Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8801
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamku111 Zobacz post
    To rozwiazanie bylo tez w Fiacie Bravo z 2005r. Wies bedzie jak Alfa to zastosuje w 2016
    jest w giuli, bo wczoraj taka doswiadczalna(czesciowo oklejona) na skrzyzowaniu widzialem, wlaczone lewy halogen przy skrecie

  2. #8802
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Czyli wersja ze zwykłą lampą bedzie miala wersje na wioske a z ksenonem na miasto?

  3. #8803
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Panowie a Krakowie gulia jest gdzies do oglądnięcia?

  4. #8804
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR MiTo, Audi A5
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego uważacie że doświetlanie zakrętów halogenem jest wiejskie. Nie wygląda to może za ładnie z zewnątrz ale nie można takiemu rozwiązaniu odmówić użyteczności. Mam w rodzinie Bravo i doświetlanie działa super. Halogen świeci bardzo szeroko, oświetla pole niedostępne dla świateł mijania. Przy skrętach o 90 stopni w ciemnych miejscach sprawdza się o wiele lepiej niż AFS w ksenonach w Julce (jeździłem 4 lata). Dynamiczne doświetlanie takie jakie jest w Julce działa fajnie tylko na łukach, przy miejskich skrętach jest bezużyteczne. Chyba ideałem byłoby połączenie obu systemów.

  5. #8805
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Italiancars o czym piszesz - tu "błyskotliwi fachowcy" piszą o fiatach bravo z 2005 roku i tylko gdybają. też miałem w Bravo i naprawdę dawało radę i było przydatne.
    Szkoda że tego statycznego systemu nie ma w Julce.

  6. #8806
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR MiTo, Audi A5
    Postów
    23

    Domyślnie

    Czyli Darku mamy dokładnie takie samo zdanie.

  7. #8807
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Italiancars Zobacz post
    Nie wiem dlaczego uważacie że doświetlanie zakrętów halogenem jest wiejskie. Nie wygląda to może za ładnie z zewnątrz ale nie można takiemu rozwiązaniu odmówić użyteczności. Mam w rodzinie Bravo i doświetlanie działa super. Halogen świeci bardzo szeroko, oświetla pole niedostępne dla świateł mijania. Przy skrętach o 90 stopni w ciemnych miejscach sprawdza się o wiele lepiej niż AFS w ksenonach w Julce (jeździłem 4 lata). Dynamiczne doświetlanie takie jakie jest w Julce działa fajnie tylko na łukach, przy miejskich skrętach jest bezużyteczne. Chyba ideałem byłoby połączenie obu systemów.
    100% zgadzam sie, jak znajde czas to do 159 dorzuce drl z podswietlaniem zakretow(wlasciwie tylko po to) , nie bede kozystal z funkcji dziennych, wole xenon. zadnej wiochy nia ma.

  8. #8808
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Italiancars o czym piszesz - tu "błyskotliwi fachowcy" piszą o fiatach bravo z 2005 roku i tylko gdybają. też miałem w Bravo i naprawdę dawało radę i było przydatne.
    Szkoda że tego statycznego systemu nie ma w Julce.
    Dareek, dla "blyskotliwych" bede pod kazdym postem dopisywal: ironia, zart, na powaznie... Moze wtedy sie polapia

  9. #8809
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    W Audi mam skrętne biksenony, ale doświetlanie przy powolnym skręcaniu już halogenami i może coś tam one dają ale bez porównania z dedykowaną żarówką umieszczoną w kloszu.
    W Insignii miałem AFL, które miały mocno rozbudowane funkcje (lepiej niż w A4, np. zmieniały nie tylko kierunek wiązki, ale też szerokość, jadąc wolno, świeciły szeroko i słabiej, jadąc szybko, świeciły wąsko i mocno - na tyle dobre rozwiązanie, że w ogóle nie używałem drogowych). Dodatkowo jest tam żarówka tylko do doświetlania przy skręcaniu. Tak samo jest w Fordzie, daje ona o wiele więcej światła niż przeciwmgielne (którego główna funkcja jest jednak inna).

    Wracając do Giulii, to pewnie jak ktoś wspomniał, przy zwykłych światłach będzie halogen, a przy tych biksenonach dedykowana żarówka - przynajmniej mam taką nadzieję
    Pozdro,
    Bartas

  10. #8810
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Adamku111 - Może napisze wprost bo chyba nie łapiesz- widziałeś Fiata Bravo z rocznika 2005?

    - - - Updated - - -

    Epsonix -Znalazłem w sieci system działający tylko po włączeniu kierunku- jesteś w stanie to ogarnąć aby działało do 40 km/h przy skręcie samą kierownicą bez kierunkowskazów? Wrzuciłbym do swojej Julki.
    Co do Giulii - co by nie było statyczny czy dynamiczny tylko żeby nie dawali zwykłego halogenu bez soczewki do mijana bo wygląda to meeega biednie.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory