Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #8841
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,808

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Nie wiem jaki jest moment w benzynie,ale sadze,ze po programie takie 2.0 mialo by 260/ 420 i czas ponizej 6s do 100,a to juz jest wyzwanie nawet dla ponad 300 konnego diesla. Kwestie dzwieku ,komfortu w zime przemilcze.
    Sam mocno rozwaze wybor benzyny,bo faktycznie,to moze byc interesujaca opcja.
    Spalanie rowniez nie powinno zawiezc.
    W tej klasie diesel jest jak najbardziej uzasadniony. Przy dużych przebiegach rocznych , biorąc pod uwagę różnicę w spalaniu , parę groszy się uzbiera. Podobno nowy silnik 2.2 JTDM jest bardzo oszczędny także spali średnio 6-7 litrów a benzyna o tak sporej pojemności pewnie 9-10. Osiągi ropniaka tez są niezłe, także chociaż sam jestem zwolennikiem benzyn , to przy tak sporym samochodzie uzasadnione jest rozważenie ropniaka przy przebiegach 30 tys. I wyższych. Pewny jestem za to, że benzyna będzie dawała więcej radości podczas jazdy

  2. #8842
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W tej klasie diesel jest jak najbardziej uzasadniony. Przy dużych przebiegach rocznych , biorąc pod uwagę różnicę w spalaniu , parę groszy się uzbiera. Podobno nowy silnik 2.2 JTDM jest bardzo oszczędny także spali średnio 6-7 litrów a benzyna o tak sporej pojemności pewnie 9-10. Osiągi ropniaka tez są niezłe, także chociaż sam jestem zwolennikiem benzyn , to przy tak sporym samochodzie uzasadnione jest rozważenie ropniaka przy przebiegach 30 tys. I wyższych. Pewny jestem za to, że benzyna będzie dawała więcej radości podczas jazdy
    Co do zasadnosci diesla nie mam sprzeciwu.
    Co wiecej,na papierze wyglada bardzo dobrze. Natomiast dzisiejsze benzyny z dobrym automatem nie musza spalac beczek paliwa. Jesli 2.2 bedzie oscylowalo wokol sredniej 7 l, to 2.0 pewnie 2- 3 litry wiecej. Dla mnie to akceptowalna roznica,a przyjemnosc jazdy doladowana benzyna jest nieporownywalnie wieksza. Mialem dotad niemal same diesle i na ten moment,jako zwolennik ON,sklaniam sie w kierunku benzyny. Wiadomo,ze trzeba pojezdzic tym i tym,ale patrzac na dynamike chocby 2.0 tsi,moge smialo przyznac,ze to by byl doskonaly wybor w giulii. No i ten potencjal mocy...

  3. #8843
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    W nowym cenniku dostępnym na polskiej stronie Alfa Romeo zmieniono czcionkę - już nie ma "Comic Sans" :-)
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-07-2016 o 19:47
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #8844
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Na chwilę obecną kupno diesla to pomyłka, weźcie pod uwagę jego "delikatność" i wtedy szlag trafia oszczędności. Diesle to już przeżytek.

  5. #8845
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Myślisz, że 200 koni z uturbionych 2 litrów nie będzie delikatne? A 280? Turbodiesel zawsze będzie bardziej wytrzymały, chyba że się go będzie w mieście dusić.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  6. #8846
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    200 KM z 2.0 to obecnie norma, co innego z 1.6; a moce - wystarczy popatrzeć na 2.0 TFSI VAG'a , czy nowy silnik Focusa RS - a top wyznacza MB A45 AMG z przeszło 381 KM.
    Alfa Romeo Nel Cuore

  7. #8847
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDM 150 KM Distinctive
    Postów
    3

    Domyślnie

    Benzyna 2.0 już dostępna w polskim konfiguratorze

  8. #8848
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    200 KM z 2.0 to można powiedzieć, że silnik odprężony.

  9. #8849
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Turbodiesel zawsze będzie bardziej wytrzymały, chyba że się go będzie w mieście dusić.
    A myślisz że co się będzie działo z układem wtryskowym takiego diesla? Jedna awaria i oszczędności na paliwie mnożysz razy 3 i taką kasę kładziesz na naprawę, dziękuję za taką "wytrzymałość". Owszem, TBI też będzie się psuło bo takie są teraz czasy ale w kwestii kosztów naprawy idę o zakład że nie dorośnie nawet do pięt dieslowi.

  10. #8850
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Nie wiem jaki jest moment w benzynie,ale sadze,ze po programie takie 2.0 mialo by 260/ 420 i czas ponizej 6s do 100,a to juz jest wyzwanie nawet dla ponad 300 konnego diesla. Kwestie dzwieku ,komfortu w zime przemilcze.
    Sam mocno rozwaze wybor benzyny,bo faktycznie,to moze byc interesujaca opcja.
    Spalanie rowniez nie powinno zawiezc.
    Komfort w zimie załatwia u mnie Webasto.
    Ciężko porównywać sprint od 0 do 100 diesla i benzyny, skoro diesel ma problem z ruszaniem .
    Ale jak już jedzie to benzyna o podobnej mocy jest mniej dynamiczna.
    Czy w automacie będzie odczuwalna różnica czy jedzie się benzyną czy dieslem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    A myślisz że co się będzie działo z układem wtryskowym takiego diesla? Jedna awaria i oszczędności na paliwie mnożysz razy 3 i taką kasę kładziesz na naprawę, dziękuję za taką "wytrzymałość". Owszem, TBI też będzie się psuło bo takie są teraz czasy ale w kwestii kosztów naprawy idę o zakład że nie dorośnie nawet do pięt dieslowi.
    Nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z nowym dieslem w Alfie.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory