakby nie patrzeć trochę inny segment.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  7. #8357
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dokładnie. Z ciekawostek, jeśli ktoś uważa, że Giulia jest droga, to niech sobie zerknie na ceny Superba:
    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,203540...owa-dusza.html

    Podpowiem, że przy cenie Giulii za dizelka 150 KM w manualu 139 tys., Superb Sport też z dizelkiem 150 KM kosztuje 132.670 zł. I to przy silniku 2.0, czyli niższej akcyzie. Teoretycznie po redukcji akcyzy o te 9%, Alfa Romeo z tylnym napędem, karbonowym wałem itp. będzie tańsza niż Skoda. Wszystko w tym temacie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #8358
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradnik Zobacz post
    Twój argument to dopiero jest dziwny bo kolega radosuaf wyraźnie zaznaczył żeby porównać do ww marek z tego samego segmentu. Giulia a każdy Bentley to jakby nie patrzeć trochę inny segment.
    Ale co do zasady wg mnie jest to naciągane porównanie i tyle. Co jak co ale myślę, że Gulia jeszcze nie do końca zasługuje na porównanie, chociażby do Audi, i argument z porównaniem cen nie jest do końca trafiony. Poczekajmy, zobaczmy jak się będzie układać i wtedy można będzie oceniać stosunek ceny do jakości. Ale jak komuś to poprawia humor to czemu nie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Dokładnie. Z ciekawostek, jeśli ktoś uważa, że Giulia jest droga, to niech sobie zerknie na ceny Superba:
    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,203540...owa-dusza.html

    Podpowiem, że przy cenie Giulii za dizelka 150 KM w manualu 139 tys., Superb Sport też z dizelkiem 150 KM kosztuje 132.670 zł. I to przy silniku 2.0, czyli niższej akcyzie. Teoretycznie po redukcji akcyzy o te 9%, Alfa Romeo z tylnym napędem, karbonowym wałem itp. będzie tańsza niż Skoda. Wszystko w tym temacie .
    A wyposażenie podobne?

  9. #8359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Gulia jeszcze nie do końca zasługuje na porównanie, chociażby do Audi
    Mówimy o samochodzie RWD z rozkładem mas 50/50 i silnikiem położonym za przednią osią - do Audi nie ma co porównywać.


    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    A wyposażenie podobne?
    Nawet nie ma czego porównywać. Alfa, mimo wszystko, ma markę pozycjonowaną kilka pięter wyżej, dodatkowo mówimy to o RWD, rozkładzie mas 50/50, silniku bla bla bla - będę to powtarzać do usranej śmierci, bo w takim zestawieniu to, czy jest nawigacja albo welurowe dywaniki, nie ma najmniejszego znaczenia. A przynajmniej nie powinno mieć dla kogoś, kto chce kupić samochód dla kierowcy (driver's car).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #8360
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A przynajmniej nie powinno mieć dla kogoś, kto chce kupić samochód dla kierowcy (driver's car).
    Pytanie ile osób na świecie chce samochodu dla kierowcy szukającego technicznych wrażeń i czy jest ich tylu, żeby zapewnić Alfie odpowiednią sprzedaż? Jakoś wątpię. Oni i tak kupią QV, albo zwrócą się w stronę Subaru, usportowionych Peugeotów i t.p. jak ich na Giulię QV nie będzie stać.

    Większość będzie chciała wygodnego, dobrze wyposażonego sedana. Dającego pewność i wygodę podróży. Mając głęboko w poważaniu rozkład mas, karbonowy wał i rodzaj przeniesienia napędu.

    Poza tym "drivers car" nie musi mieć idealnego rozkładu mas, nie musi być szybki - może też dawać przyjemność z samego przemierzania kilometrów i cieszenia się widokami za oknem. Polecam odcinek Top Gear o AR Disc Volante, tam Clarkson fajnie o tym mówił

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory