Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Ar 156 jako pierwszy samochód

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ludi_72
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    18

    Domyślnie Ar 156 jako pierwszy samochód

    Witam, z uwagi na to, ze mam juz 23 lata, prace i nie posiada samochodu, rozgladam się właśnie nad swoim pierwszym autkiem.
    Jako, że AR 156 strasznie mi się podoba planuje taka sobie sprawić. Myślę, ze jakoś za pol roku będę się przymierzał do kupna. Tak wiec moje pytanie jest następujące: czy w ogóle kupno alfy ma sens, a jak ma to na jaki silnik polować. Maksymalnie chce przeznaczyć 10tys. razem z opłatami itp. Liczne na pomoc^^

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    kraków PROKOCIM
    Auto
    156 2.0 TS ; 147 1.6ts 105km
    Postów
    195

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Alfy to specyficzne auta,szczególną uwagę przy kupnie musisz zwrócić na podłogę,progi,wariator w jakim jest stanie i zawieszenie.
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ,bo jedni alfę kochają ,a drudzy nienawidzą,szczegół jest taki,że alfy nienawidzą ci,którzy w niej nawet nie siedzieli, a co mówić o posiadaniu,eksploatacji itd.
    To prawda,że to bardzo ładne samochody,super się prowadzą,ale jeśli nie chcesz nic dokładać i myślisz,że ceny są niskie to możesz się niemiło zaskoczyć,często pada przednie zawieszenie (komplet wahaczy na sam przód to jest 500-600zł plus dochodzi do tego robocizna)
    Dlaczego alfa ma się nie nadawać na pierwsze auto,tak samo psują się VW,Audi,bmw i reszta aut,zależy jaki stan samochodu i to wszystko,jeden dba o samochód ,a drugi nie.
    Ja swojego czasu też byłem sceptycznie nastawiony do tej marki,bo opinie są masakryczne,ale odważyłem się i śmigam alfami od dosyć dawna i miałem kilka w swoich rekąch,powiem tak,że nie taki diabeł straszy jak go piszą.
    Pamiętaj,że zawsze po kupnie trzeba przeznaczyć jakąś kwotę na doprowdzenie auta,bo pewnie jak wiesz,jak ktoś zamierza sprzedawać auto to w ostatniej fazie nie dokłada,bo myśli aa niech kupujący sobie dokłada kasę.
    Lepszym rozwiązaniem będzie Diesel,uchodzi on za bardzo udaną konstrukcję,Twin Spark już taki nie jest,sam jeżdżę TS i nie polecam tych silników,miałem kilka alf z tym silnikiem i lepiej jednak wybrać Diesla.
    Mam nadzieję,że pomogłem,masz więcej pytań to pisz.
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 29-08-2014 o 11:13

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Według mnie warto dołożyć pare groszy i kupic juz alfe 156 po pełnym face liftingu, dlaczego?? Poniewaz są to juz dopracowane konstrukcje i poprawiono w nich wiekszosc błędów jakie miały auta przed FL. nie mowiac tu juz o niebotycznie lepszym wygladzie zewnetrznym. taka alfe po FL mozna kupic za 13 000zł z lat 2003-2005, Sam taka posiadam i za pol roku bede ja sprzedawal przesiadajac sie na 159. Takze polecam sie rozejrzeć po liftową 156

    Oczywiscie mowa tu o 140KM jednostke wiadomo 115 KM bedzie w zasiegu 10000 -11000 zł warto dolozyc i miec 140KM wiem z doswiadczenia.
    Ostatnio edytowane przez kamorado ; 29-08-2014 o 11:00

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ludi_72
    Dołączył
    08 2014
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Właśnie kwestia silnika jest dość ważna. Nie mam Niewiadomski jakiego budżetu. Słyszałem ze JTD jest świetny i bardzo fajnie się kręci. Zdaje sobie sprawę z tego, że będę musiał dołożyć do auta ale jakoś mnie to nie martwi. Czytając to forum byłem zdumiony jakie podejście macie do ALFY. Użekło mnie to. Najwcześniej na samochód będę polował za pół roku także do tego czasu pewnie mi odpowiednio doradzicie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze sie nie zawiedziesz kupujac alfe, sam wybierajac samochód duzo czytałem jaki wybrac spośród alf i padło na 156 po lifcie, mam ja dobre 4 lata i nie załuje zakupu a komentarze uzytkowników wieswagenów (którzy to znaja sie najlepiej na alfach)zostawiam w kłębach dymu.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    wieswagenów
    Eeeee! Miastowy...

    Od miesiąca.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Eeeee! Miastowy...

    Od miesiąca.
    Tu akurat nie chodzi o miejsce zamieszkania, tylko o osoby krytykujące alfy ktore nigdy nie miały z nimi styczności a jeżdżą cale życie VW

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Ważne abyś nie słuchał ludzi,którzy nie mają zielonego pojęcia o tej marce ,a mają najwięcej do gadania ,bo usłyszeli,że ktoś tam od kogoś usłyszał,iż alfa jest taka i owaka.
    Marka jak każda inna,ma swoje plusy i minusy ,które ci opisałem ,co je najbardziej trapi,ale każdą markę coś trapi i dany model z takiego,czy innego okresu produkcji.
    Z plusów masz piękna stylistykę,świetne prowadzenie,pozycję za kierownicą i nie tylko,przyciąganie uwagi ludzi,bo każdy lubi sobie pooglądać jak przejedzie alfa tak samo jak bmw(przykładowo mówię)
    Miałem styczność z różnymi markami,ale pozostałem przy alfie,odważyłem się kupiłem jedną ,później drugą i trzecią to jest to czego chcę,co mi daje ogromną przyjemność z jazdy oraz sprawia,że jestem szczęśliwy gdy nią jadę.
    Czasami lubię sobie pojeździć bez celu alfa ,bo mi sprawia to przyjemność,inne marki mi tego nie dawały i to sobie w niej cenię pomimo minusów jakie wcześniej opisałem.
    Jeśli interesował by cię diesel to wiadomo,że musisz zwrócić uwage na wtryski,bo są bardzo drogie w naprawie czy kupnie,dwumas,turbina.
    Życzę udanego zakupu za pół roku
    Zapamiętaj sobiee te słowa-z alfą jest jak z włoszką,jest piękna,ale też bardzo wymagająca i szarpie za portfel, za to daje dużo przyjemności i to rekompensuje wszystko.
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 29-08-2014 o 14:36

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał dereza Zobacz post
    często pada przednie zawieszenie
    juz nei rpzesadzaj bo to zabrzmiało jakby do wymiany był komplet co miesiąc. Ja na komplecie TRW przejechałem dobrych kilka lat. Po polskich drogach. także nie ma co panikować. Teraz mam górne wahacze wsadzone Fasta i już ponad rok smigam i nic nie puka. Tragedii nie ma..
    [C

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Pierwszy samochód AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:02
  3. Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?
    Utworzone przez mikerk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 16:14
  4. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  5. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory