Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14301
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=73786]Garraty[/MENTION]- masz 100 % racji- kżda marka ma wtopy i jakoś ciężko mi przy tej mojej krytyce AR znaleźć wtopę techniczną w AR - no może słynna M32. [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION]-

    jedyną rzeczą w FCA jest kompletnie leżący marketing który nie umie sprzedać naprawdę dobrych produktów.


    Podejrzewam , że FCA nie ma po prostu pieniędzy albo pomysłu na dobry marketing ( albo jednego i drugiego razem).

  2. #14302
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    raczej to drugie - przykład pierwszy z brzegu jakiś cymbał wpadł na chory pomysł aby zamieścić w ofercie stockowych aut tylko ceny netto!

  3. #14303
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Garraty i Dareek - podpisałbym się nogami i rękami pod tym co napisaliście. Obiektywnie rzecz biorąc nie ma marek doskonałych i całkowicie niezawodnych, bo po co miałyby istnieć inne? Dzisiaj Toyota nalepia na szyby naklejki "Lider Niezawodności", a nie tak dawno zmagała się z chyba największą wizerunkową wpadką ostatnich lat z zacinającym się pedałem gazu.
    Największy jednak paradoks jest taki, że będąc na forum Alfy Romeo, trzeba z niektórymi się spierać, że bardzo dobry samochód jakim niewątpliwie jest Giulia jest lepszy od konkurentów albo że Alfa Romeo jako marka powoli wraca na salony. To chyba powinno być inaczej?
    Więcej pozytywnego spojrzenia na świat! I Alfę Romeo

  4. #14304
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ależ przecież nikt nikomu takiego podejścia nie broni - może kto chce pozytywnie patrzeć i podchodzić i odbudowywać od podstaw zszargany stereotyp kolejnymi dziesiątkami i setkami tysięcy km bezawaryjnej jazdy, polecaniem produktów AR w swoim środowisku ręcząc za nie swoim imieniem, zadowoleniem z wizyt w ASO jedynie na przysłowiowe wymiany oleju i tyle, oby! Ja jedynie studzę hip hip hura na starcie wykrzykiwane, ba nawet przed startem w zasadzie. Za 10-20 lat się zobaczy (komu dożyć pisane będzie) może akurat jakiegoś japońca AR dogoni jakościowo (jakość to całość : wóz + serwis) . Lub choć szkopa jak już zostali wywołani Toyota i BMW jako punkty odniesienia i wzorowania się dla AR.
    (Garraty kolejny raz powtórzę - nie potrzebuję rad co do zakupów samochodowych)

  5. #14305
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Zawsze mozna jako fan marki AR - (takie forum) - kupić do ciągnięcia lawety oszczędne i niezawodne 159jtd, nie trzeba sie katować w japoncu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #14306
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Zawsze mozna jako fan marki AR - (takie forum) - kupić do ciągnięcia lawety oszczędne i niezawodne 159jtd, nie trzeba sie katować w japoncu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    W japońcu się odpoczywa i oddaje spokojnemu wszystko-działaniu-zawsze, a nie katuje
    Ale nie można (159) : nie ma w produkcji i sprzedaży nowych, jest za małe, jest dieslem (to tak co do "katowania się w..." ) , DMC dla 159 nie znam - być może wystarczy, być może nie, przez wcześniejsze to już nieważne. Każdy jeden z tych powodów przekreśla do celów lawetociągu tą sympatyczną skądinąd bryłę i chyba ostatni w historii AR hydrauliczny układ kierowniczy, bardzo przyjemny.
    Ale naprawdę - nie potrzebuję rad jakich aut potrzebuję, ja naprawdę po prostu wiem.
    Natomiast faktycznie, fan marki nie ma lekko. A ortodoksyjny to już w ogóle. Ale jest banalne rozwiązanie : może po prostu przestać być fanem marki, a zostać po prostu użytkownikiem (bo użytkownik nie-fan chyba się łapie na forum? a może nie? ) pewnych jej produktów. O ile są owe w ofercie i o ile spełniają założenia. Unikamy wówczas niezdrowego fan-atyzmu.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-12-2017 o 00:39

  7. #14307
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    "Ale naprawdę - nie potrzebuję rad jakich aut potrzebuję, ja naprawdę po prostu wiem."

    Nie to co my, dzieci we mngle. Dobrze, że jest Andrzej... Doradzi, przeanalizuje doświadczeniem wesprze. Bo człowiek zwykły, choćby i członkiem Mensy był, to i tak nie ogarnie rozumem marnym i skończy w aucie, jakiego nie potrzebuje , bo po prostu nie wie...



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #14308
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nigdzie nie radzę, za to wciąż otrzymuję porady _sprzedaj_ . Forum handlowców po prostu.

  9. #14309
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    raczej to drugie - przykład pierwszy z brzegu jakiś cymbał wpadł na chory pomysł aby zamieścić w ofercie stockowych aut tylko ceny netto!
    faktycznie cymbał jakiś, tez zwróciłem na to uwagę, tylko irytuje...żeby 'tanio wyglądało' pewnie. ale można zobaczyć cenę brutto, gdy wejdziesz do konkretnej oferty i zmienisz w finansowaniu 'leasing' na 'kredyt' (też dziwne, bo spodziewałbym się, że większość biorących alfę w leasing będzie samodzielnymi działalnościami gospodarczymi i nie będą vatowcami)

  10. #14310
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Natomiast faktycznie, fan marki nie ma lekko. A ortodoksyjny to już w ogóle. Ale jest banalne rozwiązanie : może po prostu przestać być fanem marki, a zostać po prostu użytkownikiem (bo użytkownik nie-fan chyba się łapie na forum? a może nie? ) pewnych jej produktów. O ile są owe w ofercie i o ile spełniają założenia. Unikamy wówczas niezdrowego fan-atyzmu.
    Fan marki jeśli chce kupić auto z kryterium, które przedstawiłeś (produkowane obecnie, dobra benzyna) może po prostu kupić Gulię, Mito, Stelvio albo Guliette-ja wiem, czy tak nie ma lekko?
    Wbrew temu co piszesz nie sa to auta o ponadprzeciętnej awaryjności -gdzieś tam nawet w rankingach aut uzywanych często Miciak, Julka czy nawet 159 się przewija.
    Giulię z tego co widzę na forum użytkownicy sobie chwalą-ale co oni tam mogą wiedzieć, oni tylko uzytkują to auto, co nie

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory