Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9301
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Też wczoraj jeździłem Giulią i zgadzam się w 100% z tym co piszesz.
    Czytając wypowiedzi na forum spodziewałem się, że ten lewarek drży, ale jakoś delikatnie. Gdy wsiadłem i odpaliłem silnik nie mogłem uwierzyć, że przepuścili coś takiego do seryjnej produkcji. On lata z amplitudą około 1cm! Bardziej niepokojącym objawem jest natomiast hałas dobiegający ze skrzyni podczas zmian biegów w górę. Coś jak łożysko oporowe. Co ciekawe nie hałasowało za każdym razem. Obawiam się, że bez remontu za długo nie pojeździ.
    Do tego wszystkiego opisywany tu już wcześniej problem z czujnikami parkowania. Oprócz tego, że jeden z nich zasłania przednia tablica rejestracyjna, przez co cały czas piszczy, to podobno nawet bez tablicy potrafią szaleć w deszczu. W normalnym ruchu dojeżdżając do samochodu z przodu jeszcze na sporą odległość już zaczyna pikać. Tak przynajmniej mówiła mi Pani z salonu, ponieważ przez to ciągłe piszczenie od razu wyłączyłem to dziadostwo.
    System multimedialny jest dość powolny, a wprowadzanie celu do nawigacji wymaga trochę cierpliwości. Można było rozwiązać to zdecydowanie lepiej np. touchpadem na sporym przecież pokrętle. Zrobiłem mały test nawigacji i poległa na starcie. Nie mogłem wyznaczyć jako celu salonu Alfy pod Łodzią, gdyż w systemie nie ma po prostu takiej ulicy. Ciekawe jak dużo będzie takich braków.
    Kompletnie zapomniałem przetestować tempomatu i innych elektronicznych wspomagaczy.
    Ogólne wyciszenie mam wrażenie, że jest gorsze niż w 159. Szczególnie przy wyższych prędkościach wydaje mi się, że w 159 nie słychać tyle szumów. W Giulii szumi jakby szyby były pozbawione ramek.
    Na plus system DNA, w którym da się rzeczywiście wyczuć nawet po krótkiej przejażdżce różnice pomiędzy poszczególnymi trybami. Nie słyszałem, żeby w zwykłej Giulii z dieselem były jakiś klapki w wydechu, ale w trybie dynamic silnik stawał się nie tylko bardziej wyczulony na położenie akcelerometru, ale też głośniejszy. Bardziej chropowaty. Aczkolwiek nadal nie jest to zbyt przyjemne brzmienie.
    Niestety nie potrafię opisać układu kierowniczego ani zawieszenia, bo jeździłem głównie po prostych drogach. Trasa przejazdu Giulettą pamiętam, że była zdecydowanie ciekawsza, ale może następnym razem uda się lepiej ją przetestować.

    Byłem bardzo pozytywnie nastawiony, mimo wielu psioczeń tu na forum, a po ujrzeniu jej na parkingu opadła mi kopara. Delikatnie ubrudzona w normalnych warunkach zrobiła na mnie zdecydowanie większe wrażenie niż wyświecona stojąca w salonie.
    Niestety nawet gdyby było mnie na nią stać, to po tej jeździe na pewno bym jej na razie nie kupił. Przynajmniej do czasu gdy wyeliminują takie oczywiste niedoróbki. Nie ogarniam jakim cudem ten drżący lewarek, hałasująca skrzynia przy zmianie biegów w górę i przednie czujniki parkowania przeszły obszar testów. Tyle wychwyciłem po krótkiej jeździe testowej, a Bóg wie ile jeszcze niemiłych niespodzianek jest ukrytych w tym samochodzie.
    Pocieszeniem jest to, że rzeczywiście pod maską jest więcej miejsca i większość typowych czynności serwisowych powinna być łatwiejsza.

    Pani odbywająca ze mną jazdę testową pochwaliła się, że ktoś w ich salonie zamówił wersję QV. Skonfigurowaną na grubo ponad 400 k zł. Mam nadzieję, że dane będzie mi ją zobaczyć na łódzkich drogach, bo w to, że wpadnie na spot łódzkich alfisti nie liczę.
    Ostatnio edytowane przez SliwusBuu ; 10-08-2016 o 07:48

  2. #9302
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Kurcze, tu mnie rozczarowali :/
    Chciałem niniejszym przeprosić Pandę. Przyciski na kierownicy w Pandzie III są podświetlane. Te w Giulii są identyczne co do ergonomii (joystick i pokrętło), ale jednak to inna konstrukcja.

  3. #9303
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ile ten samochód w końcu waży? Czy faktycznie poniżej 1400 kg? Ktoś wrzucał tu screena z zachodniego testu i tam była podana waga powyżej 1500 kg (ale ile dokładnie to nie pamiętam).

  4. #9304
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Według katalogu 1374kg w podstawie. Wklejałem kiedyś tu screeny z katalogu. Żeby się przekonać, trzeba byłoby wjechać na wagę.
    Ale podczas jazdy czuć, że jest sporo lżejsza od 159.

  5. #9305
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Chciałem niniejszym przeprosić Pandę. Przyciski na kierownicy w Pandzie III są podświetlane. Te w Giulii są identyczne co do ergonomii (joystick i pokrętło), ale jednak to inna konstrukcja.
    nie przepraszaj tylko nie pisz niepotwierdzonych informacji. Bo wprowadzasz ludzi w błąd.
    Giulia MA podświetlone przyciski na kierownicy oraz przycisk startu. Jedynie ten roll key nie jest podświetlony.

  6. #9306
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie przepraszaj tylko nie pisz niepotwierdzonych informacji. Bo wprowadzasz ludzi w błąd.
    Giulia MA podświetlone przyciski na kierownicy oraz przycisk startu. Jedynie ten roll key nie jest podświetlony.
    Piszę co sam zobaczyłem. Może ciągle coś zmieniają, w końcu to początek produkcji.

  7. #9307
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Piszę co sam zobaczyłem. Może ciągle coś zmieniają, w końcu to początek produkcji.
    nie sądzę że w tak oczywistej i banalnej sprawie by coś zmieniali. Może coś w ustawieniach tej Giuli co testowałeś było pozmienianie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	53.4 KB
ID:	207657

  8. #9308
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    nie sądzę że w tak oczywistej i banalnej sprawie by coś zmieniali. Może coś w ustawieniach tej Giuli co testowałeś było pozmienianie.
    No sam byłem zdziwiony, że tak nie ma. Przyglądałem się na postoju z włączonym silnikiem. Chyba, że dodali znowu jakieś "night view" i było włączone.
    Może testówki są jakieś "odpadowe" po próbnej serii?

  9. #9309
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Byłem dziś na jeździe próbnej. Silnik 2.2 TD 180KM.
    Samochód jest lekki, ale ten diesel nie jest tu demonem osiągów. 0-100 katalogowo 7.2sek, więc niewiele mniej niż Giulietta 1.4 MA.
    Tak brzmi określenie osiągów Giulii w stylu Polaka - malkontenta. A można by było napisać w ten sposób:

    "Samochód jest lekki i pomimo diesla pod maską jak na swoją moc ma rewelacyjne osiągi. Giulietta, która sporo mniejsza i lżejsza, do tego z silnikiem benzynowym o podobnej mocy, nie ma z nią szans na starcie do setki i to różnica jest naprawdę duża. Sedan klasy D w dieslu robi jak chce szybki kompakt w benzynie !!! Jestem pod wrażeniem ! "

    I teraz pytane do Alfaholików - które stwierdzenie lepiej określa stan faktyczny ?

  10. #9310
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tak brzmi określenie osiągów Giulii w stylu Polaka - malkontenta. A można by było napisać w ten sposób:

    "Samochód jest lekki i pomimo diesla pod maską jak na swoją moc ma rewelacyjne osiągi. Giulietta, która sporo mniejsza i lżejsza, do tego z silnikiem benzynowym o podobnej mocy, nie ma z nią szans na starcie do setki i to różnica jest naprawdę duża. Sedan klasy D w dieslu robi jak chce szybki kompakt w benzynie !!! Jestem pod wrażeniem ! "

    I teraz pytane do Alfaholików - które stwierdzenie lepiej określa stan faktyczny ?
    Widzę, że też masz Giluliettę 1.4 MA. Przejedź się Giulią z takim silnikiem jak ja, a poczujesz różnicę i rozczarowanie. Może inne zestopniowanie skrzyni to powoduje, ale czuć mniej przyjemności z przyspieszania.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory