Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8701
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    w maździe nie istnieją różnice materiałów między wersjami , poza tapicerką pseudoskórzaną w passion)
    W wersjach nizszych niz skypassion nie ma dodatkowych przeszyc na drzwiach oraz na konsoli srodkowej (w tej czesci blizej kokpitu)

    suma smuarum w giuli czuje sie lepiej,

  2. #8702
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie wiem których przeszyć, wg mnie jest to samo (poza kolorem pseudo skór w motion- są czarne a nie brązowe), możliwości konfiguracji Mazdy są niemal zerowe bo wszystko z wersją jest związane, nic nie można zindywidualizować poza jednym kolorem jasnym tapicerki. Od niedawna jest opcja deski obszytej alcantarą jeszcze.

    Giulii z czernią wewnątrz marnie niestety i nie do twarzy, ale po zdjęciach wiemy, że potencjał w tym designie wnętrza jest, i pewnie się nie zawiedziemy na ciekawszych zestawieniach kolorystyki i materiałów. A jak silnik 280KM dopiero w przyszłym roku, to do tego czasu jeszcze pewnie coś zmienią materiałowo. Ale wciąż kurcze czegoś tam porywającego, jakiejś oczywistej odmienności z efektem ŁAŁ brakuje. Nie to żeby w konkurencji była. Taki trynd, że niemal urawniłowka, takie same ikonki na guziczkach, w tych samych miejscach, z takim samym klikiem itd. Żeby kierowca zmieniający konsumpcyjnie wozy co 3 lata się jak u siebie czuł co by nie kupił.

  3. #8703
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie wiem których przeszyć, wg mnie jest to samo (poza kolorem pseudo skór w motion- są czarne a nie brązowe), możliwości konfiguracji Mazdy są niemal zerowe bo wszystko z wersją jest związane, nic nie można zindywidualizować poza jednym kolorem jasnym tapicerki. Od niedawna jest opcja deski obszytej alcantarą jeszcze.

    Giulii z czernią wewnątrz marnie niestety i nie do twarzy, ale po zdjęciach wiemy, że potencjał w tym designie wnętrza jest, i pewnie się nie zawiedziemy na ciekawszych zestawieniach kolorystyki i materiałów. A jak silnik 280KM dopiero w przyszłym roku, to do tego czasu jeszcze pewnie coś zmienią materiałowo. Ale wciąż kurcze czegoś tam porywającego, jakiejś oczywistej odmienności z efektem ŁAŁ brakuje. Nie to żeby w konkurencji była. Taki trynd, że niemal urawniłowka, takie same ikonki na guziczkach, w tych samych miejscach, z takim samym klikiem itd. Żeby kierowca zmieniający konsumpcyjnie wozy co 3 lata się jak u siebie czuł co by nie kupił.
    Nie chce off topować ale są w sky passion dodatkowe przeszycia na 100% , przed zakupem wnikliwie sprawdzałem mazdę, faktem jednak jest ze konfiguracja wnetrza jest znikoma. A to ze nie mozna wybrac innyego rodzaju felg to kiepski zart. (Chodzi mi o 19')

    A tu ciekawstka , Giulia 2.2 diesel 150 koni z felgami od qv
    http://www.mobile.de/pl/Samochod/Alf...229334987.html
    Ostatnio edytowane przez Olej555 ; 18-07-2016 o 19:17

  4. #8704
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No ja też oglądałem i nie zauważyłem, tak czy siak to nieważne.

    Patrząc na te zdj , przypomniało mi się jeszcze jedno spostrzeżenie - plecy foteli są twarde. Daje to możliwość ich pogłębienia i kilku cm miejsca na kolana, to fakt. No ale coś to mi się nie spodobało takie rozwiązanie tego zwiększenia przestrzeni.
    Co do felg to ciekaw jestem cen tych lekkich - Belfer kiedyś tu przedstawiał, ale nie dokopię się.

  5. #8705
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Patrząc na te zdj , przypomniało mi się jeszcze jedno spostrzeżenie - plecy foteli są twarde.
    Co do felg to ciekaw jestem cen tych lekkich - Belfer kiedyś tu przedstawiał, ale nie dokopię się.
    Tez przypomnialo mi sie apropo foteli w podstawowej wersji - brak regulacji odcinka ledzwiowego.
    Cena felg 19 z QV w holandii to 3000 euro netto (wg ogloszenia)

  6. #8706
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Przecież to ściema w wykonaniu Prezesa..
    pożartować nie można? ;p

  7. #8707
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    A ja wam powiem ze nawet się cieszę ze benzyna 280hp dopiero w przyszłym roku bo i tak wcześniej z tematem nowego auta nie ruszę a tak by korciło
    Olej555 widzę ze mamy zbliżone odczucia porównujac M6 do Giulii.
    Ty jesteś wygrany o tyle ze masz auto po lifcie z akceptowalnym systemem multimedialnym.
    To co jest w wersji przedliftowej to można rozpatrywać chyba wyłącznie w kategorii kiepskiego żartu, zreszta podobnie z hamulcami. Szczerze powiem ze Mazda miała być dla mnie tylko poczekalnia aby kupić coś fajniejszego ale po 2 latach mi się to czekanie przejadło i mimo ze auto oprócz wymienionych powyżej wad jest w zasadzie bezawaryjne to mam go poprostu dosyć.
    Nie wiem czy następna będzie AR, BMW czy jeszcze coś innego ale napewno nie pójdę już w takie wozidło jakie aktualnie mam.

    Czy wiadomo czy można liczyć na mocniejsza wersje silnika 2,0 niż 280hp.
    Jakis czas temu pojawiły się plotki o wersji 330hp. Czy ktoś ma jakieś informacje z pewnego
    zrodla ze powstanie jeszcze jakaś mocniejsza wersja tego silnika?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Tez przypomnialo mi sie apropo foteli w podstawowej wersji - brak regulacji odcinka ledzwiowego.
    Cena felg 19 z QV w holandii to 3000 euro netto (wg ogloszenia)
    To pewnie cena z oponami wiec jeszcze w miarę akceptowalna.
    czy te koła bedą dostępne oficjalnie przy zamawianiu auta?
    w cenniku teoretycznie dostępne wyłącznie do quadrifoglio.

  8. #8708
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    No niby przed premierą było gadanie o dieslu V6 i benzynie v6 między QV i 2.0, ale na razie się nic nie zapowiada. Pierwszy rok-dwa to zawsze jest mega bieda z silnikami, szczególnie jak wchodzi nowa platforma.
    W stelvio, a w szczególności alfetta raczej będzie dostępne coś mocniejszego, więc prawdopodobnie te silniki wpadną też do Giulii.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #8709
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Pewne informacje to będą, jak będzie cennik i auto demo na placu.
    A i tak po takiej premierze to warto odczekać z rok, bo zakup pierwszych egzemplarzy to w przypadku Alfy szczególnie - samoistne pchanie się w kłopoty.
    Wspomniana niezawodna (faktycznie kurde, bez przekąsu) Mazda kilka pierdółek do poprawy ma, to co dopiero Alfa.
    (skoro po tygodniu posiadania Alfy w salonie mają już kilka akcji/zaleceń odgórnych serwisowych ? to co później w praniu będzie wychodzić? jak wszystko nowe w tym modelu, od zera).

  10. #8710
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart1000 Zobacz post
    Czy wiadomo czy można liczyć na mocniejsza wersje silnika 2,0 niż 280hp.
    Jakis czas temu pojawiły się plotki o wersji 330hp. Czy ktoś ma jakieś informacje z pewnego
    zrodla ze powstanie jeszcze jakaś mocniejsza wersja tego silnika?
    Też się zastanawiałem, ale przy 280KM ma mieć ok 5.5s do 100km/h, to czy ja wiem czy potrzeba jeszcze coś pomiędzy tym a QV?! Osiągi zdaje się na poziomie 335i i s4...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Runflat jak rozumiem po pierwsze nie powoduje pirueta na drodze gdy strzeli opona, po drugie umożliwia jazdę dalej bez niszczenia felgi - tylko powoli - tak ?
    Coś w ten deseń (boczki są utwardzane czy cuś), u mnie się jednak nie sprawdziło Po za tym są droższe i jest gorszy komfort, bo twardsze właśnie. Ja bym porównał komfort 17' RF do 18' zwykłych.
    Ogólnie nie jestem przekonany i jak auto nie musi mieć run flatów to nie kupuję.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory